znaleziono:
1442 pozycji,
1 - 50 >
- Racansky Franciszek - Naukowa pielęgnacja nóg / Śląskie Zakł. Graf. / Chełmek / 1935 / str. 125 / 19x14 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Liczne ilustracje /
cena: 36.00 zł

- Rachow Arthur - Handbuch der Zierfischkunde / Julius E. G. Wegner / Stuttgard / br. ok 1930 / str. VIII 248 tabl. 168 / 16x19 cm / Opr.pł. / Stan słaby / 168 tablic w tym część barwnych ze zdjęciami i rysunkami ryb . Brak strony tytułowej , przybrudzona okładka /
cena: 45.00 zł

- Raczyński Edward - Od Narcyza Kulikowskiego do Winstona Churchilla / PFK / Londyn / 1993 / str. 146 / 14x22 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Pamiętniki /
cena: 30.00 zł

- Radgowski Michał - Świety Mikołaj który przyszedł latem / Czytelnik / W-wa / 1975 / str. 276 [4], il. / 12x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Podniszczona obwoluta, niewielkie ślady po zalaniu. Biblioteka Satyry . Ilustracje L. Zachorskiego /
cena: 12.00 zł 

- Radhakrishan - The Hindu View of Life / Unwin Books / London / 1961 / str. 92 [4] / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Tekst angielski, podkreślenia w tekście /
cena: 24.00 zł

- Radliński Józef - Księga Losów Europy . Cudowne przepowiednie Nostradamusa z roku 1558 / Wyd. Polskie Sp. z o.o. / W-wa / b.r. ok 1946 / str. 67 / 15x21 cm / Bez opr. / Stan średni / Adaptacja z wydania holenderskiego Voorspellingen van Nostradamus . Brak broszurowej okładki /
cena: 39.00 zł

- Radziejowska Elżbieta - Kochanka wichrów / Księgarnia Nauka i Sztuka / Karków / 1936 / str. 38 / 13x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Poezje , I wydanie , ciekawy projekt okładki /
cena: 60.00 zł

- Radzikowska Ada Aranuta - Instrumenty muzyczne Edwarda Jeleniewicza / Muzeum Okręgowe / Biała Podlaska / 1984 / str. 16 il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Liczne ilustracje - zdjęcia i rys. skrzypiec. /
cena: 36.00 zł

- Radziszewski M. oprac - Aida . Opera w 4 aktach / Wyd. M. Arcta / W-wa / 1895 / str. 14 / 8x13 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Podręcznik dla miłośników oper ułatwiający zrozumienie treści każdej opery . Stan bardzo dobry /
cena: 30.00 zł

- Radziwiłł Bogusław - Autobiografia / PIW / W-wa / 1979 / str. 379, drzewo genealogiczne pod opaską / 14x22 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Podniszczona obwoluta /
cena: 30.00 zł

- Rafałowski Aleksander - I spoza palety . Wspomnienia / PIW / W-wa / 1970 / str. 226 il. / 14x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
cena: 27.00 zł 

- Rahner Karl - Podstawowy wykład wiary / PAX / W-wa / 1987 / str. 379 / 17x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry / Wprowadzenie do pojęcia chrześcijaństwa . Przekł. Tadeusz Mieszkowski /
cena: 39.00 zł 

- Rahner Karl , Vorgrimler Herbert - Mały słownik teologiczny / PAX / W-wa / 1987 / str. 576 / 17x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry /
cena: 36.00 zł 

- Rakowiecki Jerzy , Hubner Zygmunt - Rozmowy o teatrze / Wiedza Powszechna / W-wa / 1953 / str. 220 il. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 24.00 zł 

- Rakowski Janusz - Polityka inwestycyjna i planowanie inwestycji / nakł. tygodnika "Polska Gospodarcza" / W-wa / 1939 / str. 35 il. / 20x27 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Wykresy i mapki w tekście . Zagięty margines /
cena: 36.00 zł

- Ranke Lepold von - Dzieje papiestwa w XV - XIX w. Tom 1-2 / PIW / W-wa / 1981 / str. 534 il. , 511 il. / 16x21 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Przeł. J. Zarański Z. Żabicki , wstęp M.H. Serejski , Klasycy Historiografii /
cena: 36.00 zł

- - autorzy / Rasa a nauka . Trzy studia / PWN / W-wa / 1961 / str. 179 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 30.00 zł

- Rasiński Faustyn - Bilans pracy społecznej w Polsce . Z roku 1933 / Gebethner i Wolff / W-wa / 1937 / str. 31 / 15x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Odręczna dedykacja autora /
cena: 36.00 zł

