>> Strona główna Koszyk [21]
znaleziono: 1201 pozycji,      <   401 - 450   >          
  1. Karpiński Wojciech - W Cental Parku / Libella / Paryż / 1982 / str. 124 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 27.00 zł                      

  2. Karren Tamara - Czarne niebo / OPiM / Londyn / 1986 / str. 42 il. / 14x22 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Ilustracje : Teresa Lewandowska , dedykacja autorki /
    cena: 48.00 zł                      

  3. - Kartki z dziennika arystokratki / Książka / W-wa / 1948 / str. 70 [2] / 13x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Przedmowa A. Polewki, opracował W. Kacper. /
    cena: 18.00 zł    

  4. Kazańczuk Mariusz - Staropolskie legendy herbowe / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo PAN / Wrocław / 1990 / str. 217il. / 15x20 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / IBL PAN Monografia i wybór tekstów /
    cena: 39.00 zł                      

  5. Kazantzakis Nikos - Grek Zorba / Książka i Wiedza / W-wa / 1975 / str. 330 il.[16] / 15x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Przeł. Nikos Chadzinikolau , ilustracje - zdjęcia z filmu /
    cena: 27.00 zł    

  6. - Kazimierz Wyka . Charakterystyki . Wspomnienia . Bibliografia / Wyd. Literackie / Kraków / 1978 / str. 583, wkł z il. / 18x25 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Podniszczona obwoluta. Red. Markiewicz Henryk i Fiut Aleksander /
    cena: 18.00 zł                      

  7. Kałużyński Zygmunt - Pożegnanie molocha / PIW / W-wa / 1972 / str. 296 / 11x18 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Biblioteka Myśli Współczesnej /
    cena: 27.00 zł    

  8. Kałużyński Zygmunt - Podróż na Zachód / Czytelnik / W-wa / 1956 / str. 362 / 21x15 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / W treści: "O krzywdzie, wielkości i aktualności Luisa Davida" , "Sergiusz Einstein , czyli rehabilitacja historii" , "U progu trzeciego faszyzmu" , "By trwalo tak jak jest, czyli epoka egzystencjonalistyczna" , "O literaturze wielkiego konfliktu pokoleń" , "Satyra na mieszczańską smierć" , "Doktor Knock (Francja) contra profesor Hauser (USA)" , "Epoka erotyzmu naukowego" , "Koniec wielkiej epoki teatru" . /
    cena: 27.00 zł                      

  9. Kętrzyński Wojciech - O Mazurach / Pojezierze / Olsztyn / 1988 / str. 111 il. / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Wydanie drugie . Opracował Janusz Jasiński . Liczne ilustracje /
    cena: 24.00 zł                      

  10. Kijowski Andrzej - Podróż na najdalszy Zachód / Czytelnik / W-wa / 1982 / str. 236 [2] / 12x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Wyblakła oprawa, brak obwoluty /
    cena: 15.00 zł    

  11. Kijowski Andrzej - Oskarżony i inne opowiadania / Czytelnik / W-wa / 1973 / str. 335 / 10x16 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / I wyd. /
    cena: 18.00 zł    

  12. Kijowski Andrzej - Dziecko przez ptaka przyniesione / PIW / W-wa / 1968 / str. 138 il. / 13x19 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Powieść poetycka. I wydanie. Opracowanie graficzne i ilustracje - Franciszek Starowieyski. /
    cena: 36.00 zł                      

  13. Kipling Rudyard - Druga księga dżungli / Księgarnia Polska B. Połonieckiego / Lwów / 1902 / str. 225 il. / 19x24 cm / Opr.pł. / Stan średni / Przekł. Teodor Mianowski , ilustracje - Władysław Witwicki . Niewielkie przybrudzenia paru stron.Prosta oprawa introligatorska z epoki /
    cena: 48.00 zł                      

  14. Kisielewski Stefan - Przygoda w Warszawie / Wyd. Literackie / Kraków / 1989 / str. 163 / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / I wyd. /
    cena: 21.00 zł    

  15. Kisielewski Stefan - Polityka i sztuka / Wyd. Eugeniusza Kuthana / W-wa / 1949 / str. 284 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona okładka /
    cena: 30.00 zł                      

  16. Kisielewski Stefan - Dzienniki / Iskry / W-wa / 1998 / str. 951 / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Edycja z serii Pisma wybrane /
    cena: 30.00 zł                      

  17. Kister Hanna - "Pegazy na Kredytowej". Wspomnienia / PIW / W-wa / 1980 / str. 198 [2], il. / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Biblioteka Syrenki /
    cena: 15.00 zł    

  18. Kleist Henryk - Rozbity dzban / PIW / W-wa / 1953 / str. 154 / 13x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Komedia /
    cena: 21.00 zł    

  19. Klemensiewiczowa Jadwiga - Przebojem ku wiedzy / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo / Wrocław / 1961 / str. 329 il. / 16x21 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Wspomnienia jednej z pierwszych studentek krakowskich z XIX wieku . Ilustracje w tekście . Obwoluta lekko zabrudzona /
    cena: 27.00 zł                      

