znaleziono:
2448 pozycji,
1 - 50 >
- Mably Gabriel Bonnot de - Pisma wybrane / PWN / W-wa / 1956 / str. XIV 422 / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przekł. D. Malewska , oprac. Stanisław Ossowski ,posłowie Jakub Litwin BKF /
cena: 24.00 zł

- Macedo Stephen - Cnoty liberalne / Znak / Kraków / 1995 / str. 371 / 12x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Biblioteka Myśli Politycznej /
cena: 27.00 zł

- Mach Ernst - Analyse der Empfindungen und das Verhaltnis des Physischen zum Psychischen / Verlag von Gustav Fischer / Jena / 1911 / str. XII 324 il. / 17x23 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Mit 38 Abbildungen , VI Auflage /
cena: 36.00 zł

- Machalski Franciszek - Wypisy perskie . Literatura współczesnego Iranu / UJ / Kraków / 1972 / str. 113 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / teksty w j. perskim /
cena: 48.00 zł

- Machay Ferdynand - Gazda Piotr Borowy . Życie i pisma / Związek Górali Spisza i Orawy / Kraków / 1938 / str. 111 il. / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Monografia i wybór pism . Liczne ilustracje, ozdobniki, inicjały - drzeworyty - Stanisław Jakubowski. Ładny egzemplarz /
cena: 60.00 zł

- Machejek Wladysław - Poselskie potyczki / Wyd. Literackie / Kraków / 1970 / str. 472 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona oprawa. /
cena: 12.00 zł

- ( Maciejowski Ignacy ) Sewer - Pierwszy utwór . Nowela / Księgarnia Św. Wojciecha / Poznań / b. r. ok. 1925 / str. 64 / 11x17 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 27.00 zł

- Maciejewska-Jamroziakowa Anna - Anatol Łunaczarski - aksjologiczny wymiar estetyki / Wyd. Naukowe UAM / Poznań / 1989 / str. 225 / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Druk maszynowy , nakł. 380 egz. /
cena: 39.00 zł

- Maciejewski Marian - Choć Radziwiłł alem człowiek .... . Gawęda romatyczna prozą / Wyd. Literackie / Kraków / 1985 / str. 473 il. [42] / 11x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Monografia i wybór tekstów . Biblioteka Romantyczna pod red. Marii Janion /
cena: 27.00 zł

- Maciejowski J. - Wieki średnie . Dante / nakł. Księgarni I. Rzepeckiego / W-wa / 1918 / str. 152 / 10x13 cm / Opr.karton. / Stan słaby / Zarysy literaury powszechnej . Okładka pęknięta na grzbiecie , blok luźny , obca dedykacja. /
cena: 15.00 zł 

- Maciesza Aleksander oprac. - Z dziejów Szkoły Płockiej 1781 - 1821 / Tow. Naukowe Płockie / Płock / 1931 / str. 34 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / 1. Opis życia Kajetana Morykoni , rektora Szk. Wojew. Płockiej (autobiografia) 2. Wiadomości o Szkole Płockiej od r. 1781 zebrane dla Tow. Naukowego przez Kajetana Morykoni . Odbitka z II Rocznika Tow. Naukowego Płockiego /
cena: 48.00 zł

- Macieszyna Marja - Katedra Płocka / Nakł. Braci Detrychów / Płock / 1922 / str. 31 / 12x17 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Zdjęcie w tekście /
cena: 36.00 zł

- Maciąg Włodzimierz - Konfederacja albo próba Mokronowskiego / Czytelnik / W-wa / 1973 / str. 216 / 12x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Podniszczona obwoluta. Powieść historyczna. /
cena: 21.00 zł 

- Mackiewicz Stanisław - Stanisław August / PAX / W-wa / 1956 / str. 333 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Lekko zabrudzona okładka /
cena: 24.00 zł

- Mackiewicz Stanisław ( Cat ) - Lata nadziei 17 września 1939 r. - 5 lipca 1945 r. / Głos / W-wa / 1990 / str. 216 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 24.00 zł

- Mackiewicz Witold - Brzozowski / Wiedza Powszechna / W-wa / 1983 / str. 238 [2], 1 portr. / 11x19 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Monografia i wybór tekstów , Myśli i Ludzie . Podniszczona obwoluta. /
cena: 24.00 zł 

- Macmillan Harold - Pamiętniki 1914 - 1945 / PAX / W-wa / 1981 / str. 307 [3], il. / 17x24 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Tłum. M. Giniatowicz, przedmowa M. Wojciechowski. /
cena: 27.00 zł 

