>> Strona główna Koszyk [0]
znaleziono: 1870 pozycji,      1 - 50   >          
  1. Pachoński Jan - Generał Jan Henryk Dąbrowski 1755 - 1818 / MON / W-wa / 1987 / str. 634 [2],il. / 17 x 24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Wyd. II poprawione i uzupełnione /
    cena: 36.00 zł                      

  2. Pachoński Jan - Legiony polskie . Prawda i legenda 1794 - 1807 . Tom 3 / Wyd. MON / W-wa / 1971 / str. 774 il. / 19x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Znad Renu na San Domingo 1799 - 1802 . Liczne ilustracje , lekko przybrudzona obwoluta /
    cena: 60.00 zł                      

  3. Pachoński Jan - Drukarze , księgarze , bibliofile krakowscy 1750 - 1815 / Wyd. Literackie / Kraków / 1962 / str. 294 il. / 17x24 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Liczne ilustracje /
    cena: 45.00 zł    

  4. Paciorkowski Ryszard - Ogólne zasady metody pracy naukowej w świetle refleksji Claude Bernarda / b.w. / W-wa / 1973 / str. 42 / 15x20 cm / Bez opr. / Stan dobry / Pozycja bez oprawy .Nadbitka z czasopisma -Studia Theol. Vars. 11(1973)nr.1 . Dedykacja autora dla Wandy Sukiennickiej /
    cena: 18.00 zł                      

  5. Pacurariu Francisc - Literatura Ameryki Łacińskiej / Wiedza Powszechna / W-wa / 1970 / str. 334 / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Tłum. S. Wawrzkowicz /
    cena: 30.00 zł                      

  6. Paczkowski Andrzej - Prasa codzienna Warszawy w latach 1918 - 1939 / PIW / W-wa / 1983 / str. 342 [2],il. / 13 x 20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Biblioteka Syrenki /
    cena: 24.00 zł    

  7. Paczoski Józef - Lasy Białowieży / Państwowa Rada Ochrony Przyrody w Krakowie / Poznań / 1930 / str. 575 il. tabl. VI / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Obszerna i szczegółowa monografia - w tekście ilustracje, zestawienia, wykresy. Poluzowany blok. /
    cena: 160.00 zł                      

  8. Painter George D. - Marcel Proust . Biografia . Tom 1-2 / PIW / W-wa / 1972 / str. 393 , 501 / 15x22 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Lekko podniszczone obwoluty /
    cena: 60.00 zł                      

  9. - Paintings by James McNeill Whistler / The Studio Lcd. / London / b.r. ok. 1932 / str. 48 il / 29x41 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Introduction by James Laver .Kolorowe wklejane reprodukcje . Podniszczona broszurowa okładka /
    cena: 36.00 zł                      

  10. Pajzderski Nikodem - Poznań / Książnica Polska / Lwów / 1922 / str. 132 il. mapa 1 / 18x25 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Liczne ilustracje , plan . Oprawa wydawnicza i wyklejki wg. rys. A. Harland Zajączkowska . Ładny egz. /
    cena: 120.00 zł                      

  11. Paleologue Maurice - L art Chinois / Maison Quantin Compagne Generale D impression et D edidtion / Paris / 1887 / str. 319 il. / 15x21 cm / Opr.pł. / Stan słaby / Liczne ilustracje w tekście . Mocno podniszczona okładka i ślady zalania /
    cena: 36.00 zł                      

  12. Palewski Jean-Paul - Stanislas-Auguste Poniatowski . Dernier Roi De Pologne / Libraire Polonaise / Paris / 1946 / str. 192 [4] / 14x23 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Wyblakła oprawa. Tekst francuski. Dotyczy Stanisława Augusta Poniatowskiego /
    cena: 24.00 zł                      

  13. - Pallestine Illustrated News , June 1947 / P.I.N. / Jerusalem / 1947 / str. 32, il. / 24x33 cm / Bez opr. / Stan średni / Numer z okazji Gdańskich Międzynarodowych Targów 2-10 sierpnia 1947 r. Pismo wydawane w Jerozolimie. Tekst angielski /
    cena: 45.00 zł                      

  14. Paluch Andrzej K. - Malinowski / Wiedza Powszechna / W-wa / 1981 / str. 280 / 11x19 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Monografia i wybór tekstów , Myśli i Ludzie /
    cena: 24.00 zł    

