>> Strona główna Koszyk [0]
znaleziono: 499 pozycji,      1 - 50   >          
  1. - Ugody polsko - ukraińskie w XVII wieku / Wyd. Platan / W-wa / 2002 / str. 99 il. / 21x29 cm / Opr.karton. / Stan b. dobry / Wydanie w języku polskim i ukraińskim . Liczne ilustracje w tekście /
    cena: 24.00 zł                      

  2. - Ukrzyżowany / KAW / W-wa / 1999 / str. [20] 202, fotogr. kolorowe / 28x39 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry / Tekst polski, angielski, ukraiński. Pod red. M. Pawlak .Przeceniona z księgarskiej ceny detalicznej 195 zł na /
    cena: 40.00 zł    

  3. Ulanicka Michalina - Zasady prowadzenia domu / M. Arct / W-wa / 1929 / str. XV 331 [21] / 13x19 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Rozdziały : Budżet, Biuro domowe, Mieszkanie, Porządki, Hodowla roślin, Opał, dział żywnosciowy (sztuka kulinarna, przyprawy, potrawy mięsne, ryby, jaja i nabiał, potrawy roślinne etc.) , Kuchnia, Podawanie posiłków, Pranie. prasowanie, Ubranie, Służba, Uwagi dla Pani domu, Apteczka, Spis przedmiotów. Ilustracje. Blok i okładka luzem, poz. do oprawy. Wewnątrz egz. czysty i kompletny. /
    cena: 120.00 zł                      

  4. Ullein - Reviczky Antal - Guerre Allemande paix Russe . Le Drame Hongrois / La Presse Francaise et Etrangere / Paris / 1947 / str. 235 / 15x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Podpis własnościowy Lech Beynar ( z księgozbioru Pawła Jasienicy ). Zaznaczenia w tekście /
    cena: 90.00 zł                      

  5. Umiński Zdzisław - Sprawozdanie konfidenta / PAX / W-wa / 1959 / str. 162 / 13x19 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Proza . Proj. graf. okładki i str. tytułowej A. Możejko /
    cena: 24.00 zł    

  6. Unamuno Miguel de - Miłość i pedagogika / Wyd. Literackie / Kraków / 1975 / str. 237 / 14x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przeł. Z. Szleyen , posłowie A. Komorowski /
    cena: 24.00 zł    

  7. Unamuno Miguel de - Pokój wsród wojny / Wyd. Literackie / Kraków / 1975 / str. 304 / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry / Powieść /
    cena: 27.00 zł    

  8. Underhill Evelyn - Mystik / Ernst Reinhard / Munchen / 1928 / str. XV 681 / 17x23 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Eine studie uber die Natur und entwicklung des Religiosen Bewusstseins i Menschen . Tekst w j. niemieckim . /
    cena: 90.00 zł                      

  9. Undset Sygryda - Krystyna corka Lawransa . Tom I-III / Rój / W-wa / 1939 / str. 436 , 420 , 302 / 15x20 cm / Opr.pł. / Stan b. dobry / Tom I- Wianek , tom II- Żona , tom III- Krzyż . Bardzo ładna oprawa introligatorska . /
    cena: 60.00 zł                      

  10. - Ungarische Architektur / Epitesugyi Kiado / Budapest / 1954 / str. 216 il. / 21x30 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Wydawnictwo albumowe. Liczne czarno-białe ilustracje i plany . Brak obwoluty /
    cena: 45.00 zł                      

  11. Unger Leopold - Orzeł i reszka . Widziane z Brukseli / Instytut Literacki / Paryż / 1986 / str. 386 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Bibliotka "Kultury" nr 416 . Wybór publicystyki /
    cena: 36.00 zł    

  12. Unger Leopold - Intruz / Prószyński i S-ka / W-wa / 2001 / str. 406 il. / 16x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wspomnienia /
    cena: 39.00 zł                      

