znaleziono:
667 pozycji,
1 - 50 >
- Tabarly Eric - Samotne zwycięstwo / Wyd. Morskie / Gdynia / 1967 / str. 204, il. / 12x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Tłum. J. Czerwiński. /
cena: 18.00 zł 

- Taborski Roman - Wśród wiedeńskich poloników / Wyd. Literackie / Kraków / 1974 / str. 171 / 12 x 19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 15.00 zł 

- Tagore Rabindranath - Rozbicie / Wydawnictwo Polskie R. Wegnera / Poznań / 1923 / str. 306 / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan b. dobry / Biblioteka Laureatów Nobla- Tom VI , wydanie 2 . Bardzo ładna oprawa introligatorska. /
cena: 36.00 zł

- Tagore Rabindranath - Noc Zniszczenia / Wydawnictwo Polskie / Lwów- Poznań / 1922 / str. 234 / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan b. dobry / Biblioteka Laureatów Nobla . Bardzo ładna oprawa introligatorska /
cena: 36.00 zł

- Tagore Rabindranath - Dom i Świat / Wydawnictwo Polskie / Poznań / 1927 / str. 313 / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan b. dobry / Biblioteka Laureatów Nobla , tom 51 . Bardzo ładna oprawa itroligatorska /
cena: 36.00 zł

- Tagore Rabindranath - Góra / Wydawnictwo Polskie / Lwów- Poznań / 1926 / str. 501 / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan b. dobry / Biblioteka Laureatów Nobla , tom 43 . Bardzo ładna oprawa introligatorska /
cena: 36.00 zł

- - Tajna historia Mongołów . Anonimowa kronika mongolska z XIII w. / PIW / W-wa / 1970 / str. 234 il. / 14x28 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przekł. i oprac. S. Kałużyński /
cena: 18.00 zł

- Takenow Y. - The Japan Year Book 1920 - 21 / The Japan year Book Office / Tokyo / 1920 / str. [10] 810 mapka 1 reklamy LXII / 14x20 cm / Opr.pł. / Stan średni / Complete Cyclopedia of General Information and Statistics on Japan and Japanese Territories for the Year 1920-21. Rozkładana mapa Japonii. tekst w j. angielskim , liczne reklamy. Na stronie tytułowej odręczny wpis własnościowy : Prof. A. F. Ossendowski 1921 Yokohama . Oprawa wydawnicza - podniszczony grzbiet, pęknięty blok. /
cena: 180.00 zł 

- Takuo Endo - YBT . Yokohama Bodo Shiata no sekai / Libro / Tokyo / 1986 / str. 128 il. / 23x30 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Wydawnictwo albumowe , liczne wielobarwne ilustracje ze spektakli , tekst w j. japońskim , /
cena: 60.00 zł

- Talko-Hryncewicz Julian - Muślinowie , czyli tak zwani Tatarzy Litewscy / Księgarnia Geograficzna Orbis / Kraków / 1924 / str. 127 il. / 12x16 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Bibljoteczka Geograficzna "Orbis" - Polska, Ziemia, Człowiek . Ilustracje . Przednia okładka luzem /
cena: 45.00 zł

- Tarcza Bolesław - Cicha wsi polska... Satyry / E. Wende i S-ka / W-wa / 1917 / str. 70 / 14x21 cm / Opr.ppł. / Stan dobry /
cena: 24.00 zł

- Tarczyński Marek - Generalicja Powstania Listopadowego / Wyd. MON / W-wa / 1986 / str. 309 il. / 17x25 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Ilustracje /
cena: 27.00 zł

- Targowski Jerzy - Ankieta ostatniego szwoleżera / Wyd. Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu / Sandomierz / 2009 / str. 247 il.[32] / 17x24 cm / Opr.karton. / Stan b. dobry / Wspomnienia sandomierskie ilustrowane zdjęciami z rodzinnego archiwum /
cena: 36.00 zł