  20. Klonowicz Sebastian Fabjan - Flis , worek judaszów i inne pisma polskie w wyborze / nakł. E. Wende i S-ka / W-wa / b.r. ok. 1920 / str. 125 [5], 148 [4] / 12x18 cm / Opr.pł. / Stan średni / Podniszczona oprawa. Zawiera także (współoprawne): Liryka polska i fraszki , Wespazjan z Kochowa Kochowski /
    cena: 12.00 zł                      

  21. Klonowicz Sebastjan - Worek judaszów / Bibljoteka Klejnotów Literatury Polskiej / W-wa / 1936 / str. 122 / 15x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Oprac. M. Wieliczka , ilustracje Michała Gawlaka . /
    cena: 36.00 zł                      

  22. Kobylińska Eugenia - Moja matka . Poezje / b.w / Wilno / 1937 / str. 40 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / I wydanie /
    cena: 36.00 zł                      

  23. Kobylińska Eugenia - Wielki tydzień . Powieść współczesna / Księgarnia Św. Wojciecha / Poznań / 1939 / str. 322 il. / 13x18 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Powieść kresowa - Wileńszczyzna . Ilustracje - Jan Bułhak /
    cena: 90.00 zł                      

  24. Kobyliński Szymon - Krótka o hymnie, orłach i barwach gawęda / KAW / W-wa / 1978 / str. 104 [4], il. / 19x20 cm / Opr.karton. / Stan średni / Ślady po zalaniu. /
    cena: 12.00 zł    

  25. Kochanowski Jan - Dzieła polskie . Tom I , II / PIW / W-wa / 1952 / str. 373 , 433 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Oprac. J. Krzyżanowski , nierozcięte strony /
    cena: 27.00 zł                      

  26. Kochowski Wespazjan z Kochowa - Liryka polska i fraszki . Pieśń z Wiednia wybawionego . Psalmodja polska w wyborze / nakł. E. Wende i S-ka / W-wa / b.r. ok. 1920 / str. 125 [5], 148 [4] / 13x18 cm / Opr.pł. / Stan średni / Przybrudzona oprawa. Współoprawna z " Flis, worek judaszów i inne pisma polskie w wyborze " Klonowicz Sebastjan Fabjan /
    cena: 12.00 zł    

  27. Kociejowski Witold - Poszarpane życie na morzu i lądzie / Sigma Press / Albany / 1986 / str. 136 il. / 15x23 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Wspomnienia z lat wojny i powojennych . Układ graficzny Stanisław M. Piaskowski . Ilustracje oraz zdjęcia ze zbiorów rodzinnych. Ładny egz. /
    cena: 60.00 zł                      

  28. Kohn Gothilf oprac. - Polska w świetle niemieckiej poezji . Ilustrowana księga pamiątkowa w 60-tą rocznicę powstania listopadowego / Roczniki Samborskie / Sambor / 1890 - 1891 / str. XIII 311 / 16x24 cm / Opr.pł. / Stan średni / Antologia poezji niemieckiej "wydana wspólnym kosztem i nakładem redakcji i abonentów Gazety Samborskiej. Pod red. G. Kohna (dziennikarz, przyjaciel Agatona Gillera) ze współudziałem Mikołaja Bołoz Antoniewicza , Marji Bartusównej , Seweryny Duchińskiej , Jana Nepomucena Kamińskiego , Henryka Merzbacha , Zygmunta Morawskiego , Adama Prajgerta i innych." . Oprawa introligatorska, przybrudzona. /
    cena: 120.00 zł                      

  29. - autorzy / Kolacja cyprysu i ognia . Współczesne opowiadania irańskie / KAW / W-wa / 2002 / str. 294, fotografie czarnob. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Wybór, przedmowa i tłumaczenie I. Nowicka. /
    cena: 24.00 zł                      

  30. Kolankowski Jerzy - Gdzie szum Prutu , Czeremoszu / Wyd. Dolnośląskie / Wrocław / 1989 / str. 116 il. / 12x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / liczne ilustracje , dopełnił J. A. Choroszy /
    cena: 24.00 zł                      

  31. ( Kolumb Krzysztof ) - Listy Krzysztofa Kolumba o odkryciu Ameryki / Nakł. Biblioteki Kórnickiej / Poznań / 1892 / str. 28 il [4] / 20x13 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / W polskim przekładzie ogłosił dr. Z. Celichwoski . Z 4 rycinami w tekście . /
    cena: 36.00 zł                      

  32. Komatsu Sakyo - Zatonięcie Japonii / Wyd. Poznańskie / Poznań / 1989 / str. 376 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Powieść SF , przekł. M. Melanowicz . Lekko przybrudzona okładka /
    cena: 24.00 zł                      

  33. ( Konarski Stanisław ) - Listy Stanisława Konarskiego 1733 - 1771 / PWN / W-wa / 1962 / str. 294 il. / 14x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Zebrał i oprac. Juliusz Nowak - Dłużewski , ilustracje /
    cena: 45.00 zł                      

