>> Strona główna Koszyk [9]
znaleziono: 566 pozycji,      <   151 - 200   >          
  1. ( Hausman Henryk ) - Serce dla Lwowa / nakł. Klub Białego Orła / Londyn / 1946 / str. 4 / 19x25 cm / Bez opr. / Stan dobry / Ciekawy układ graficzny- drzeworyt . Piosenka Tońka , opracowanie muzyczne Henryka Hausmana , muzyka i słowa Wiktora Budzyńskiego . Z repertuaru "Lwowskiej Fali" /
    cena: 30.00 zł                      

  2. Hedley Artur - Chopin / St. Jamiołkowski & T.J. Evert / Łódź / 1949 / str. 257 il. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Ładny egzemplarz /
    cena: 36.00 zł                      

  3. Hemar Marian - Karpacka Brygada / M. I. Kolin Ltd. / London / b.r. ok. 1948 / str. 5 / 26x31 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Nuty i tekst .Lekkie zabrudzenia okładki /
    cena: 39.00 zł                      

  4. Henderson George - Wczesne średniowiecze / PWN / W-wa / 1987 / str. 297 [7],il. / 14 x 20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przeł. P. Paszkiewicz /
    cena: 18.00 zł                      

  5. - Henryk Rodakowski i jego otoczenie. Korespondencja artysty / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo / Wrocław / 1953 / str. 224, wkł. z il. / 18x25 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Wyblakła oprawa, nierozcięte kartki. /
    cena: 18.00 zł                      

  6. Hodeir Andre - Jazz . Its evolution and essence / Grove Press / New York / 1956 / str. 295 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 30.00 zł                      

  7. Hofstatter Hans H. - Symbolizm / WAiF / W-wa / 1987 / str. 365 il. / 11x16 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Style-kierunki-tendencje . Liczne ilustracje /
    cena: 15.00 zł                      

  8. Honour Hugh - Neoklasycyzm / PWN / W-wa / 1972 / str. 245 il. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Liczne ilustracje w tekście /
    cena: 60.00 zł                      

  9. Hoppe E. O. - Hundred Thousand Exposures . The succes of a photographer / The Focal Press / London / 1947 / str. 231il. / 13x19 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Liczne ilustracje . Przybrudzona okładka /
    cena: 45.00 zł                      

  10. Howard Tom - Koń . Historia w obrazach / Arkady / W-wa / 1995 / str. 80 il. / 24x31 cm / Opr.karton. / Stan dobry / Wydawnictwo albumowe , barwne reprodukcje /
    cena: 48.00 zł                      

  11. Hołubiec Jerzy W. - Polskie lampy i świeczniki / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo / Wrocław - W-wa - Kraków / 1990 / str. 178 il.[ 164 ] / 21x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Lekko podniszczona okładka /
    cena: 45.00 zł                      

  12. Huysmans Joris-Karl - O sztuce / Instytut Sztuki PAN / Wrocław / 1969 / str. 208 il. / 15x21 cm / Opr.pł. / Stan średni / Wybór i oprac. Elzbieta Grabska , przeł. Halina Ostrowska-Grabska . Teksty źródłowe do dziejów teorii sztuki tom XVI . Lekko przybrudzona okładka /
    cena: 45.00 zł    

  13. Hławiczka Karol , Lachman Wacław - Zanućmy pieśń wesoło / Gebethner i Wolf / Warszawa / b.r. ok. 1937 / str. 79 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Książka pomocnicza dla V-go oddz. szkoły powszechnej. Zawiera ćwiczenia oraz nuty i teksty piosenek . Projekt okładki Mieczysław Piotrowski /
    cena: 30.00 zł                      