  15. Paluszkiewicz Felicjan - W cieniu Hermesa . Bohaterzy Podlasia / Veritas / Londyn / 1987 / str. 140 / 13x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Unici na Podlasiu /
    cena: 36.00 zł                      

  16. - Pamiętnik Księżny Daszkow damy honorowej Katarzyny II Cesarzowej Wszechrosji / Wyd. Literackie / Kraków / 1982 / str. 420, wkł. z 12 il. / 12 x 20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Tłum. E. Wassongowa /
    cena: 24.00 zł                      

  17. - autorzy / Pamiętnik Teatralny , 1952 , Zeszyt 1 / Państwowy Instytut Sztuki / W-wa / 1952 / str. 227 / 17x25 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona oprawa. Zawiera prospekt wydawnictwa. Czasopismo kwartalne poświęcone historii i krytyce tearu /
    cena: 12.00 zł    

  18. - autorzy / Pamiętnik teatralny , 1953 , Zeszyt 1 ( 5 ) / Państw. Instytut Sztuki / W-wa / 1953 / str. 209 [3], il. / 17x25 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Red. naczelny Leon Schiller. Czasopismo kwartalne poświęcone historii i krytyce teatru /
    cena: 12.00 zł    

  19. - autorzy / Pamiętnik Teatralny , 1953 , Zeszyt 4 ( 8 ) / Państwowy Instytut Sztuki / W-wa / 1953 / str. 245 [3], il. / 17x25 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Przybrudzona oprawa . Kwartalnik /
    cena: 12.00 zł    

  20. - autorzy / Pamiętnik Teatralny , 1954 , Zeszyt 1 ( 9 ) / Państwowy Instytut Sztuki / W-wa / 1954 / str. 195, il. / 17x25 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona oprawa. Kwartalnik /
    cena: 12.00 zł    

  21. - autorzy / Pamiętnik Teatralny , 1954 , Zeszyt 2 ( 10 ) / Państwowy Instytut Sztuki / W-wa / 1954 / str. 247, il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Kwartalnik /
    cena: 12.00 zł    

  22. - autorzy / Pamiętnik Teatralny , 1956 , Zeszyt 2 / 3 ( 18 - 19 ) / Państwowy Instytut Sztuki / W-wa / 1956 / str. 239-519, il. / 17x25 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Kwartalnik . Wyblakła oprawa /
    cena: 12.00 zł    

  23. - autorzy / Pamiętnik Teatralny , 1956, Zeszyt 4 ( 20 ) / Państwowy Instytut Sztuki / W-wa / 1956 / str. 523-710, il. / 17x25 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podkreślenia w tekście. Kwartalnik /
    cena: 12.00 zł    

  24. - Pamiętnik Towarzystwa Nauk Ścisłych w Paryżu . Tom II / nakł. Biblioteki Kórnickiej / Paryż / 1872 / str. 245 [9] / 24x29 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Rozprawy z zakresu matematyki, astronomii i chemii .F. Kucharzewski - O astronomii w Polsce ,St. Żaliński - O nitroglicerynie i dynamicie . Niewielkie ślady po zalaniu, podkreślenia ołówkiem w tekście /
    cena: 90.00 zł    

  25. - Pamiętnik Wileńskiego Tow. Lekarskiego z. 3 , 1935 / nakł. Wileńskiego Tow. Lekarskiego / Wilno / 1935 / str. 115-177 ,tabl. 6 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / ... i Wydz. Lekarskiego U.S.B. , Organ Tow. Lekarsk. Woj. Nowogródzkiego i Wileńsko-Nowogródzkiej Izby Lekarskiej . Dwumiesięcznik .Numer poświęcony St. Trzebińskiemu /
    cena: 36.00 zł    

  26. - autorzy / Pamiętnik Wileńskiego Tow. Lekarskiego , 1292 , z. 4 / nakł. Wileńskiego Tow. Lekarskiego / Wilno / 1929 / str. 239 - 363 / 17x23 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / ... i Wydz. Lekarskiego U.S.B. , Organ Tow. Lekarsk. Woj. Nowogródzkiego i Wileńsko-Nowogródzkiej Izby Lekarskiej . Dwumiesięcznik . Lipiec-sierpień 1929 . W treścim.in.: Aleksander Safarewicz "W sprawie zaopatrywania w wodę m. Wilna" , Wacław Zaleski "Miednica kobiet Wilna i Kresów Północno-wschodnich . Liczne ilustracje m.in. plan i zdjęcia Kliniki Ginekologiczno-Położniczej USB /
    cena: 60.00 zł                      

