znaleziono:
448 pozycji,
1 - 50 >
- - autorzy / W kręgu socjologii literatury . Antologia tekstów zagranicznych . Tom II . Zagadnienia . Interpretacje / PIW / W-wa / 1977 / str. 411 / 11x18 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Biblioteka Krytyki Współczesnej . Podniszczona obwoluta. Tłum. i wybór A. Mencwel /
cena: 30.00 zł

- - autorzy / W rocznicę przejścia II brygady Legjonów pod Rarańczą / Nakł. Reprezentacji B. II Brygady Legjonów Polskich / W-wa / 1931 / str. 33 / 15x22 cm / Opr.pł. / Stan dobry / 15 II 1918 - 15 II 1931 . Pieczątki własnościowe , podniszczone strony . Oprawa introligatorska /
cena: 30.00 zł

- - W stołecznym Lublinie / Lubelska Spółdzielnia Wydawnicza / Lublin / 1959 / str. 235 [5] / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Pod red. M. Bechczyc - Rudnickiej. Il. J. Zaruba /
cena: 24.00 zł 

- - autorzy / W zaczarowanym zwierciadle . Opowiadania fantastyczne Ameryki Łacińskiej / Wyd. Literackie / Kraków / 1977 / str. 354 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przeł. R. Kalicki , J. Z.Klave , J. Kuhn ,
A. Sobol - Jurczykowski /
cena: 24.00 zł 

- Wachowicz-Makowska Jolanta - Świat zapamiętany / Czytelnik / W-wa / 2002 / str. 223 il. / 12x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wspomnienia kresowe , ilustracje /
cena: 36.00 zł

- Waddell Helen - Abelard i Heloiza / PAX / W-wa / 1955 / str. 320 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Powieść biograficzna /
cena: 30.00 zł

- Wainwright A. - Wainwright in Scotland / Michael Joseph / Londyn / 1988 / str. 224 il. / 21x25 cm / Opr.karton. / Stan b. dobry / Wydawnictwo albumowe , zdjęcia - Derry Brabbs /
cena: 45.00 zł 

- - autorzy / Wajnachowie wojna i wolność . Poezja czeczeńska i inguska / Wyd. UMCS / Lublin / 1995 / str. 48 / 15x24 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Antologia oprac. i przekł. Jerzy E. Wieluński /
cena: 30.00 zł

- Wakar Andrzej , Wrzesiński Wojciech - Gazeta Olsztyńska w latach 1886 -1939 / Pojezierze / Olsztyn / 1986 / str. 516 il. / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Cenna monografia regionalna . Ilustracje /
cena: 60.00 zł

- Waklinow Stanczo - Kultura staro-bułgarska VI - XI w. / PIW / W-wa / 1984 / str. 326 il. / 17x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Seria "ceramowska" , ilustracje /
cena: 27.00 zł

- Waldenberg Marek - Kautsky / Wiedza Powszechna / W-wa / 1976 / str. 277 / 11x19 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Monografia i wybór tekstów, Myśli i Ludzie . Przybrudzona obwoluta /
cena: 18.00 zł 

- Waldorff Jerzy - Jan Kiepura / Polskie Wyd. Muzyczne / Kraków / 1988 / str. 82 [6], il. / 13 x 20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 15.00 zł 

- Walentynowicz Marian - Wojna bez patosu . Z notatnika i szkicownika korespondenta wojennego / PAX / W-wa / 1969 / str. 283 [7], il. / 17x21 cm / Opr.pł. / Stan średni / Poplamiona oprawa. Il. autora. /
cena: 12.00 zł 

- Walewska Maria z Przeździeckich - Polacy w Paryżu , Florencji i Dreźnie . Sylwetki i wspomnienia / nakł. Księgarni F. Hoesicka / W-wa / 1930 / str. 295 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Wspomnienia o emigrantach w XIX w. Wstęp Michał Sokolnicki . Przybrudzona okładka /
cena: 48.00 zł

- Walicki Andrzej - Stanisław Brzozowski - drogi myśli / PWN / W-wa / 1977 / str. 476 / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry /
cena: 48.00 zł

- Walicki Andrzej - Rosyjska filozofia i myśl społeczna od Oświecenia do marksizmu / Wiedza Powszechna / W-wa / 1973 / str. 668 / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry /
cena: 30.00 zł

- Walicki Andrzej - Zniewolony umysł po latach / Czytelnik / W-wa / 1993 / str. 420 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Seria : Autobiografie intelektualne /
cena: 39.00 zł

- Walicki Michał - Malarstwo polskie . Gotyk . Renesans . Wczesny Manieryzm / Auriga / W-wa / 1963 / str. 348 [5], reprodukcje kolorowe i czarno-białe / 21x30 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Podniszczona obwoluta /
cena: 69.00 zł

