>> Strona główna Koszyk [0]
znaleziono: 2096 pozycji,      1 - 50   >          
  1. - autorzy / Na krawędzi epoki . Rozwój duchowy i działanie człowieka . / PIW / W - wa / 1985 / str. 329 / 20x13 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / wstęp i redakcja: Jarosław Rudniański i Krzysztof Murawski . Biblioteka Myśli Współczesnej . /
    cena: 15.00 zł    

  2. - Na straży granic Rzeczpospolitej Polskiej / Wojskowa Straż Graniczna / W-wa / 1920 / str. 32 il. [16] / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / W treści: Początki organizacji Wojskowej Straży Granicznej , Historia walk II-go samodzielnego dyonu , K. Sędziuk - Jędruk dzwonnik (wspomnienie) , Kronika , poezje , reklamy. Liczne ilustracje - zdjęcia. Pieczątka exlibris /
    cena: 48.00 zł                      

  3. - autorzy / Na Wpisy Szkolne , 1915 , nr 5 / Tow. Literatów i Dziennikarzy Polskich / W-wa / 1915 / str. 51 / 17x25 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Jednodniówka Tow. Literatów i Dziennikarzy Polskich poświęcona sprawom samorządu oraz szkolnictwa polskiego , w treści : L. Krzywicki - Samorząd Miejski , B. Żarski - Polityczna wartość samorządu , S. Staniszewski - Społeczne znaczenie samorządu.Podniszczona okładka /
    cena: 30.00 zł                      

  4. Nabokov Vladimir - Przejrzystość rzeczy / PIW / W-wa / 1982 / str. 119 / 12x16 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Przeł. A. Demkowska-Bohdziewicz /
    cena: 18.00 zł    

  5. Nabokov Vladimir - Pamięci , przemów . Autobiografia raz jeszcze / Muza / W-wa / 2004 / str. 303 il. / 15x21 cm / Opr.karton. / Stan b. dobry / Przekł. Anna Kołyszko , ilustracje /
    cena: 30.00 zł                      

  6. - Nabożeństwo do św. Kazimierza Jagiellończyka królewicza polskiego / Nakł. Księgarni Katolickiej Dra Wł. Miłkowskiego / Kraków / 1880 / str. 72 / 6x9 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Ślady zalania na okładce /
    cena: 30.00 zł                      

  7. - Nadanie Leszkowi Kołakowskiemu tytułu Honoris Causa Uniwersytetu Gdańskiego / Wyd. Uniwersytetu Gdańskiego / Gdańsk / 1997 / str. 87 il [8] / 15x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Opinie recenzentów ( Barbara Skarga , Wojciech Wrzesiński , Józef Tischner ) , laudacja - Roman Wapiński , Leszek Kołakowski - Pochwała kosmopolityzmu /
    cena: 39.00 zł                      

  8. Nadolski Andrzej - Polska broń . Broń biała / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo / Wrocław / 1984 / str. 187 il. [130] / 21x18 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
    cena: 48.00 zł                      

  9. Nadzieja Jadwiga - Generał Józef Zajączek 1752 - 1826 / Wyd. MON / W-wa / b.r. / str. 613 il. / 17x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Ilustracje /
    cena: 30.00 zł                      

  10. Naganowski Egon - Robert Musil / Czytelnik / W-wa / 1980 / str. 172 il[24] / 11x18 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Liczne ilustracje w tekście . Lekko podniszczona okładka /
    cena: 15.00 zł                      

  11. Nagel Ernest , Newman James R. - Twierdzenie Godla / PWN / W-wa / 1966 / str. / 11x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Omega /
    cena: 30.00 zł                      

  12. - Najdawniejsze zabytki języka polskiego / Zakład Narodowy im. Ossolińskich / Wrocław / 1951 / str. 210 / 13x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wstęp i oprac. Witold Taszycki . Biblioteka Narodowa . Nierozcięte strony /
    cena: 39.00 zł    

  13. Najder Zdzisław - Ile jest dróg? / Instytut Literacki / Paryż / 1982 / str. 192 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 36.00 zł                      