- Macpherson Robin - Rome in involution . Cassiodorus Variae in their literature and historical setting / Wyd. Naukowe UAM / Poznań / 1989 / str. 367 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Tekst w j.angielskim ,druk maszynowy /
cena: 36.00 zł

- Maculewicz Ludwik - Obecny stan zagadnienie lniarsko-konopnego w Polsce , trudności napotkane przy realizacji tego zagadnienia i dezyderaty na przyszłość / Tow. Lniarskie w Wilnie / Wilno / 1939 / str. 26 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 27.00 zł

- Maeterlinck Maurice - Der Blaue Vogel . Ein Marchenspiel in Zwolf Bildern / Verlegt bei Erich Reiss / Berlin / 1920 / str. 110 / 16x23 cm / Opr.pł. / Stan średni / 12 ręcznie kolorowanych ilustracji E. v. Medem . Lekko podniszczona okładka /
cena: 75.00 zł

- Maeterlinck Maurice - Utwory liryczne wybrane / b.w. / W-wa / 1938 / str. 37 / 13x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przełożył Bronisław Sabat . Składano antykwą Adama Półtawskiego i tłoczono w Doświadczalnej Pracowni Graf. Salez. Szkoły Rzemiosł Warszawa , Lipowa 14 . Ładna edycja w dobrym stanie /
cena: 45.00 zł

- Magrini Antonio - Il Palazzo del Museo Civico in Vincenza / Dalla Tipografia Eredi Paroni / Vincenza / 1855 / str. s.79 , 1 tabl. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Miedzioryt na osobnej karcie - sygnowany /
cena: 36.00 zł

- Mahaut Albert - Chrześcijanin człowiekiem czynu / Verbum / W-wa / 1939 / str. 183 / 12x16 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Nierozcięte strony /
cena: 27.00 zł

- Mahn Paul - Die Gedichte des Catulls / Dom - Verlag / Berlin / 1925 / str. 301 il. / 16x23 cm / Opr.karton. / Stan słaby / Wydanie bibliofilskie ,ilustracje , przybrudzona okładka , grzbiet luzem /
cena: 27.00 zł

- Majchrowski Jacek - Odkrywcy Ameryki / LSW / W-wa / 1973 / str. 322 il. / 15x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Dzieje przedkolumbijskich kontaktów między Starym a Nowym Światem /
cena: 27.00 zł

- Majewicz Alfred F. i Elżbieta - Języki celtyckie na wyspach brytyjskich / Zakład Narodowy im. Ossolińskich / Wrocław / 1983 / str. 56 / 12x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Nauka dla wszystkich , nr 368 , Polska Akademia Nauk - Oddział w Krakowie /
cena: 21.00 zł 

- Majewski Kazimierz - Kreta - Hellada - Cyklady. U kolebki cywilizacji europejskiej / PWN / W-wa / 1963 / str. 231,il. / 17 x 24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 18.00 zł

- Majewski Kazimierz - Terminologia kultury aigajskiej / b. w. / Lwów / 1933 / str. 15 [3] / 16 x 23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 9.00 zł

- Majewski Tadeusz - ABC motocyklisty / Wyd. Komunikacyjne / W-wa / 1955 / str. 120 il. / 15x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni /
cena: 27.00 zł

- Majewski Waclaw - Nasze bezpieczeństwo od nas zależy / nakł. Komitetu Stołecznego Ligi Obrony Powietrznej Państwa / W-wa / 1925 / str. 14 il. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Projekt okładki i ilustracje Kamil Mackiewicz /
cena: 30.00 zł

- Majewski Wiesław red. - autorzy / Bitwa pod Ostrołęką 26 maja 1831 r. / nakł. Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki / W-wa / 1984 / str. 151 il. / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Materiały z sesji naukowej w Ostrołęce w dniu 26 maja 1981 r. zawiera m.in.: Czesław Bloch Geneza bitwy pod Ostrołęką Wiesław Majewski Bitwa pod Ostrołęką 26 V 1831 Adam Dobronski Bitwa Ostrołęcka w tradycji /
cena: 33.00 zł

- Majkowski A. oprac. - Ustawa Konstytucyjna Rzeczypospolitej / b.w. / W-wa / 1935 / str. 65 / 16x21 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Podkreślenia w tekście kredką /
cena: 30.00 zł

- Majorkiewicz Felicjan - Dane nam było przeżyć / PAX / W-wa / 1972 / str. 383 il. / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Szkice historyczne , wspomnienia , materiały ; lekko wytarta obwoluta /
cena: 24.00 zł 