- Raszewski Zbigniew - Krótka historia teatru polskiego / PIW / W-wa / 1977 / str. 278 il. / 20x26 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
cena: 39.00 zł

- Ratuszyńska Irena ( Ratuszinskaja Irina ) - Mój ty kraju znienawidzony . Wiersze / Aneks / Londyn / 1987 / str. 70 il. / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Wybrał i przełożył z rosyjskiego Wiktor Woroszylski . Ilustracje - Teresa Lewandowska . I polskie wyd. Ładny egz. /
cena: 36.00 zł

- Ratzeburg Julius Theodor Christian - Lehrbuch der Mitteleuropaischen Forstinsektenkunde mit einem Anhange: Die forstschadlichen Wirbelthiere . II. Abtheilung , Geradflugler Netzflugler und Kafer / Eduard Holzel / Wien / 1889 / str. 266- 622 , il. / 16x23 cm / Opr.ppł. / Stan średni / Trzy tablice , litografia barwna , liczne ilustracje w tekście , podkreślenia ołówkiem , podniszczony grzbiet /
cena: 60.00 zł

- Ratzinger Joseph - Eschatologie. Tod und ewiges Leben / St. Benno-Verlag / Leipzig / 1981 / str. 199 / 15x22 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Pierwsze wydanie. /
cena: 36.00 zł

- Rauschning Herman - Rozmowy z Hitlerem / Iskry / W-wa / 1994 / str. 326 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 27.00 zł

- Rawita - Witanowski Michał - Przewodnik po dawnem opactwie Cystersów w Sulejowie / nakł. Oddziału Piotrkowskiego PTK / Piotrków Trybunalski / 1910 / str. XVI il. / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 45.00 zł

- Reale Giovanni - Historia filozofii starożytnej . Tom 1-4 / Redakcja Wydawnictw KUL / Lublin / 1999 - 2001 / str. 498 il. , 590 il. , 565 il. , 692 il / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Brak tomu V zawierającego indeksy /
cena: 60.00 zł

- - autorzy / Recueil des Meilleurs Contes en vers. Tome premiere , Tome second / Chez J. Lemonnyer Libraire / Rouen / 1878-1879 / str. 208, 210 [6], il. / 13x18 cm / Opr.płsk. / Stan średni / Antologia Tekst francuski. Miedzioryty w tekście /
cena: 270.00 zł

- Ręczyński Jerzy - Odpowiedź na list otwarty w sprawie językoznawstwa / b.w. / Paryż / 1887 / str. 8 / 27x22 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / "... Pana Leonarda Niedźwieckiego w Paryżu (otrzymany tu 22 Lipca 1887 roku) przesłany przez Pana Mikołaja Akielewicza" . /
cena: 39.00 zł

- Redliński Edward - Dolorado / Contemporary Images INTL / Chicago / 1984 / str. 80 / 14X21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Projekt okładki i str. tyt. Jan Sawka /
cena: 48.00 zł

- - autorzy / Refleksje , 1938 , nr 1 / Zakład Narodowy im. Ossolińskich / Lwów / 1938 / str. 48 il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Kwartalnik , magazyn aktualności współczesnych , w treści : M. Dyląg - Cele i zadania estetyki , T. Rzebik - Koleje w obliczu przyszłości , Teodorow-Ludi - Patologiczny wypadek , podniszczona okładka , brak drzeworytu . J. Kurkiewicza /
cena: 27.00 zł

- Reinfuss Roman - Garncarstwo ludowe / Sztuka / W-wa / 1955 / str. 96 il [47] / 18x25 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Ilustracje , brak obwoluty /
cena: 39.00 zł - pozycja zarezerwowana do 2010-09-14

- Reinfuss Roman - Wychowanie przez sztukę / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo PAN / Wrocław / 1976 / str. 431 il. / 15x21 cm / Opr.pł. / Stan średni / Biblioteka klasykó Pedagogiki , przekł. Anna Trojanowska-Kaczmarska , przybrudzona okładka /
cena: 45.00 zł 

- Reiss Józef - Książki o muzyce w Bibliotece Jagiellońskiej . Część trzecia : od wieku XVI do wieku XVIII / Biblioteka Jagiellońska / Kraków / 1938 / str. 29 [3], il. / 24x30 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Oprawa luzem, mocno podniszczona /
cena: 30.00 zł 

- Reiss Józef - Książki o muzyce od XV do XVII wieku w Bibljotece Jagiellońskiej . Część druga / Biblioteka Jagiellońska / Kraków / 1934 / str. 32, tablice XV / 24x30 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Mocno podniszczona, poplamiona oprawa, luzem. /
cena: 30.00 zł 