- Waliszewska Ewa - Bretania . Legendy i podania / Dom Bretanii / Poznań / 1999 / str. 127 il. / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / tłum. i oprac. E. Waliszewska /
cena: 39.00 zł 

- Wallis Aleksander - Informacja i gwar . O miejskim centrum / PIW / W-wa / 1979 / str. 195 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Biblioteka Myśli Współczesnej /
cena: 18.00 zł 

- Wallis Aleksander - Ameryka - miasto / KAW / W-wa / 1987 / str. 201 il[66] / 25x17 cm / Opr.karton. / Stan dobry / Ilustracje w tekście /
cena: 36.00 zł

- Wallis Mieczysław - Secesja / Arkady / W-wa / 1967 / str. 343 il. / 17x25 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Obwoluta lekko otarta na brzegach . Liczne ilustracje w tekście /
cena: 36.00 zł

- Wallis Mieczysław - Canaletto malarz Warszawy / Auriga / W-wa / 1959 / str. 38 il. [124] / 21x30 cm / Opr.karton. / Stan b. dobry / Liczne ilustracje /
cena: 30.00 zł 

- Wallpach Otto von - Kurze Bangerchichte ber kirchen und offentlichen kapellen ber Stadt Salzburg / Salzburg / 1882 / str. 107 [5], il. / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Tekst niemiecki. Przewodnik pokościołach Salzburga /
cena: 24.00 zł

- - Walna wyprawa do Wołoch ministrów na wojnę ( 1617 r. ) / Nakł. Akademii Umiejętności / Kraków / 1910 / str. 50 / 13x1i9 cm / Opr.karton. / Stan średni / Biblijoteka Pisarzów Polskich , wydał Karol Badecki , lekko przybrudzona okładka /
cena: 45.00 zł

- Warchałowski Jerzy - O sztuce stosowanej / nakł. Tow. Polska Sztuka Stosowana / Kraków / 1904 / str. 36 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Odbitka z "Czasu" , ładny egz. /
cena: 60.00 zł

- Warchoł Stefan - Nazwy miast lubelszczyzny / Wyd. Lubelskie / Lublin / 1964 / str. 236 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Słownik - hasła etymologiczno - historyczne /
cena: 75.00 zł

- Warkoczewska Magdalena - Malarstwo i grafika epoki romantyzmu w Wielkopolsce . Dzieje i funkcje / PWN / W-wa - Poznań / 1984 / str. 284, il. / 16 x 23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 39.00 zł

- - Warmia i Mazury . Zarys dziejów / Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego / Olsztyn / 1985 / str. 853 il. / 17x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Praca zbiorowa, red. Bohdan Łukaszewicz. Liczne ilustracje. Ładny, czysty egz. /
cena: 39.00 zł

- - Warownia krzyża . Pismo zbiorowe . 1870 nr I i II / nakł. Stowarzyszenia "Warowni Krzyża" / Kraków / 1870 / str. 80 / 15x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wiecej numerów nie ukazało się . Nierozcięte strony /
cena: 54.00 zł

- - Warszawa / Wyd. Wydziału Propagandy Głównego Zarządu Polityczno-Wych. W.P. / b.m. / b. r. ok.1945 / str. 8 / 15x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Antologia wierszy : Antoni Słonimski , Stanisław Baliński , Leon Pasternak , Lucjan Szenwald , Marjan Hemar , Adam Ważyk . Wtórna kartonowa okładka /
cena: 18.00 zł

- - autorzy / Warszawa naszej młodości / Iskry / W-wa / 1955 / str. 281 [3], il. / 15x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Ilustracje - Mieczysław Piotrowski , Andrzej Jurkiewicz , Jerzy Zaruba . Podniszczona obwoluta /
cena: 24.00 zł

- - Warszawa w pamiętnikach pierwszej wojny świtowej / PIW / W-wa / 1971 / str. 593 [5], il. / 17 x 22 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Opracował K. Dunin-Wąsowicz. Biblioteka syrenki. /
cena: 18.00 zł 

- - Warszawa w pamiętnikach Powstania Styczniowego / PIW / W-wa / 1963 / str. 633 il. / 15x21 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Nieaktualne pieczątki /
cena: 27.00 zł

- Warszawski Józef - Dramat Rzymski Macieja Kazimierza Sarbiewskiego TJ ( 1622 - 1625 ) . Sudium literacko-biograficzne / b.w. / Rzym / 1984 / str. 376 il. mapka 1 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Ilustracje, rozkładana mapka Rzymu /
cena: 60.00 zł