  27. - autorzy / Pamiętnik Wileńskiego Tow. Lekarskiego , 1929 , z.1 / nakł. Wileńskiego Tow. Lekarskiego / Wilno / 1929 / str. 42 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / ... i Wydz. Lekarskiego U.S.B. , Organ Tow. Lekarsk. Woj. Nowogródzkiego i Wileńsko-Nowogródzkiej Izby Lekarskiej . Dwumiesięcznik . Styczeń-luty 1929 . W treści m.in. Ludwik Czarkowski "Wilno w latach 1867-1875 . ze wspomnień osobistych" /
    cena: 39.00 zł                      

  28. - autorzy / Pamiętnik Wileńskiego Tow. Lekarskiego , 1931 , z.3 / nakł. Wileńskiego Tow. Lekarskiego / Wilno / 1931 / str. 349-429 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / ... i Wydz. Lekarskiego U.S.B. , Organ Tow. Lekarsk. Woj. Nowogródzkiego i Wileńsko-Nowogródzkiej Izby Lekarskiej . Dwumiesięcznik . Wrzesień-październik 1931 . W treści m.in. Wacław Jasiński "Konieczność i sposób ustalania norm rozwoju fizycznego dzieci w Polsce" Stefan Bagiński "Gruczoły dokrewne a układ pokarmowy" . Blok luźny , poz do oprawy /
    cena: 30.00 zł                      

  29. - autorzy / Pamiętnik Wileńskiego Tow. Lekarskiego , 1938 , z.1 / nakł. Wileńskiego Tow. Lekarskiego / Wilno / 1938 / str. III 62 il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / ... i Wydz. Lekarskiego U.S.B. , Organ Wileńsko-Nowogródzkiej Izby Lekarskiej . Dwumiesięcznik . Styczeń-marzec 1938. W numerze m.in. Władysław Bujak "Początki Pediatrii w Polsce" , "O konstytucji w wieku dziecięcym" . Ilustracje , wykresy /
    cena: 36.00 zł                      

  30. Panasiuk Ryszard - Feuerbach / Wiedza Powszechna / W-wa / 1972 / str. 235 / 11x19 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Monografia i wybór tekstów , Myśli i Ludzie . Przybrudzona obwoluta /
    cena: 18.00 zł    

  31. Panasiuk Ryszard - Lewica heglowska / Książka i Wiedza / W-wa / 1969 / str. 232 / 12x19 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Monografia i wybór tekstów : A. Ruge , Th. Echtermeyer , B. Bauer , D.F. Strauss , Myśli i Ludzie . Podniszczona obwoluta /
    cena: 27.00 zł    

  32. - Pańczatantra czyli mądrości Indii ksiąg pięcioro / PIW / W-wa / 1984 / str. 246 il. / 14x21 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Oprac. Markowska Wanda , Milska Anna .Księgi : O tym jak przyjaciele stali się wrogami , O pozyskaniu przyjaciół , O wojnie między krukami i sowami , O utracie przyjaźni , największego skarbu , O działaniu bez zastanowienia jako też o nadmiernej żądzy posiadania . Ilustracje /
    cena: 24.00 zł    

  33. Pane Roberto - Sorrento de la Costa / Edizioni Scientifiche Italiane / Napoli / 1955 / str. 207 il. / 25x34 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Monografia miejscowości . Liczne ilustracje /
    cena: 48.00 zł                      

  34. Panetta Marisa Ranieri - Neron / Muza S.A. / W-wa / 2001 / str. 144 il. / 18x26 cm / Opr.karton. / Stan b. dobry / Szkic biograficzny . Papier kredowy , liczne ilustracje w tekście /
    cena: 39.00 zł    

  35. - autorzy / Pani Stefa / PFK / Londyn / 1999 / str. 192 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wspomnienia i artykuły o Stefanii Kossowskiej i londyńskich "Wiadomościach" . Na okładce rysunek portret autorstwa Feliksa Topolskiego /
    cena: 36.00 zł                      

  36. Panikkar K. M. - Dzieje Indii / PWN / W-wa / 1967 / str. 258 [4], mapy / 18x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Tłum. Kęplicz Klemens . /
    cena: 27.00 zł    