  13. - autorzy / Uniwersalizm i medycyna / Uniwersytet Warszawski / W-wa / 1992 / str. 271 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / pod red. Kazimierza Imielińskiego /
    cena: 36.00 zł                      

  14. - Uniwersytet Stefana Batorego w Wilnie . XVIII Spis wykładów na trzy trymestry w roku akademickim 1935/36 / USB / Wilno / 1935 / str. 57 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 30.00 zł                      

  15. - Uniwersytet Warszawski . Skład Uniwersytetu i spis wykładów . / UW / W-wa / 1924 / str. 110 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Na trzy semestry ( jesienny , zimowy , wiosenny ) 1924-1925 r. Blok luźny /
    cena: 45.00 zł                      

  16. Uniłowski Zbigniew - Człowiek w oknie / Czytelnik / W-wa / 1957 / str. 166 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Opowiadania . Brak obwoluty /
    cena: 24.00 zł    

  17. Uniłowski Zbigniew - Wspólny pokój i inne utwory / Zakład Narodowy im. Ossolińskich / W-wa / 1976 / str. LXXXIX 395 / 13x17 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Seria: Biblioteka Narodowa , oprac. Bolesław Faron /
    cena: 24.00 zł                      

  18. Unterman Alan - Żydzi. Wiara i życie / Wyd. Łódzkie / Łódź / 1989 / str. 312 / 12 x 20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przeł. J. Zabierowski. Człowiek i jego cywilizacja /
    cena: 24.00 zł                      

  19. Urbankowski Bohdan - Filozofia czynu / Pelikan / W-wa / 1988 / str. 282 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Życie i myśl J. Piłsudskiego /
    cena: 27.00 zł                      

  20. Urbanowicz Mieczysław - Z dziejów literatury niemieckiej na Śląsku w pierwszej połowie XIX wieku / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo / Wrocław / 1964 / str. 197 / 18x25 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Monografie Śląskie Ossolineum . Lekko przybrudzona okładka /
    cena: 39.00 zł                      

  21. Usowicz Alexander - De Aristotelis circa definitionem doctrina commentatorum sentetiis ilustrata / collectaneis theologicis / Lwów / 1938 / str. 43 / 15x23 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Rozprawa doktorska napisana po łacinie , promotor Józef Inocenty Bochniak . Rozdarcia na marginesach /
    cena: 36.00 zł                      

  22. - Ustawy o prawie międzynarodowem i międzydzielnicowem / nakł. Księgarni F. Hoesicka / W-wa / 1928 / str. 264 / 14x20 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / ".. z dodaniem materiałów sejmowych, orzecznictwa sądowego i traktatów międzynarodowych o obrocie prawnym, wreszcie przepisów prawa i procesu karnego" . Opracowanie - Włodzimierz Dbałowski i Jan Przeworski . Exlibris Poselstwa Polskiego w Kopenhadze (lata 20-te) /
    cena: 60.00 zł                      

  23. - Uwagi o jeziorze Narocz oraz o rzece Narocz / b.w. / Wilno / 1926 / str. 12 / 23x36 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Na podstawie spostrzeżeń poczynionych podczas wycieczki odbytej łodzią z Narocza do Wilna w lipcu 1926 r. Oprawiony maszynopis . Pozycja zapewne ukazała się w pojedyńczych egzemplarzach /
    cena: 150.00 zł                      

  24. Uziembło Adam - Uwagi o rytmach prozy polskiej / Tow. Historyczno-Literackie / Paryż / 1963 / str. 207 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 48.00 zł                      

  25. Ułaszówna Zofja - Z tamtego brzegu . Poezje / Księgarnia Św. Wojciecha / Poznań / b. r. ok. 1919 / str. 64 / 10x14 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 27.00 zł                      

  26. - Vade Mecum Żołnierza - Kierowcy . Część I z atlasem rysunków / Wyd. I Brygady Strzelców / Edinburgh / 1941 / str. 249 atlas tabl. LX / 10x14 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Katechizm kierowcy , wiadomości ogólne , budowa i współdziałanie części pojazdów mechanicznych . Wyd. 2 . praca zbiorowa żołnierzy I Brygady Strzelców . Atlas z rysunkami technicznymi podzespołów /
    cena: 120.00 zł                      