- - autorzy / Warszawskie Studia Teologiczne , 1994 , VII / Wydawnictwo Archidiecezji Warszawskiej / W-wa / 1995 / str. 320 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / W treści m.in. Psalmy 151-155 ( Syryjskie Psalmy apokryficzne 1-5 ) , Św. Pacjan z Barcelony : Wezwanie do pokuty , Jarosław Piłat - Mowy do mnichów św. Cezarego z Arles , Leoncjusz z Neapolis i jego apologia chrześcijańskich obrazów , Zofia Kratochwil Augustianie w Warszawie : Kościół i klasztor św. Marcina 1356-1864 , T. Stępień - Teologia negatywna w pismach "Corpus Areopagiticum" /
cena: 48.00 zł

- - autorzy / Warszawskie zeszyty ukrainoznawcze 4-5 / Katedra Ukrainistyki UW / W-wa / 1997 / str. 533 / 16x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Spotkania polsko-ukraińskie , red. S. Kozak , Unia Brzeska - uwarunkowania , konteksty i konsekwencje historyczno-kulturowe /
cena: 30.00 zł 

- Wasilewski Antoni - Refudziady / Wyd. Literackie / Kraków / 1971 / str. 365 [3], il. / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Przybrudzona oprawa /
cena: 9.00 zł 

- Wasiutyński Bohdan - Jak to będzie w wolnej Polsce / Redakcja "Zorzy" / W-wa / 1918 / str. 13 / 13x20 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Biblioteka Podręczna "Zorzy" seria I nr.6 /
cena: 18.00 zł 

- Wasiutyński Wojciech - Ziemia jest ciałem niebieskim . Myśli posoborowe / Veritas / London / 1972 / str. 64 / 12x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 15.00 zł

- Wasowski Józef - Z pamiętnika wojennego / Wyd. Literackie / Kraków / 1945 / str. 65 [3] / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona oprawa. /
cena: 24.00 zł 

- Wasowski Józef - Ludzie nikczemni / Nakł. miesięcznika "Droga" / W-wa / 1924 / str. 39 / 13x17 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / U źródeł niemocy Rzeczpospolitej . Blok luźny /
cena: 27.00 zł

- Wasowski Józef ( Widz ) - Człowiek w Polsce / Ignis / W-wa / br. ok 1922 / str. 110 / 12x18 cm / Bez opr. / Stan słaby / Publicystyka . Pozycja do oprawy /
cena: 21.00 zł

- Wassermann Jakób - Krzysztof Kolumb Don Kichot oceanu / J. Mortkowicz / W-wa / 1931 / str. 275 il. / 13x18 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Przekład - Aleksander Wat , ilustracje wg. drzeworytów z XV w. Oprawa introligatorska, dawna. Broszurowa okładka naklejona na lico. /
cena: 60.00 zł

- ( Wasylewski Stanisław ) Bury Jan - Złośliwe rymki i piosenki / Nakł. "Szczutka" / Lwów / 1919 / str. 41 / 11x18 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Debiut poetycki Stanisława Wasylewskiego , ciekawy projekt okładki , okładka lekko przybrudzona . Suchy tłok Tadeusz Zbyszycki Sanok /
cena: 30.00 zł

- Wasylewski Stanisław - Wspomnienia i szkice znad Warty / Wyd. Poznańskie / Poznań / 1973 / str. 259,il. / 14 x 20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Przygotował z rękopisu do druku oraz opatrzył przedmową i przypisami W. Nawrocki /
cena: 24.00 zł

- Wasylewski Stanisław - Czterdzieści lat powodzenia . Przebieg / Ossolineum / Wrocław / 1959 / str. 495 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni /
cena: 27.00 zł

- Wasylewski Stanisław - Klasztor i kobieta . Studium z dziejów kultury polskiej w średniowieczu / Wyd. Literackie / Kraków / 1957 / str. 161 [5], il. / 17x25 cm / Opr.pł. / Stan b. dobry / Ilustr. W. Skoczylas . Dodatkowo kartonowy futerał. /
cena: 24.00 zł

- Wasylewski Stanisław - Rej z Nagłowic / Państwowe Wyd. Książek Szkolnych / Lwów / 1934 / str. 144 / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan b. dobry / Wielcy Ludzie . Biblioteka Życiorysów tom 2 . Okładka wg. projektu Tadeusza Gronowskiego /
cena: 24.00 zł

- Wasylewski Stanisław - Twarz i kobieta / Wyd. Literackie / Kraków / 1960 / str. 138 il. / 17x24 cm / Opr.pł. / Stan średni / Zaplamienie okładki , brak obwoluty /
cena: 24.00 zł

<<
<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
>
>>