  14. Hławiczka Karol red. - Bibljoteczka pieśni regionalnych . Z. 1-16 / Księgarnia i Drukarnia Katolicka Sp. Akc. / Katowice / br. ok. 1938 / str. 28,28,32,42,24,36,28,36,32,46,34,32,32,25,29,32 / 12x17 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Każdy zeszyt zawiera pieśni z innego regionu : Śląsk , Kaszuby , Krakowskie , Lubelskie , Kujawy , Podhale , Mazowsze , Wielkopolska , Wileńskie , Świętokrzyskie , Podole , Podlasie , Polesie , Wołyń , Kaliskie . /
    cena: 120.00 zł                      

  15. Ibsen Henryk - Gdy się zbudzimy wśród zmarłych . Epilog w trzech aktach / Druk Warsz. Tow. Akc. Artystyczno-Wydawniczego / W-wa / 1900 / str. 72 / 13x21 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Brak grzbietu i przedniej okładki , wew. egzemplarz w stanie b. dobrym /
    cena: 30.00 zł                      

  16. Idzikowski Mieczysław , Sydow Bronisław Edward - Portret Fryderyka Chopina / PWM / Kraków / 1952 / str. CXXXI / 25x32 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Liczne ilustracje na tablicach /
    cena: 45.00 zł    

  17. - II Ogólnopolska Wystawa Fotografiki / Nakł. Polskiego Związku Fotografików / W-wa / 1952 / str. 31 il[16] / 15x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Marzec 1952 , Warszawa , Zachęta . Katalog i il. - wybranych 16 prac /
    cena: 27.00 zł                      

  18. Iljinski Igor - Pamiętnik aktora / WAiF / W-wa / 1962 / str. 382 / 15x21 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Teatr rosyjski lat dwudziestych i trzydziestych. Wsiewołod Meyerhold , Włodzimierz Majakowski , awangarda . Wstęp Konstanty Puzyna /
    cena: 36.00 zł                      

  19. Ionesco Eugene - Teatr . Tom 1-2 / PIW / W-wa / 1967 / str. 397, 528 / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry / Łysa śpiewaczka , Lekcja , Kubuś czyli uległość , Krzesła , Amadeusz albo jak się go pozbyć , Przyszłość w jaju .. , Nowy lokator , Szaleństwo we dwoje , Morderca nie do wynajęcia , Nosorożec , Pieszo w powietrzu , Król umiera czyli ceremonie , Głód i pragnienie . Wstęp Marta Piwińska , posłowie Jan Błoński /
    cena: 120.00 zł    

  20. - Iskusstwo Japonii / Izabrazitielnoe iskustwo / Moskwa / 1985 / str. 60 + 174 il. / 22x29 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Seria sztuka krajów i narodów świata. Zawiera 159 fotografii Wydawnictwo albumowe. /
    cena: 36.00 zł                      

  21. Itman Leszek - Przyczynek do znajomości rzemiosła bednarskiego w Polsce / Polskie Towarzystwo Ludoznawcze / Wrocław / 1955 / str. 25, il. [10] / 21x29 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Druk maszynowy, liczne ilustracje /
    cena: 36.00 zł                      

  22. Jakimowicz A. Ryttel A. - Indie . Panorama sztuki / Arkady / W-wa / 1978 / str. 92 il. [178] / 20x25 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Wydawnictwo albumowe /
    cena: 36.00 zł    

  23. Jakimowicz Andrzej - Sztuka Indii / Wiedza Powszechna / W-wa / 1967 / str. 203 [5], il. / 15 x 21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
    cena: 27.00 zł    

  24. Jakimowicz Andrzej - Zachód a sztuka Wschodu / Wiedza Powszechna / W-wa / 1981 / str. 185 [3], wkł. z 36 il. / 11 x 18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 18.00 zł                      

  25. Jakimowicz Irena - Witkacy . Malarz / Auriga , WAiF / W-wa / 1985 / str. 87 il [103] / 25x30 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Wydawnictwo albumowe , liczne kolorowe ilustracje /
    cena: 60.00 zł                      