  27. - Vademecum . Podręcznik do studyów archiwalnych dla historyków i prawników polskich / wyd. Teodor Wierzbowski / W-wa / 1908 / str. VIII 188 / 14x21 cm / Opr.pł. / Stan średni / Oprawa wydawnicza J. Pouget . Przybrudzona okładka zwłaszcza tylna /
    cena: 90.00 zł                      

  28. Valery Paul - Poezje / PIW / W-wa / 1959 / str. 159 / 13x18 cm / Opr.karton. / Stan dobry / Biblioteka Poetów /
    cena: 15.00 zł                      

  29. - Valstybines LTSR architekturos paminklu apsaugos inspekcjos . Metrastis . Tomas II / Centrinis Technines Informacijos ir Propagandos Biuras / Vilnius / 1960 / str. 154 il. / 23x29 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Architektura drewniana i murowana Wileńszczyzny. Liczne ilustracje , plany , tekst w j. litewskim. /
    cena: 30.00 zł                      

  30. Vancura Władysław - Piekarz Jan Marhoul / Nakł. Księgarni F. Hoesicka / W-wa / 1927 / str. 192 / 13x19 cm / Bez opr. / Stan słaby / Biblioteka Słowiańska w przekładach Stanisława Alberti . Brak przedniej broszurowej okładki , blok luźny , poz. do oprawy /
    cena: 24.00 zł                      

  31. - Varsovie / Ministerstwo Komunikacji / W-wa / b.r. ok. 1930 / str. 16 il. / 12x17 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Bogato ilustrowany folder krajoznawczy. Tekst w j. francuskim. Wysoka jakość zdjęć, ciekawy projekt okładki, ładny stan zachowania. /
    cena: 45.00 zł                      

  32. Vauban Maria , Kurcewicz Michał oprac. - Zakazy i nakazy dobrego wychowania / M. Arct / W-wa / 1930 / str. 153 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wydanie czwarte . Zwyczaje życia codziennego . Etykieta życia publicznego . Stosunki towarzyskie . Wizyty . Przyjęcia i zabawy . Kalendarz towarzyski . Obyczaje wielkoświatowe i dyplomatyczne . Strój obowiązujący . Sprawy honorowe . Korespondencja . /
    cena: 45.00 zł                      

  33. - Veb staatliche Porzellan - Manufaktur Meissen . O jej historii i wytwórczości / b.w. / b.m. / b. r. ok. 1970 / str. 27 il. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Historia manufaktury porcelany w Miśni . Liczne ilustracje w tekście oraz znaki wytwórni /
    cena: 21.00 zł    

  34. Velde Theodor van de - Małżeństwo doskonałe jego fizjologia i technika / Zodiak / New York / br. ok 1960 / str. 345 tabl. VIII / 15x22 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
    cena: 45.00 zł                      

  35. Vendryes Joseph - Język / PWN / W-wa / 1956 / str. 365 / 17x24 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Nieaktualne pieczątki /
    cena: 27.00 zł                      

  36. Verdiani Carlo - O malarstwie toskańskim epoki Odrodzenia / nakł. Komitetu Polonia-Italia / W-wa / 1937 / str. 208 il. / 15x20 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry /
    cena: 60.00 zł                      

  37. Vian Boris - Opowiadania / Liber / W-wa / 1999 / str. 423 / 13x21 cm / Opr.karton. / Stan b. dobry / Dzieła zebrane /
    cena: 39.00 zł                      

  38. - VIII sprawozdanie Związku Młodzieży Polskiej w Łomży za rok 1933 / nakł. ZMP / Łomża / 1934 / str. 20 / 15x22 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Zjazd Delegowanych , Rada związkowa , Zarząd Związku , Działaność Zarządu , Sprawy religijne , Sprawy oświatowe , Sprawy techniczne , Ststystyka stowarzyszeń /
    cena: 30.00 zł                      