  37. Pankiewicz Tadeusz - Apteka w getcie krakowskim / Świat i wiedza / Kraków / 1947 / str. 151 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 39.00 zł                      

  38. Panske Paulus curavit , Czaplewski Paweł ? - Visitatio Archidiaconatus Camenensis Andrea de Leszno Leszczyński Archiepiscopo . A. 1652 et 1653 facta / S.Buszczyński / Toruń / 1907 - 1910 / str. [4] 768 LXIV / 14x22 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / "Visitatio .." była wydawana sukcesywnie w paru zeszytach w latach 1907 -1911 . Znakomita pozycja źródłowa do historii Diecezji Kamieńskiej. Zawiera cenne informacje żródłowe dotyczące stukilkudziesięciu małych miejscowości na Pomorzu . Tekst w j.łacińskim , niektóre przytaczane dokumenty w j. polskim. Pęknięty blok, brak strony przedtytułowej i połowy strony tytułowej, niewielkie przybrudzenia, postrzępiona broszurowa okładka , pieczątki - "Ze zbioru Jana Sas Zubrzyckiego" /
    cena: 270.00 zł                      

  39. Pantielejew Longin - Wspomnienia / PIW / W-wa / 1964 / str. 582 il. / 16x21 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Przekł. Z. Korczak-Zawadzka . Biblioteka Pamietników Polskich i Obcych /
    cena: 36.00 zł                      

  40. Panzini Alfredo - Ksantypa / Książnica Atlas / Lwów / b.r. ok. 1937 / str. 160 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Projekt okładki Konstanty M. Sopoćko /
    cena: 39.00 zł                      

  41. Papanikolau Antonios Dem. - Chariton-Studien / Vandenhoeck & Ruprecht Verlag / Gottingen / 1973 / str. 174 / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Untersuchungen zur Sprache und Chronologie der griechischen Romane . Hypomnemata . Tekst w j. niemieckim /
    cena: 45.00 zł                      

  42. Papee Fryderyk - Aleksander Jagiellończyk / Universitas / Kraków / 1999 / str. 121 / 21x15 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Wstęp Krzysztof Baczkowski /
    cena: 24.00 zł                      

  43. Papee Fryderyk - Historya miasta Lwowa w zarysie / nakł. Gminy Krół. Stoł. Miasta Lwowa / Lwów / 1894 / str. IV 214 il. / 14x21 cm / Opr.pł. / Stan średni / Liczne ilustracje. Podniszczona okładka, niektualne pieczątki /
    cena: 90.00 zł                      

  44. Papier Tadeusz - Swaty / LSW / W-wa / 1954 / str. 76 / 15x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Projekt okładki - Halina Chrostowska , drzeworyty na okładce i w tekście - Stanisław Ostoja Chrostowski /
    cena: 39.00 zł                      

  45. Papierkowski Julian - Iwonicz Zdrój / Nakł. Zakł. Zdrojowo-Kąpielowego w Iwoniczu / Iwonicz / 1938 / str. 20 / 15x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Opis źródeł w Iwoniczu . Szczawy słono-alkaliczne , jodowo-bromowe w świetle badań naukowych , wyd. II uzupełnione /
    cena: 24.00 zł                      

  46. Papini Giovanni - Dante żywy / PAX / W-wa / 1959 / str. 245 / 16x21 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry /
    cena: 24.00 zł                      

  47. Papuga Jan - Najpiękniejszy rejs / Orbis / Londyn / 1945 / str. 147 / 12x18 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Zbeletryzowane wspomnienia . Podniszczona obwoluta /
    cena: 36.00 zł                      

  48. Paradowska Maria - Polacy w Meksyku i Ameryce Środkowej / Ossolineum / Wrocław / 1985 / str. 383, il. / 12 x 19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 24.00 zł                      

  49. Parain Charles - Marek Aureliusz / PWN / W-wa / 1962 / str. 292 il. mapka / 13x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Przeł. J. Rogoziński , rozkładana mapka /
    cena: 30.00 zł    

  50. Parandowski Jan - Alchemia słowa / nakł. Gebethnera i Wolffa / W-wa / 1951 / str. 365 [5], 1 portr. / 15x20 cm / Opr.karton. / Stan średni / Podniszczona oprawa. /
    cena: 18.00 zł                      

<<   <     1     2     3     4     5     6     7     8     9     10     >   >>