  34. Konarski Kazimierz - Dalekie a bliskie. Wspomnienia szczęśliwego człowieka / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo / Wrocław - W-wa - Kraków / 1965 / str. 523 [5], il. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Pozalewane kartki, podniszczona oprawa. /
    cena: 15.00 zł                      

  35. Konwicki Tadeusz - Sennik współczesny / Iskry / W-wa / 1963 / str. 342 / 13x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / I wydanie , projekt okładki Jan Młodożeniec /
    cena: 30.00 zł                      

  36. Konwicki Tadeusz - Wniebowstąpienie / Iskry / W-wa / 1967 / str. 249 / 13x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / I wydanie , opracowanie graficzne Jan Młodożeniec /
    cena: 24.00 zł                      

  37. - Kopiec wspomnień / Wyd. Literackie / Kraków / 1959 / str. 456 il. / 17x24 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Wspomnienia krakowskie : Stansiław Broniewski , Bolesław Drobner , Marian Krzyżanowski , Andrzej Pronaszko , Aleksander Słapa , Alina Świderska , Marian Turski , Antoni Wasilewski .Podniszczona obwoluta /
    cena: 27.00 zł                      

  38. Korotyński Wł. R. oprac. - Syrokomla o sobie / Księgarnia Teodora Paprockiego i S-ki / W-wa / 1896 / str. 101 / 12x18 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Obszerne fragmenty listów Ludwika Kondratowicza . Nieaktualne pieczątki Biblioteki Narodowej /
    cena: 60.00 zł                      

  39. Korwin Jan - Humoreski / Księgarnia Karola Juffy / Lwów / 1912 / str. 187 / 12x18 cm / Opr.ppł. / Stan słaby / Oprawa biblioteczna zupełnie zniszczona , pozycja do powtórnej oprawy /
    cena: 18.00 zł    

  40. ( Korzcewski Wit ) - Wita Korczewskiego Rozmowy polskie łacińskim językiem przeplatane 1553 / Nakł. Akademii Umiejętności / Kraków / 1889 / str. VI 88 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Biblijoteka Pisarzów Polskich , wydał Jan Karłowicz , nierozcięte strony /
    cena: 39.00 zł                      

  41. Kossak - Szczucka Zofja - Z miłości / Wyd. Księży Jezuitów / Kraków / 1926 / str. 235 il. / 13x18 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Opowieść o św. Stanisławie Kostce . Oprawa introligatorska /
    cena: 30.00 zł                      

  42. Kossak Wojciech - Wspomnienia / PAX / W-wa / 1971 / str. 456 / 14x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Seria z zegarem . Postrzępiona obwoluta /
    cena: 30.00 zł                      

  43. Kossak Zofia - Dziedzictwo . Juliusz i Zofia / Wydawnictwo Polskie TERN (Rybitwa) BOOK / Londyn / br. ok. 1960 / str. 240 il. / 15x22 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / I wydanie , podniszczona i przybrudzona obwoluta /
    cena: 27.00 zł    

  44. Kossak Zofia - Skarb śląski , Puszkarz Orbano / Drukarnia Św. Wojciecha / Poznań / 1937 / str. 136 , 220 [4] / 12x18 cm / Opr.ppł. / Stan słaby / Podniszczona oprawa. Seria "Biblioteczka Domowa Przewodnika Katolickiego" Współoprawne z poz. Walenty Śmigielski - Między ołtarzem a więzieniem /
    cena: 24.00 zł                      

  45. Kossak Zofia - Złota wolność . Tom 1-2 / Czytelnik / W-wa / 1947 / str. 251 , 255 / 16x22 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Ładny egz. /
    cena: 36.00 zł                      

  46. Kostecki Igor - Surowe sonety / OPiM / Londyn / 1976 / str. 94 / 14x22 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przekład i szkic o poecie - Jerzy Niemojewski . Okładka - Jan Wojnarski /
    cena: 45.00 zł                      

  47. Kotański Wiesław , Thek Kim Czun , Tue Hoang - Z krańców Azji / Wiedza Powszechna / W-wa / 1960 / str. 239 il. / 13x17 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Aforyzmy - Japonia , Korea , Wietman /
    cena: 24.00 zł    

  48. Kotarbiński Tadeusz - Wiązanki / Czytelnik / W-wa / 1973 / str. 85 / 13x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry /
    cena: 24.00 zł                      

  49. Kotarbiński Tadeusz - Wesołe smutki / PWN / W-wa / 1957 / str. 97 / 18x12 cm / Opr.karton. / Stan dobry / PoezjeWyd. II /
    cena: 27.00 zł                      

  50. Kotyniewicz-Pawłowska Estella - Pół wieku życia / Veritas / Londyn / 1974 / str. 142 / 14x22 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wspomnienia /
    cena: 30.00 zł                      

<<   <     1     2     3     4     5     6     7     8     9     10     >   >>