  26. Jakubowski Franciszek - Kiejstut . Tragedya z dziejów Litwy / nakł. Józefa Czecha / Kraków / 1858 / str. 50 / 13x19 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / W pięciu aktach . Orginalnie wierszem napisana . Reperowany grzbiet, wycięta i uzupełniona znaczna część strony przedtytułowej /
    cena: 48.00 zł                      

  27. Janion Maria , Żmigrodzka Maria - Romantyzm i historia / PIW / W-wa / 1978 / str. 638 il[56] / 18x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Liczne ilustracje w tekście /
    cena: 36.00 zł                      

  28. Jaroszewski Tadeusz Stefan - O siedzibach neogotyckich w Polsce / PWN / W-wa / 1981 / str. 369 il. / 17x25 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Monografia zawiera opis 100 obiektów: zamków i pałaców. Ilustracje . Brak obwoluty /
    cena: 48.00 zł                      

  29. Jaroszewski Tadeusz Stefan , Baraniewski Waldemar - Pałace i dwory w okolicach Warszawy / PWN / W-wa / 1992 / str. 304 il. / 17x25 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry / Liczne ilustracje, zdjęcia, plany, /
    cena: 48.00 zł                      

  30. Jaroszyński Tadeusz - Zaranie malarstwa polskiego . Szkic do historyi / Gebethnera i Wolffa / Kraków / 1905 / str. 153 / 12x29 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Biblioteka Tygodnika Ilustrowanego nr. 15 . Nierozcięte strony /
    cena: 30.00 zł                      

  31. Jaworski Lesław - Przewodnik operowy / Poznań / 1912 / str. 326 il. / 12x18 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Brak strony tytułowej i 3 kartek wstępu. Ilustracje - zdjęcia muzyków. Blok luźny, przednia okładka luzem. /
    cena: 24.00 zł                      

  32. Jawłowska Aldona - Więcej niż teatr / PIW / W-wa / 1988 / str. 207 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Biblioteka Myśli Współczesnej /
    cena: 27.00 zł    

  33. Jofan Natalia - Dawna kultura Japonii / PIW / W-wa / 1977 / str. 212 il [40] / 15x21 cm / Opr.karton. / Stan dobry / Przeł. Krystyna Okazaki . Liczne ilustracje . mały "ceram" /
    cena: 39.00 zł                      

  34. Kaeppler Adrienne L. - Artificial Curiosites bein an exposition of native manufactures collected on the three Pacific voyages of Capitan James Cook / Bishop Muzeum Press / Honolulu / 1978 / str. 291 il. / 23x31 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Katalog wystawy . Liczne ilustracje w tekście /
    cena: 48.00 zł                      

  35. Kajdański Edward - Architektura Chin / Arkady / W-wa / 1986 / str. 168 il. / 11x15 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Mała Encyklopedia Architektury /
    cena: 27.00 zł    

  36. - Kalendarz Filmowy 1972 / WAiF / W-wa / 1971 / str. 192 il. / 16x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 27.00 zł                      

  37. Kalicki Włodzimierz - Panowie na zabytkach / Iskry / W-wa / 1991 / str. 272 il. / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Ilustrował Sz. Kobyliński . Przybrudzona okładka /
    cena: 21.00 zł    

  38. Kampis Antal - The History of Art in Hungary / London & Wellingborough / Budapest / 1966 / str. 400 il. / 14x22 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Tekst w j. angielskim , papier kredowy , liczne ilustracje /
    cena: 48.00 zł                      

  39. Karczewska-Markiewicz Zofia - Lope de Vega / Wiedza Powszechna / W-wa / 1968 / str. 302 [2],il. / 12 x 19 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Dedykacja autorki /
    cena: 24.00 zł                      

  40. Karpowicz Mariusz - Sekretne treści warszawskich zabytków / PIW / W-wa / 1976 / str. 286 il. / 18x25 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Biblioteka Syrenki . Liczne ilustracje . Brak obwoluty /
    cena: 27.00 zł                      