  39. - VIII Wystawa Okręgu Warszawskiego . Malarstwo , grafika / CBWA i ZPAP / W-wa / 1958 / str. [28] il.[70] / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Zachęta listopad - grudzień 1958 . Katalog wystawy .Ilustracje - reprodukcje prac. Ciekawy projekt graficzny okładki /
    cena: 45.00 zł                      

  40. Vilborg Ebbe oprac. - Achilles Tatius Leucippe and Clitophon / Acta Universitatis Gothoburgensis / Goteborg / 1962 / str. 140 / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Studia Graeca et Latina Gothoburgensia . Komentarze w j. angielskim /
    cena: 48.00 zł                      

  41. Villon Franciszek - Wielki Testament / Nakł. Księgarni F. Hoesicka / W-wa / 1927 / str. XXXI , 129 / 13x19 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Przeł. i wstępem opatrzył T. Boy - Żeleński /
    cena: 27.00 zł                      

  42. Vincenz Stanisław - Na wysokiej połoninie . Tom 1-4 / PAX / W-wa / 1980 - 1983 / str. 578, 604, 573, 564 mapki / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry / Prawda starowieku, Nowe czasy. Zwada, Listy z nieba, Barwinkowy wianek /
    cena: 120.00 zł                      

  43. Vlahovic Petar - Narodi i etnicke zajednice sveta / Vut Karadzic / Beograd / 1984 / str. 292 il. / 16x25 cm / Opr.karton. / Stan dobry / Słownik entologiczny w języku serbskim . Liczne ilustracje w tekście /
    cena: 45.00 zł                      

  44. Vogt Joseph - Upadek Rzymu / PIW / W-wa / 1993 / str. 346 il. / 17x24 cm / Opr.karton. / Stan dobry / Liczne ilustracje , seria ceramowska /
    cena: 45.00 zł                      

  45. Voltaire - Elementy filozofii Newtona / PWN / W-wa / 1956 / str. LII 248 / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry / przekł. H. Konczewska , oprac. Bolesław J. Gawecki BKF , brak obwoluty /
    cena: 30.00 zł                      

  46. Von Kleist Heinrich - Listy / Czytelnik / W-wa / 1983 / str. 533 [5], 1 portr. / 13 x 21 cm / Opr.karton. / Stan średni / Przekład i wstęp W. Markowskiej /
    cena: 27.00 zł                      

  47. Voss Lena - Der Mensch und seine Gotter / Verlag fur Kultur und Menschkunde / Berlin / b.r. ok. 1920 / str. 94 il. [6] / 16x23 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Ein Buch uber die astrologischen Einflusse auf Gestaltund Werdegand des Menschen. Liczne ilustracje /
    cena: 48.00 zł    

  48. Vowles H. i M. - Człowiek i siły przyrody / Trzaska, Evert, Michalski / W-wa / br. ok 1937 / str. 229 il. / 15x22 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Bibljoteka Wiedzy tom 17 , liczne ilustracje /
    cena: 36.00 zł                      

  49. Vratislav Vaclav z Mitrovic - Przygody... / PIW / W-wa / 1983 / str. 179 il. / 13x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / ... Vaclava Vratislava z Mitrovic, jakich on w głównym mieście tureckim Konstantynopolu zaznał, jako pojmany doświadczył, a po szczęśliwym do kraju rodzinnego powrocie w Roku Pańskim 1599 spisał ; przeł. D. Reychmanowa , podniszczona obwoluta /
    cena: 27.00 zł                      

  50. - Vrubel / Aurora Art Publishers / Leningrad / 1977 / str. 211 [5], reprodukcje barwne / 21x27 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry / Papier kredowy. Tekst angielski. Seria "Russian Painters" /
    cena: 18.00 zł                      

<<   <     1     2     3     4     5     6     7     8     9     10     >   >>