- Makkai Laszlo - Stefan Batory w Siedmiogrodzie / Książka i Wiedza / W-wa / 1961 / str. 240 tabl. mapka / 11x15 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Liczne ilustracje /
cena: 24.00 zł 

- Malamud Bernard - Pomocnik / PIW / W-wa / 1988 / str. 246 [4] / 11 x 19 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Przeł. B. Zieliński. Współczesna proza światowa /
cena: 15.00 zł 

- Malarski Tomasz - Waterloo 1815 / Wyd. Bellona / W - wa / 1997 / str. 214 , il. / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Historyczne bitwy /
cena: 24.00 zł 

- Malewski Jerzy - Ptasznik z Wilna . O Józefie Mackiewiczu / Wyd. Arka / Kraków / 1991 / str. 522 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Red. Z. Dawidowicz /
cena: 27.00 zł 

- Malicki Adam - Kras Gipsowy Podola Pokuckiego / Książnica Atlas / Lwów / 1938 / str. 48 il.[12] mapka 1 / 21x29 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Ilustracje - zdjęcia terenowe , mapka - Podole Pokuckie . Postrzępiona okładka z ubytkami . /
cena: 40.00 zł 

- Maliniak Władysław - Zagadnienie podziału władz w prawie państwowym nowoczesnym / Nakł. Stałej Delegacji Zrzeszeń i Instytucji Prawniczych R.P. / W-wa / 1936 / str. 32 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Z dedykacją autora /
cena: 36.00 zł

- ( Malinowski MIkołaj ) - Mikołaja Malinowskiego księga wspomnień / AU / Kraków / 1907 / str. 131 / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wyd. i oprac. Józef Tretiak , Monografie do dziejów Polski porozbiorowych. Nierozcięte strony /
cena: 48.00 zł

- Malinowska Irena - Mikołaj Zalaszowski polski prawnik XVII stulecia na tle ówczesnej nauki prawa / UJ / Kraków / 1960 / str. 421 / 18x25 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Zeszyty naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego , rozprawy i studia , tom XXI . Uszkodzona okładka na grzbiecie /
cena: 45.00 zł

- Malinowski Bronisław - Ogrody koralowe i ich magia . Tom 1-2 / PWN / W-wa / 1986 / str. 319 il. , 320-704 / 15x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Dzieła tom 4 . Studium metod uprawy ziemi oraz obrzędów towarzyszących rolnictwu na Wyspach Trobrianda . Opis ogrodnictwa /
cena: 39.00 zł

- Malinowski Bronisław - Argonauci Zachodniego Pacyfiku . Relacje o poczynaniach i przygodach krajowców z Nowej Gwinei . Cz. 1-2 / PWN / W-wa / 1987 / str. 352 il. , 713 il. / 15x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Dzieła - tom 3 , ilustracje /
cena: 60.00 zł

- Malinowski Kazimierz oprac. - Spis zabytków architektury i budownictwa / Wyd. Katalogów i cenników / W-wa / 1964 / str. 661 / 21x31 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Ośrodek Dokumentacji Zabytków . Obejmuje zabytki na terenie całego kraju /
cena: 90.00 zł

- Maliński Mieczysław ks. - Świadkowie Jezusa / Wyd. Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej / Wrocław / 1986 / str. 328 [4] / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 12.00 zł

- Maliszewski Aleksander - U brzegu mojej Wisły / PIW / W-wa / 1964 / str. 413 [5] / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Podniszczona obwoluta. Biblioteka Syrenki /
cena: 12.00 zł 

- Maliszewski Edward - Organizacja Powstania Styczniowego / Polska Składnica Pomocy Szkolnych / W-wa / br. ok 1925 / str. 122 / 13x17 cm / Bez opr. / Stan średni / Okres przygotowań . Organizacja cywilna . Organizacja wojskowa . Wskazówki bibliograficzne . Indeks osób . Brak przedniej broszurowej okładki , wycięty róg strony tytułowej /
cena: 30.00 zł

- Maliszewski Edward - Polacy i Polskość na Litwie i Rusi / Nakł. Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego / W-wa / 1916 / str. 37 / 17x25 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Okładka luzem , poz. do oprawy /
cena: 36.00 zł

- Malraux Andre - Dola człowiecza / PIW / W-wa / 1965 / str. 346 / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Przekł. Adam Ważyk , Powieści XX wieku /
cena: 18.00 zł

- Malraux Andre - Przemijanie a literatura / PIW / W-wa / 1982 / str. 182 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przeł. Anna Tatarkiewicz /
cena: 27.00 zł

<<
<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>
>>