- Targowski Józef - Biali i kolorowi . Polityka kolonjalna . Monografia Algierji / M. Arct / W-wa / 1925 / str. 120 il. mapka 2 / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Monografia krajoznawcza, ilustracje, mapki /
cena: 60.00 zł

- Tarn William - Cywilizacja helenistyczna / PWN / W-wa / 1957 / str. 606 mapki 4 / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry /
cena: 39.00 zł

- Tarnawska R. , Tarnawski A. - Kosowska kuchnia jarska / Wyd. Artystyczne i Filmowe / W-wa / 1988 / str. 474 / 13x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Reprint z wydania M. Arcta z 1929 roku /
cena: 27.00 zł

- Tarnawski Władysław - Krzysztof Marlowe jego życie i znaczenie w literturze angielskiej / Instytut Wydawiniczy Bibljoteka Polska / W-wa / 1922 / str. 255 / 15x23 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Postrzępiona broszurowa okładka , brak tylniej . Wew. czysty i kompletny egz. , nierzocięte strony /
cena: 30.00 zł

- ( Tarnowski Jan ) - Jana Tarnowskiego Consilium Rationis Bellicae / Biblioteka Kórnicka / Poznań / 1879 / str. [72] / 15x23 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Drukował Łazarz Andrysowic w Tarnowie 1558 r . Z egz. pergaminowego Biblioteki Puławskiej przedrukował homograficznym sposobem A. Piliński ( reprint ) /
cena: 54.00 zł

- Tarnowska Maria - Wspomnienia / KAW / W-wa / 2002 / str. 283 il. / 17x24 cm / Opr.karton. / Stan b. dobry / Liczne ilustracje , stan idealny /
cena: 39.00 zł

- Tarnowski Michał - Zamarłe stolice Cejlonu . Notatki z podróży / Książnica Atlas / Lwów / b.r. ok. 1934 / str. 156 mapki 2 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Ilustracje, projekt okładki Konstanty M. Sopoćko . Pieczątka - Ze zbioru Jana Sas Zubrzyckiego /
cena: 45.00 zł

- Tarnowski Stanisław - Michał Czajkowski / b. wyd. / Kraków / b.r. ok. 1880 / str. 70 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Artykuł, wyimek z czasopisma "Przegląd Polski". Nieciągła numeracja stron /
cena: 18.00 zł

- Taszycka Maria - Polskie pasy kontuszowe / Wyd. Literackie / Kraków / 1985 / str. 112 il. / 12x16 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Liczne ilustracje /
cena: 15.00 zł

- Taszycki Witold - Słowiańskie nazwy miejscowe . Ustalenie podziału / PAU / Kraków / 1946 / str. 64 / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / PAU prace Komisji Językowej nr 29 /
cena: 39.00 zł

- Tatarkiewicz Władysław - O szczęściu / Wiedza Zawód Kultura / Kraków / 1949 / str. 484 / 16x22 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Ładnie zachowany egzemplarz /
cena: 24.00 zł

- Tatarkiewicz Władysław - Historia estetyki . Tom 1-3 / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo / Wrocław / 1962 / str. 416 il., 368 il., 570 il. / 18x24 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Wyd. II przejrzane i uzupełnione /
cena: 145.00 zł

- Tatarkiewicz Władysław - Dominik Merlini / Budownictwo i Architektura / W-wa / 1955 / str. 197 il. / 17x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Instytut Urbanistyki i Architektury . seria Mistrzowie Architektury Polskiej . Podniszczona obwoluta /
cena: 30.00 zł 

- Tatarkiewicz Władysław - Zarys dziejów filozofii w Polsce / Nakł. Polskiej Akademii Umiejętności / Kraków / 1948 / str. 36 / 18x26 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 27.00 zł

- Tatarkiewicz Władysław - O szczęściu / Wiedza Zawód Kultura / Kraków / 1947 / str. 507 / 16x21 cm / Opr.pł. / Stan dobry / I wydanie . Bardzo ładna, bogato zdobiona oprawa wydawnicza /
cena: 45.00 zł 