  14. Najder Zdzisław - Wartości i oceny / PWN / W-wa / 1971 / str. 182 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 45.00 zł                      

  15. - Najżywotniejsze zagadnienia Japonii / P.A.P. / W-wa / 1938 / str. 31 / 12x18 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Problemy Dalekiego Wschodu część 5 . Liczne ilustracje /
    cena: 30.00 zł                      

  16. Namitkiewicz Jan oprac. - Zbiór ustaw i rozporządzeń w związku z prawem handlowem / I. Rzepecki / W-wa / 1928 / str. 205 / 16x23 cm / Opr.ppł. / Stan średni / .. wydanych w r. 1927 i 1928 (do 1 lipca) wraz z orzecznictwem kasacyjnym za ten czas" . Oprawa introligatorska biblioteczna , podklejana strona tytułowa /
    cena: 60.00 zł                      

  17. Napierski Stefan - Poeta i świat / Nakł. Księgarni F. Hoesicka / W-wa / 1932 / str. 91 / 13x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Poezje , I wydanie /
    cena: 45.00 zł                      

  18. Napoleon - Maksymy / PIW / W-wa / 1983 / str. 124 / 11x17 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wstęp i wybór M. Senkowska - Gluck , L. Gluck . Przybrudzona okładka /
    cena: 18.00 zł    

  19. Narieżny Wasilij - Dwóch Iwanów czyli pieniactwo / Czytelnik / W-wa / 1962 / str. 192 / 13x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Klasyka rosyjskiej powieści początku XIX w. /
    cena: 27.00 zł                      

  20. Narlikar Jayant - Struktura wszechświata / PWN / W-wa / 1985 / str. 391 / 20x13 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Biblioteka problemów /
    cena: 27.00 zł                      

  21. - autorzy / Naród w walce 1939 - 1945 / Okręg Fundacji AK w Stanach Zjednoczonych / b.m. / 1989 / str. 144 il. / 15x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Liczne ilustracje w tekście /
    cena: 45.00 zł                      

  22. - Narodowy plan gospodarczy / Nakł. Centralnego Urzędu Planowania / W-wa / 1946 / str. 135 / 21x30 cm / Opr.brosz. / Stan średni / ...Projekt uchwały Krajowej Rady Narodowej w sprawie narodowych planów gospodarczych i planu odbudowy gospodarczej w okresie 1 I 1946 - 31 XII 1949 . Podniszczona okładka , ślady zalania rogu stron /
    cena: 27.00 zł                      

  23. - Narody Wastocznoj Azii / Nauka / Moskwa-Leningrad / 1965 / str. 1024 il. / 18x27 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Liczne ilustracje i mapy w tekście /
    cena: 60.00 zł                      

  24. - autorzy / Nasz Świat , 1929 , nr 1 / Zarząd Gł. Zrzesz. Prac. Banku Polskiego / W-wa / 1929 / str. 47 , il. / 23x31 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Organ Zrzeszenia Pracowników Banku Polskiego . W nr m.in. : W. Szewczyk - Pobieżna analiza bilansu spółki akcyjnej , H.Nowak - Aktualne zagadnienia w polityce gospodarczej Polski . Liczne ilustracje m.in. 4 fotogramy na osobych kartach -Zygmunt Szporek . Niewielkie zaplamienie 2 pierwszych kartek /
    cena: 60.00 zł                      

  25. - autorzy / Nasza myśl , 1935 , nr.6 / b.w / W-wa / 1935 / str. 20 , il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Czasopismo gim. im. M Konopnickiej w Warszawie przy ul. św. Barbary 4 . Zawiera artykuły, wiersze i rysunki uczniów szkoły /
    cena: 36.00 zł                      

  26. - autorzy / Nasza Myśl , 1947 , Nr 1 / Wyd. "Prasa Wojskowa" / W-wa / 1947 / str. 86, il. / 21x30 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Miesięcznik oficerski, nr 1, maj 1947 /
    cena: 24.00 zł    