- Reiss Józef - Encyklopedia muzyki / M. Arcta / W-wa / 1924 / str. 326 / 15x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 30.00 zł

- Reiss Józef - Najpiękniejsza ze wszystkich jest muzyka polska / T. Gieszczykiewicz / Kraków / 1946 / str. 264 il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Szkic historycznego rozwoju na tle przeobrażeń społecznych . Liczne ilustracje /
cena: 30.00 zł

- Reiss Józef W. - Elementarz muzyczny / Wiedza-Zawód-Kultura / Kraków / 1949 / str. 190 il. / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Z licznymi przykładami muzycznymi i słownikiem wyrazów używanych w muzyce /
cena: 30.00 zł

- ( Rej Mikołaj ) - Mikołaja Reja Kupiec / PAU / Kraków / 1924 / str. 224 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wydali - Rudolf Kotula i Aleksander Bruckner .Bibljoteka Pisarzów Polskich .Nierozcięte strony /
cena: 36.00 zł 

- Rej Mikołaj - Pisma wierszem ( wybór ) / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo / Wrocław / 1954 / str. XCI , 476 / 13x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Biblioteka Narodowa . Oprac. J. Krzyżanowski /
cena: 24.00 zł 

- Rek Tadeusz - Ruch ludowy w Polsce część II / nakł. Spół. Wyd. "Prasa Chłopska" / Łódź / 1946 / str. 190 / 15x22 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Okres niepodległości 1918-1939 . Dedykacja autora /
cena: 36.00 zł

- - Rękopisy braci czeskich / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo PAN / Wrocław / 1958 / str. 298 il. / 22x31 cm / Opr.pł. / Stan dobry / opr. wstępem opatrzył Jerzy Śliziński tłum. Maria Erhardowa drzeworytami zdobił Andrzej Cyrano /
cena: 54.00 zł

- - Relacja niemieckiego oficera o walce na Westerplatte / PWN / W-wa / 1974 / str. 115, il. / 17x24 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Wydał, przetłumaczył, wstepem i objaśnieniami opatrzył M. Pelczar /
cena: 12.00 zł 

- - autorzy / Religie Bliskiego Wschodu i dawnej Europy . Zarys dziejów / Iskry / W-wa / 1981 / str. 293 [3] / 12x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Dedykacja dla Z. Rudzińskiej /
cena: 15.00 zł

- Remarque Erich Maria - Czas życia i czas śmierci / PIW / W-wa / 1960 / str. 430 [2] / 12 x 20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przeł. Juliusz Stroynowski /
cena: 18.00 zł 

- Rembek Stanisław - Ballada o wzgardliwym wisielcu oraz dwie gawędy styczniowe . / Czytelnik / W-wa / 1977 / str. 467 / 10x15 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Lekko podniszczona obwoluta /
cena: 24.00 zł 

- - Rembrandt i jego krąg . Rysunki - grafika / Muzeum Narodowe / W-wa / 1956 / str. 126 [6], wkł. z 72 il. / 15 x 20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry /
cena: 24.00 zł

- Remer Jerzy - Toruń / Tow. Naukowe w Toruniu / Toruń / 1962 / str. 182 il. mapka 1 / 16x21 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Ludzie , historia , sztuka /
cena: 27.00 zł 

- - Renesans . Myśli wielkich ludzi epoki Odrodzenia / Wiedza Powszechna / W-wa / 1957 / str. 125 [5], rys. / 12x17 cm / Opr.pł. / Stan średni / Wyblakła oprawa. W wyborze A. Nowickiego. Seria "Myśli srebrne i złote" /
cena: 15.00 zł 

- - Renesans w Krakowie / Kraków / 1953 / str. 16 / 25x22 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Towarzystwo miłośników historii i zabytków Krakowa , wstęp K. Estreicher /
cena: 21.00 zł 

- Rentzmann Wilhelm - Numismatisches Legenden - Lexicon des Mittelalters und der Neuzeit / Transpress / Berlin / 1977 / str. 191 247 46 / 16x22 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Reprint wydania z 1865 i 1866 roku /
cena: 60.00 zł

- - Repetytorium egzaminacyjne , teorji prawa . / Pomoc szkolna / W-wa / 1924 / str. 77 / 12x17 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Opracowane na podstawie wykładów uniwersyteckich i dzieł systematycznych.. przez W.B. Duży podpis na stronie tytułowej /
cena: 45.00 zł

<<
<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>
>>