- Tatarkiewicz Władysław - History of Aesthetics . Tom 1-3 / PWN / W-wa / 1970 / str. 352 , 315 , 481 / 20x26 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Wydanie angielskojęzyczne /
cena: 150.00 zł

- - Tatry / Artia / Praga / 1953 / str. 11il.[166] / 23x30 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Zdjęcia K. Celba i B. Straka , wstęp F. Kroutil . Wyd. albumowe w języku polskim /
cena: 39.00 zł 

- - Tatry polskie / Spół. Wyd. "Sport i Turystyka" / W-wa / 1953 / str. 246 [4], fotografie czarnob. / 21x27 cm / Opr.pł. / Stan średni / Opracowali: K. Saysse-Tobiczyk i Wanda Filipowiczowa. Podniszczona oprawa. /
cena: 24.00 zł 

- Taubenschlag Rafał - Rzymskie prawo prywatne na tle praw antycznych / PWN / W-wa / 1955 / str. 364 / 17x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
cena: 30.00 zł

- Tauler Jan - Kazania / W drodze / Poznań / 1985 / str. 613 / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Podniszczona obwoluta , nieznaczne ślady zalania rogu stron /
cena: 27.00 zł

- Taylor Edward - O istocie spółdzielczości / Księgarnia Wł. Wilak / Poznań / 1946 / str. 40 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Biblioteka Tygodnika Gospodarczego nr1 . Ukruszenia rogów okładki /
cena: 18.00 zł

- Taylor John - Czarne dziury: koniec wszechświata? / PIW / W - wa / 1987 / str. 210 / 20x13 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / przeł. Marek Kalinowski i Jarosław Piesiak , wstęp Marek Kalinowski , Biblioteka Myśli Współczesnej /
cena: 15.00 zł 

- Taylor Stephen oprac. - Handbook of Central and East Europe 1938 / The Central European Times Publishing Co. Ltd / Zurich / 1938 / str. 842 il. mapy 2 / 12x18 cm / Opr.pł. / Stan średni / A Handbook and Guide to Albania , Bulgaria , Czechoslovakia , Danzing , Estonia , Finland , Greece , Hungary , Latvia , Liechtenstein , Lithuania , Poland , Rumania , Turkey , Yugoslavia , and to their resources ; with two maps and many illustrations .Dwie rozkładane mapki , liczne zdjęcia w tekście .Przetarcia krawędzi oprawy /
cena: 120.00 zł

- - autorzy / Teatr Wołyński im. J. Słowackiego 1931 -1936 , 1916 - 1936 / b.w. / Łuck / 1936 / str. 58 il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Oprawa wydawnicza. Bogato ilustrowana monografia /
cena: 39.00 zł

- - Techniki szkła artystycznego / Nakł. Muzeum Śląskiego / Wrocław / 1951 / str. 31 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Liczne ilustracje w tekście /
cena: 30.00 zł

- - autorzy / Tęcza , 1935 , nr. 3 / b.w. / Poznań / 1935 / str. 84 il. / 18x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Ilustrowany miesięcznik . Ciekawe fotogramy .W treści m.in.: Józef Kisielewski "Pokolenie walki" , Adolf Nowaczyński "Bankructwo Bertranda Russela . Ankieta kompozytorów "Nowa polska twórczość muzyczna" - Tadeusz Jarecki , Stanisław Niewiadomski , Feliks Nowowiejski , L.M. Rogowski , Ludomir Różycki , Piotr Rytel , Aleksander Tasman . Podniszczona okładka /
cena: 24.00 zł

- Teilhard de Chardin Pierre - Człowiek / PAX / W-wa / 1967 / str. 132 / 10x18 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Struktura i kierunki ewolucji grupy zoologicznej ludzkiej. Przybrudzona okładka /
cena: 24.00 zł

- Teilhard de Chardin Pierre - Zarys wszechświata personalistycznego i inne pisma / PAX / W-wa / 1985 / str. 350 / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Pisma tom 2 . Wybór - Mieczysław Tazbir , /
cena: 27.00 zł