  27. - autorzy / Nasza Myśl , 1947 , Nr 6 / Wyd. "Prasa Wojskowa" / W-wa / 1947 / str. 112 [2], il. / 21x30 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona oprawa. Miesięcznik oficerski , nr 6, październik 1947 /
    cena: 24.00 zł    

  28. - Nasze zdrowie , 1938 , nr 1 / b.w. / W-wa / 1938 / str. 31 / 24x17 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Czasopismo poświęcone higjenie i ochronie zdrowia . W tym numerze spis lekarzy i aptek T-wa w Warszawie . W treści: A. Tarnawski - "O hartowaniu starych i wątłych ludzi" . /
    cena: 45.00 zł                      

  29. Natanson Wojciech - Chwyty i zachwyty / S.A. Krzyżanowski / Kraków / 1934 / str. 262 / 13x18 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Szkice i recenzje teatralne . Obszerna dedykacja autora dla aktorki - Marii Białobrzeskiej. Przednia okładka luzem, blok luźny /
    cena: 39.00 zł                      

  30. Natanson Władysław - Prądy umysłowe w dawnym Islamie / Wyd. Książnica - Atlas / Lwów / 1937 / str. 194 / 15x22 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona okładka /
    cena: 36.00 zł                      

  31. - autorzy / Nauka - religia - dzieje . Tom 1-4 / Wydział Filozoficzny Towarzystwa Jezusowego / Kraków / 1984 - 1988 / str. 226 , 140 , 221 , 253 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Seminaria w Castel Gandolfo 1980 - 1986 . referaty i dyskusje . Tom I wydany w Rzymie . /
    cena: 120.00 zł                      

  32. - autorzy / Nauka i sztuka , 1945 , Nr 2/3 / Czytelnik / W-wa - Kraków - Jelenia Góra / 1945 / str. 147-310 [2] / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Wyblakła oprawa. Miesięcznik, listopad-grudzień 1945, nr 2/3, rok I. Wł. Tatarkiewicz - Teraźniejszość i przyszłość , Anna Świrszczyńska - Hymn do nocy , Stanisław Łempicki - W murach starej bilioteki ( Ossolineum ) i inne art. /
    cena: 24.00 zł    

  33. - Nauka polska , 1957 , Nr 3 / b. w. / W-wa / 1957 / str. 19 / 17x24 cm / Bez opr. / Stan słaby / Brak obwoluty, kartki luzem, wyblakłe. Artykuł -Kazimierz Ajdukiewicz "O wolności nauki". Lipiec-wrzesień 1957, rok V, Nr 3 (19). /
    cena: 9.00 zł                      

  34. - autorzy / Nauka polska jej potrzeby , organizacja i rozwój , 1929 , nr. XI / Wyd. Kasy im. Mianowskiego / W-wa / 1929 / str. 403 / 20x25 cm / Opr.brosz. / Stan średni / W treści m.in.: Tadeusz Kotarbiński "O zdolnościach , cechujących badacza" , Maciej Loret "Polskie pielgrzymstwo naukowe w Rzymie od XVI - XVIII w. (karta z dziejów kultury i nauki w Polsce) . Lekko postrzępiona okładka , nierozcięte strony /
    cena: 36.00 zł                      

  35. - autorzy / Nauka polska jej potrzeby , organizacja i rozwój , 1932 , nr. XVI / Wyd. Kasy im. Mianowskiego / W-wa / 1932 / str. 83 / 19x26 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / W treści m.in.: Czesław Białobrzeski "Nowe drogi współczesnego przyrodoznawstwa" , Antoni Knot "Z dziejów ofiarności Podola , Wołynia i Ukrainy na cele oświaty w dobie Polski Niepodległej" .Nierozcięte strony /
    cena: 45.00 zł                      

  36. Nawoi Aliszer - Aforyzmy / PIW / W-wa / 1970 / str. 31 / 11x17 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Wstęp i wybór L. Lewin . Przybrudzona obwoluta /
    cena: 15.00 zł    

