>> Strona główna Koszyk [0]
znaleziono: 164 pozycji,      1 - 50   >          
  1. - autorzy / Z Dziejów Literatury Polskiej Wieku XIX , Tom 3 / Towarzystwo Naukowe Warszawskie / W-wa / 1929 / str. 263 [3] / 18x25 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona oprawa /
    cena: 21.00 zł                      

  2. - autorzy / Z dziejów podziemnego Uniwersytetu Warszawskiego / Iskry / W-wa / 1961 / str. 316 / 15x21 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Zbiór wspomnień /
    cena: 30.00 zł                      

  3. - autorzy / Z Polskich studiów slawistycznych . Seria 2 Historia / PWN / W-wa / 1963 / str. 157 / 18x25 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Prace na V Międzynarodowy Kongres Slawistów w Sofii 1963 . W treści m.in. H.Łowmiański - Rola historyczna Wołynia w starożytności i wczesnym średniowieczu , G.Labuda - Wykształcenie się władzy królewskiej u Słowian we w. średniowieczu , L. Leciejewicz - Najstarsze osady miejskie Słowian zachodnich nad Bałtykiem. /
    cena: 39.00 zł                      

  4. - autorzy / Z pomocą umierającym / PAX / W-wa / 1989 / str. 200 / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przyczynki do rozmowy na temat umierania i śmierci . Zebrał Hartmunt Nikielski /
    cena: 24.00 zł                      

  5. Zabiełło Stanisław - Na posterunku we Francji / PAX / W-wa / 1967 / str. 307 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona okładka /
    cena: 24.00 zł    

  6. ( Zabowska Ewelina ) Szeliga E. - Ach ten teatr! Ze wspomnień artystki / Nakł. Księgarni W. Poturalskiego w Podgórzu / Kraków / 1914 / str. 167 / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan średni / "...Wspomnienia artystki z podróży po prowincyi" . /
    cena: 45.00 zł                      

  7. - autorzy / Zabytki sztuki w Polsce . 1926 , II / nakł. PAU / Kraków / 1926 / str. 85 il. / 22x32 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Iluminowane rękopisy księgozbiorów oo. Dominikanów i oo. Karmelitów w Krakowie . Nierozcięte strony /
    cena: 30.00 zł    

  8. Zachorski Andrzej - Stanislaw August polityk / Książka i Wiedza / W-wa / 1966 / str. 380 il. / 12x14 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Liczne ilustracje . Światowid /
    cena: 21.00 zł    

  9. Zaczyński Eugenjusz - Parki kąpielowe w dolinie górnej Wisły / b.w. / Lwów / 1934 / str. 20 il. / 15x23 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Odbitka z "Czasopisma Technicznego" .Opis parków , zdjęcia , przekroje - Ustronie , Wisła . Broszurowa okładka z ubytkami /
    cena: 36.00 zł                      

  10. Zagadłowicz Emil - Piszemy listy / Księgarnia Powszechna / W-wa / 1937 / str. 193 / 15x20 cm / Opr.pł. / Stan średni / Podniszczona oprawa biblioteczna , pieczątki /
    cena: 39.00 zł                      

  11. Zagajewski Adam - Jechać do Lwowa i inne wiersze / Aneks ZL / Warszawa / 2009 / str. 80 il. / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Ilustracje Józef Czapski (z Dzienników) , II wydanie krajowe, bardzo ładny nie czytany egzemplarz /
    cena: 24.00 zł                      

  12. Zagajewski Adam - W cudzym pięknie / A5 / Kraków / 1998 / str. 213 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 36.00 zł                      

  13. Zagórski Ignacy - Monety dawnej Polski . Tablice I-LX / PTA . Wyd. Numizmatyczne / W-wa / 1969 / str. 8 tabl. LX / 17x23 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Reprint wydania z 1845 r. /
    cena: 30.00 zł                      

  14. Zagórski Jerzy - Krawędź / PIW / W-wa / 1959 / str. 109 / 12x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Poezje i proza , I wydanie ,nieaktualne pieczątki biblioteczne /
    cena: 24.00 zł                      

  15. Zagórski Wacław - Wicher wolności . Dziennik powstańca / PFK / Londyn / 1984 / str. 380 il. / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Dziennik z Powstania Warszawskiego . Wstęp Gustaw Herling Grudziński , opracowanie graficzne - współpraca Stanisław Gliwa /
    cena: 39.00 zł                      

  16. Zagórski Włodzimierz - Z teki chochlika / Czytelnik / w-w / 1953 / str. 195 / 12x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wybór Julian Tuwim , ilustracje Maja Berezowska /
    cena: 24.00 zł                      

  17. Zahorska Pauly Helena - Warszawa , Stare Miasto i ja . Recytacje / Krakowski Wojewódzki Komitet Odbudowy Warszawy / Kraków / 1947 / str. 30 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Rysunki i okładka Danuta Libiniowa /
    cena: 30.00 zł                      

  18. Zahorski Andrzej - Ignacy Wyssogota Zakrzewski , prezydent Warszawy / PIW / W-wa / 1979 / str. 367, il. / 13 x 20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Biblioteka Syrenki. /
    cena: 18.00 zł    