- - autorzy / Teka konserwatorska , zeszyt 1 / Państwowe Wydawnictwa Techniczne / W-wa / 1952 / str. 66 il. / 25x35 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Teka konserwatorska zawiera opracowania dotyczące konserwacji i adaptacji obiektów zabytkowych. B. Guerquin - Zamek w Drzewicy , J. Koszyc-Witkiewicz - Kolegiata w Tumie , P. Biegański - Problem ukształtowania urbanistycznego placu przed Pałacem Staszica w Warszawie .Lekko podniszczona okładka . Liczne plany, projekty i ilustracje /
cena: 39.00 zł

- - autorzy / Teka pomorska , 1936 , nr. 2 / b.w. / Toruń / 1936 / str. 31 / 24x17 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Kwartalnik regionalny poświęcony zagadnieniom kultury i sztuki . W treści: ks. Władysław Łęga - "Związki między Pomorzem a państwem rzymskim" , Władysław Pniewski - "Jeszcze o regionaliźmie kaszubskim" . Zdjęcia w tekście . /
cena: 45.00 zł

- - Teki archiwalne , 1953 , 1 / PWN / W-wa / 1953 / str. 146 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Jan Wegner - Instruktarz ekonomiczny dóbr nieborowskich , Alojza Łyszkowska i Andrzej Tomczak - Trzy inwentarze dóbr szlachty łęczyckiej z lat 1674 i 1727 , Czesława Ohryzko Włodarska - Rejestr dobytku chłopskiego z 1659 , Jerzy Senkowski i Zbigniew Wójcik - Akta Komisji Starostwa Puckiego z 1635 , Barbara Smoleńska - Materiały do dziejów huty szklanej w Nalibokach w XVIII w. /
cena: 36.00 zł

- - autorzy / Teki archiwalne , 1963 r. , z. 9 / PWN / W-wa / 1963 / str. 339 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / W treści m.in. Piotr Bańkowski "Dwie relacje Tadeusza Kościuszki o kampanii polsko - rosyjskiej z 1767 r." , Józef Kazimierski "Inwentarz pozostałości po księciu Jóżefie Poniatowskim z 1814 roku" , Żanna Kormanowa "Raport konsulatu francuskiego w Warszawie o kolonii i kapitałach francuskich w Królestwie Polskim w r. 1891" /
cena: 48.00 zł

- - autorzy / Tekst i fabuła / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo PAN / Wrocław / 1979 / str. 234 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Studia - red. Czesław Niedzielski i Janusz Sławiński . Z dziejów form artystycznych w literaturze polskiej . IBL PAN /
cena: 30.00 zł

- - autorzy / Tematy , 1963 , nr 4 / Waldon Press / New York / 1962 / str. 189 / 15x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / W treści m.in.: Melville Herman- Kancelista Bartleby , Aiken Henry- Los filozofii w XX w. , Mary Graham Lund- Durrel- subtelny analityk zła /
cena: 24.00 zł

- - Tematy 1968 nr.28 / Tematy / Nowy Jork - Londyn / 1968 / str. 302 / 15x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Numer tematyczny Żydzi i judaizm . Autorzy: E.L. Fackenheim , Hans Jonas , Daniel Bell , A. Hertzberg , M. Himmelfarb , E.B. Borowitz , Norman Podhoretz , E. Hoagland , D.H. Wrong , Robert Alter , Alfred Kazin , Phi;ip Roth . /
cena: 36.00 zł

- Tenner Janusz - Podręcznik sztuki czytania / G. Seyfarth ( Józef Georgeon ) / Lwów / 1917 / str. 123 / 16x22 cm / Opr.karton. / Stan dobry / O nauce czytania na głos . Ćwiczenia w wymawianiu . Ćwiczenia w czytaniu na głos i wygłaszaniu z pamięci . Analizy /
cena: 36.00 zł

- Teokryt - Sielanki / PIW / W-wa / 1973 / str. 135 / 13x18 cm / Opr.karton. / Stan dobry / Przeł. i oprac. Artur Sandauer /
cena: 24.00 zł

<<
<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>
>>