  37. Nax Jan Ferdynand - Wybór pism / PWN / W-wa / 1956 / str. 385 / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Wybór i wstęp - Witold Sierpiński /
    cena: 48.00 zł                      

  38. Nałkowska Anna - Początkowe wiadomości o ziemi ( Gieografja) / M. Arct / W-wa / 1903 / str. 111 mapki [11] / 14x20 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Kurs II - część II EUROPA , mapki - osobna broszura /
    cena: 45.00 zł                      

  39. Nałkowska Zofia - Charaktery / Książnica Atlas / W-wa / br. ok 1939 / str. 82 / 13x18 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Okładka - Konstanty M. Sopoćko , przybrudzenia okładki /
    cena: 39.00 zł                      

  40. Nedoncelle Maurice - Prośba i modlitwa / Znak / Kraków / 1995 / str. 219 / 12x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Notatki fenomenologiczne . Biblioteka Filozofii Religii /
    cena: 36.00 zł                      

  41. Needham Joseph - Wielkie miareczkowanie . Nauka i społeczeństwo w Chinach i na Zachodzie / PIW / W - wa / 1984 / str. 390 / 18x11 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przeł. Irena Kałużyńska , Biblioteka Myśli Współczesnej /
    cena: 27.00 zł    

  42. Nelli Rene - Życie codzienne Katarów / PIW / W-wa / 1979 / str. 215 il. [34] / 17x25 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / "...w Langwedocji w XIII wieku" . Liczne ilustracje w tekście /
    cena: 48.00 zł                      

  43. Nemeth-Jajic Jadranka - Sati s jezikom hrvatskim / Wyd. Naukowe UAM / Poznań / 1997 / str. 91 il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Prirucnik za vise stupnjeve ucenja /
    cena: 30.00 zł                      

  44. Nemezjusz z Emezy - O naturze ludzkiej / PAX / W-wa / 1982 / str. 159 / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Lekko zabrudzona obwoluta /
    cena: 39.00 zł                      

  45. - autorzy / Neofilolog , 1930 , nr 1 / Książnica-Atlas / W-wa / 1930 / str. 56 / 15x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Kwartalnik , Czasopismo Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego , w treści : A. Kleczkowski - Rodzaj rzeczowników w języku niemieckim , Z. Czerny - Nowy podział materiału neofilologicznego /
    cena: 30.00 zł    

  46. Nerger - S.M.S Wolf / August Scherl GmbH Verlag / Berlin / b.r. ok. 1925 / str. 149 il. / 13x19 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Liczne ilustracje w tekście . Okładka zabrudzona oraz starta na grzbiecie /
    cena: 30.00 zł                      

  47. Neumann Alfred - Drugie Cesarstwo / Rój / W-wa / 1938 / str. 532 / 16x24 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Zbeletryzowana monografia historyczna . Współczesna oprawa introligatorska /
    cena: 60.00 zł                      

  48. Nevins Allan - Stany Zjednoczone Ameryki Północnej . Zwięzła historia / Książnica Polska / Glagow / 1945 / str. 161 mapki 5 / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / 5 mapek w tekście , projekt obwoluty - Poliński /
    cena: 45.00 zł                      

  49. Newcomb Simon - Astronomia dla wszystkich / nakł. Henryka Lindenfelda / Warszawa / 1912 / str. XVI 373 [3]il. / 14x21 cm / Opr.pł. / Stan średni / Wykład popularny zjawisk niebieskich . Przekł. i oprac. R. Merecki . Liczne ilustracje , oprawa płócienna - przybrudzona . Pieczątka własnościowa - Tomasz Nocznicki (wybitny polski polityk i działacz ludowy) /
    cena: 150.00 zł                      

  50. Newman John Henry - O rozwoju doktryny chrześcijańskiej / PAX / W-wa / 1957 / str. 451 / 16x21 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Przeł. Jolanta W. Zielińska /
    cena: 27.00 zł                      

<<   <     1     2     3     4     5     6     7     8     9     10     >   >>