  19. Zajdler Ludwik - Dzieje zegara / Wiedza Powszechna / W-wa / 1977 / str. 394 il. mapka / 16x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Złota Seria , wyd. II przerobione , red. F. Sawicka , rozkładana mapka /
    cena: 27.00 zł    

  20. Zajączkowski Ananiasz , Reychman Jan - Zarys dyplomatyki osmańsko-tureckiej / PWN / W-wa / 1955 / str. 167 tabl. il. / 17x24 cm / Opr.pł. / Stan dobry / PAN Komitet Orientalistyczny /
    cena: 120.00 zł                      

  21. Zakrzewska - Dubasowa Mirosława - Historia Armenii / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo / Wrocław / 1990 / str. 343 il. / 16x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Wyd. II poprawione i uzupełnione /
    cena: 27.00 zł    

  22. Zakrzewska Helena - Pojednanie .Powieść o niedźwiedziu tatrzańskim / Księgarnia Św. Wojciecha / Poznań / 1938 / str. 218 il. / 13x19 cm / Opr.ppł. / Stan średni / Ilustarcje - Lela Pawlikowska , okładka - Wacław Świerczyński . Lekko podniszczona okładka /
    cena: 60.00 zł                      

  23. Zakrzewski Stanisław - Ateneum Polskie . 1908 , nr 2 / Nakł. Tow. Wydawniczego / Lwów / 1908 / str. 151 / 13x20 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Miesięcznik poświęcony sprawom kultury /
    cena: 27.00 zł    

  24. ( Zaleska Julia Maria ) - Pogadanki naukowe przez autorkę wieczorów czwartkowych / Nakł. autorki / W-wa / 1876 / str. 178 / 13x18 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Oprawa z epoki /
    cena: 48.00 zł                      

  25. Zaleski Bohdan - Duch od stepu / F. A. Brockhaus / Lipsk / 1874 / str. 86 / 10x14 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Oprawa introligatorska /
    cena: 48.00 zł                      

  26. ( Zamoyski Władysław ) - Jenerał Zamoyski 1803 - 1868 . Tom VI: 1853 - 1868 / Nakł. Biblioteki Kórnickiej / Poznań / 1930 / str. 505 / 16x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Nierozcięte kartki /
    cena: 48.00 zł                      

  27. ( Zamoyski Władysław ) - Myśli Jenerała Wł. Zamoyskiego / Wyd. Naczelnego Instytutu Akcji Katolickiej / Poznań / 1936 / str. 137 / 9x12 cm / Opr.karton. / Stan dobry / Seria - Myśli ludzi czynu , tom 2 . B. ładny druk "kuglinowski" , ładna kartonowa oprawa wydawnicza Rolniczej Drukarni i Księgarni Nakładowej w Poznaniu. /
    cena: 48.00 zł                      

  28. ( Zamoyski Władysław ) - Jenerał Zamoyski 1803 - 1868 . Tom V 1847 - 1852 / Nakł. Biblioteki Kórnickiej / Poznań / 1922 / str. [8] 426 [4] / 16x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Pamiętniki oparte na źródłach . Nierozcięte strony /
    cena: 48.00 zł                      

  29. Zamoyski Adam - Zapomniane dywizjony . Losy lotników polskich / Puls / Londyn / 1995 / str. 263 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 36.00 zł                      

  30. Zannier Guido - Evolution y Estructura de las Lenguas Indoeuropeas . 5 - El Provenzal / Division Publicationes y Ediciones / b.m. / 1975 / str. 256 / 18x22 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Tekst w j. hiszpanskim .Druk maszynowy . Przybrudzona okładka /
    cena: 48.00 zł                      

  31. Zanussi Krzysztof - Kontrakt / Wyd. Radia i Telewizji / W-wa / 1980 / str. 104 il.[20] / 10x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Scenariusz /
    cena: 18.00 zł                      

  32. - autorzy / Zapiski Numizmatyczne , 1949 , nr 1 / Sekcja Numizmatyczna Polskiego Towarzystwa Archeologicznego / Wrocław / 1949 / str. 8, il. / 21x31 cm / Bez opr. / Stan średni / W treści m.in.- A. Szemiothowa- Technika wyrobu monet rzymskich za republiki cesarstwa. Nieprecyzyjnie rozerwane strony. /
    cena: 24.00 zł                      

  33. - autorzy / Zapiski Numizmatyczne , 1949 , nr 2-3 / Sekcja Numizmatyczna Polskiego Towarzystwa Archeologicznego / Wrocław / 1949 / str. 16, il. / 21x31 cm / Bez opr. / Stan dobry / W treści m.in.- M. Haisig- Dawna moneta w dziejach kultury i sztuki; J. Łanowski- Narodziny banków. Liczne ilustracje. /
    cena: 30.00 zł                      