  41. Kasprzycki Jerzy - Korzenie miasta .Warszawskie pożegnania . Tom 3 Praga / Veda / W-wa / 1998 / str. 412 il. / 18x24 cm / Opr.karton. / Stan dobry / Liczne ilustracje /
    cena: 48.00 zł                      

  42. - Katalog der Gemaldegalerie im Grafl. Mielżyński-schen Museum / Nakł. Dziennika Poznańskiego / Poznań / 1912 / str. 121 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Towarzystwo Przyjaciół Nauk zu Posen . Tekst w języku niemieckim . Indeks . Podniszczony grzbiet /
    cena: 45.00 zł                      

  43. - Katalog przedmiotów znajdujących się w "Pawilonie japońskim" w Strugach Ziemi Sochaczewskiej 1909 - 1914 / b.w. / b.m. / 1914 / str. 33 / 22x29 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Książki-mapy-nuty , wizerunki-widoki , obrazy , okazy Mandżurii , okazy chińskie , okazy koreańskie , okazy japońskie , wyroby japońskie z drzewa , laki , wyroby japońskie z gliny , wyroby japońskie włókniste , wyroby japońskie metalowe . Ładny egzemplarz /
    cena: 90.00 zł                      

  44. - Katalog wystawy dzieł Jana Matejki / nakł. Drekcji Powszechnej Wystawy Krajowej / Lwów / 1984 / str. XVI 56 tabl. 5 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Ilustracje na 5 rozkładanych tablicach . Ładny egz. ze zbioru Jana Sas Zubrzyckiego /
    cena: 120.00 zł                      

  45. - Katalog wystawy jubileuszowej zabytków z czasów Króla Stefana i Jana III / b.w. / W-wa / 1933 / str. XVIII 289 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / W gmachu Muzeum Wojska . W czterechsetlecie urodzin Stefana Batorego i dwieściepiędziesięciolecie odsieczy wiedeńskiej. Malarstwo , rysunki , ryciny , mapy , rzeźba , medale , monety , rekopisy , militaria . Katalog 1786 obiektów /
    cena: 60.00 zł                      

  46. - Katalog wystawy retrospektywnej nieżyjących malarzy polskich w Salach Redutowych w Warszawie / b. wyd. / W-wa / 1898 / str. 56 / 16x22 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Katalog 580 pozycji . Wydanie dwujęzyczne polsko- rosyjskie . Poplamiona okładka, nieaktualne pieczątki /
    cena: 60.00 zł                      

  47. - autorzy / Katalog zabytków budownictwa przemysłowego w Polsce . Tom II , z.4 Powiat Opoczno - Woj. Kieleckie / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo PAN / Wrocław / 1970 / str. 98 il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / IHKM PAN , ilustracje /
    cena: 48.00 zł    

  48. - autorzy / Katalog zabytków budownictwa przemysłowego w Polsce . Tom III , z.4 Powiat Olkusz - Woj. Krakowskie . Cz. 1 zabytki górnicze / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo PAN / Wrocław / 1971 / str. 126 il. / 18x25 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / IHKM PAN , liczne ilustracje , nierozcięte strony /
    cena: 60.00 zł    

  49. - autorzy / Katalog zabytków budownictwa przemysłowego w Polsce . Tom IV , z.1 Powiat Pajęczno - Woj. Łódzkie / Zakład Narodowy im. Ossolińskich Wydawnictwo PAN / Wrocław / 1967 / str. 83 il. / 17x25 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Instytut Historii Kultury Materialnej PAN , liczne ilustracje , plany /
    cena: 48.00 zł    

  50. - autorzy / Katalog zabytków budownictwa przemysłowego w Polsce . Tom IV , z.2 Powiat Radomsko - Woj. Łódzkie / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo PAN / Wrocław / 1969 / str. 110 il. / 18x25 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / IHKM PAN , liczne ilustracje , nierozcięte strony /
    cena: 60.00 zł    

<<   <     1     2     3     4     5     6     7     8     9     10     >   >>