  34. - Zapiski Towarzystwa Naukowego w Toruniu 1929 , nr. 3 i 4 / b.w. / Toruń / 1929 / str. 97-156 mapka 1 , tabl. XXVI / 15x22 cm / Opr.pł. / Stan średni / Tom VIII za III i IV kwartał . Zawiera Alfred Brosig - Plastyka gotycka na Pomorzu , Władysław Łęga - Kazimierz Chmielnicki , ilustracje na tablicach , oprawa płócienna , kartka pierwsza i ostatnia reperowane /
    cena: 39.00 zł    

  35. - autorzy / Zapomniany album / PAX / W-wa / 1961 / str. 486 / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Antologia noweli rosyjskiej XIX wieku . Część 2 .Wybór Maria Grzeszczak /
    cena: 36.00 zł                      

  36. Zaruba Jerzy - Z pamiętników bywalca / Iskry / W-wa / 1960 / str. 270 il. / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Ilustracje autora /
    cena: 30.00 zł                      

  37. Zawadzka Halina - Miasta Litwy i Białej Rusi / Nakł. J. Świętojskiego i Ska / W-wa / 1919 / str. 38 il. / 14x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Biblioteka Komitetu Obrony Kresów Wschodnich . Ilustracje /
    cena: 60.00 zł                      

  38. Zawadzka Wincenta - Kucharka litewska / Pojezierze / Olsztyn / 1987 / str. 380 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wydanie oparte na wydaniu 14 z 1938r. /
    cena: 27.00 zł                      

  39. Zawadzki Władysław - Zastosowanie matematyki do ekonomji politycznej / nakł. i drukiem Józefa Zawadzkiego / Wilno / 1914 / str. 295 / 15x23 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona okładka /
    cena: 30.00 zł                      

  40. Zawiejski Jerzy - Pomiędzy plewą a manną / Młodzieżowa Agencja Wydawnicza / W-wa / 1987 / str. 172 [4] / 12x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Eseje o Szczęsnym Potockim , Rejtanie i Kościuszce /
    cena: 15.00 zł                      

  41. Zawieyski Jerzy - Wawrzyny i cyprysy / Czytelnik / W-wa / 1966 / str. 330 / 13x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Lekka deformacja bloku /
    cena: 24.00 zł    

  42. Zawistowicz - Kintopfowa Kazimiera - Zawarcie małżeństwa przez kupno w polskich obrzędach weselnych / PAU / Kraków / 1929 / str. 56 / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Ze szczególnym uwzględnieniem roli orszaku pana młodego . Lekko podniszczona okładka /
    cena: 45.00 zł                      

  43. - autorzy / Zawsze pod kopułą . 150 lat Ossolineum / PZWS / W-wa / 1970 / str. 235 il. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / lekko podniszczona okładka /
    cena: 18.00 zł    

  44. Załuski Zbigniew - Przepustka do historii / MON / W-wa / 1966 / str. 375 [5] / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Szkice o żołnierskich drogach czasu II wojny światowej. Podniszczona obwoluta. /
    cena: 15.00 zł    

  45. Załuski Zbigniew - Siedem polskich grzechów głównych i inne polemiki / Iskry / W-wa / 1973 / str. 488 / 13x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Podniszczona obwoluta. /
    cena: 12.00 zł                      

  46. Zborowski Juljusz - Wskazówki do zbierania nazw geograficznych / Gebethner i Wolff / W-wa / 1923 / str. 32 / 14x18 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Biblioteczka Tow. Miłośników Języka Polskiego nr.4 . Podniszczona okładka /
    cena: 30.00 zł                      

  47. - autorzy / Zbrodnia katyńska . Droga do prawdy / Niezależny Komitet Historyczny Badania Zbrodni Katyńskiej / W-wa / 1992 / str. 430 il. / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Historia , Archeologia , Kryminalistyka , Polityka , Prawo . Zeszyty Katyńskie nr. 2 . Praca zbiorowa, bogato ilustrowana - red. Marek Tarczyński . Autorzy m.in. : Bronisław Młodziejowski , Emil Buduj , Zdzisław Sawicki , Jarosław Rosiak , Elzbieta Rejf , Bożena Łojek , Janusz K. Zawodny , Zdzisław Galicki i Maria Harz /
    cena: 45.00 zł                      

  48. ( Zbylitowski Andrzej ) - Andzreja Zbylitowskiego Epitalamium na wesele Zygmunta III 1592 / Nakł. Akademii Umiejętności / Kraków / 1893 / str. IV 20 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Biblijoteka Pisarzów Polskich , wydał jan Łoś , nierozcięte strony /
    cena: 30.00 zł                      

  49. - autorzy / Zdaniem optymisty . Zdaniem pesymisty / Wyd. Literackie / Kraków / 1977 / str. 174, 160, il. / 11x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Przybrudzona oprawa. Rysunki Sz. Kobyliński i E. Lipiński /
    cena: 12.00 zł    

  50. Zdziarski Stanisław - Pierwiastek ludowy w poezji polskiej XIX wieku / Księgarnia E Wendego i Spólki / W-wa / 1901 / str. 590 / 16x23 cm / Opr.pł. / Stan średni / Studja porównawczo - literackie . Podniszczona oprawa lekko poluzowana , przetarcia krawędzi /
    cena: 90.00 zł                      

<<   <     1     2     3     4     >   >>