znaleziono:
2673 pozycji,
1 - 50 >
- - autorzy / L'art populaire dans la Republique Populaire Roumaine costumes , textiles , broderies / Editions d'etat pour la litterature et l'art / b.m. / b. r. ok.1960 / str. 422 il [433] / 32x25 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Wydawnictwo albumowe , liczne ilustracje . Niewielki rozdział o Huculszczyźnie . Lekko podniszczona obwoluta /
cena: 75.00 zł

- - autorzy / La Femme polonaise , 1939 , nr 1 / Hedwige / W-wa / 1939 / str. 15 / 23x31 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Kwartalnik . Tekst w j. francuskim , ilustracje . W treści m.in: Wyleżyńska Aura - Marie Czapska , Halina Siemieńska - Marie Sokal , St. Adamowicz - A visite a Kaunas . Ilustracje /
cena: 36.00 zł

- - La France et la Pologne dans leurs relations artistique vol 2 / Quai D Orleans / Paris / 1939 / str. XVI, 161, il. / 21x28 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Przybrudzona oprawa. /
cena: 90.00 zł 

- - autorzy / La Linguistique Polonaise en 1932 - 1935 / M. Arct / W-wa / 1937 / str. 126 / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Revue Critique par W. Doroszewski , H. Friedrich , H. Koneczna , J. Tarnacki . Bibliographie par S. Szober et H. Koneczna /
cena: 36.00 zł

- La Metrie Julien Offray de - Człowiek - maszyna / PWN / W-wa / 1984 / str. 103 / 20x12 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / tłum. i przedmowa Stefan Rudniański /
cena: 15.00 zł 

- - autorzy / La peinture italiene . La Renaissance / Albert Skira / Geneva / 1951 / str. 169 il. / 25x34 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Etude critique de Lionello Venturi . Commentaires historiques de R. Skira-Venturi .Wysokiej klasy barwne reprodukcje naklejane na strony. /
cena: 69.00 zł

- Labriola Antonio - Pisma filozoficzne i polityczne . Tom I / Książka i Wiedza / W-wa / 1962 / str. 652 / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Biblioteka Myśli Socjalistycznej /
cena: 27.00 zł

- Labuda Gerard - Pierwsze Państwo Słowiańskie Państwo Samona / Księgarnia Akademicka Spółdzielnia z odp. udz. / Poznań / 1949 / str. 357 / 15x22 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Seria : Biblioteka Historyczna pod red . Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk IV , wewnątrz mapy , oprawa biblioteczna /
cena: 90.00 zł

- Labuda Gerard oprac. - Źródła skandynawskie i anglosaskie do dziejów Słowiańszczyzny / PWN / W-wa / 1961 / str. 262 / 18x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / W załączeniu mapka . Podniszczona obwoluta /
cena: 120.00 zł - pozycja zarezerwowana do 2010-09-12

- Lacroix Jean - Sens dialogu . Wybór pism / PAX / W-wa / 1957 / str. 282 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przeł. Wanda Tazbirówna , Mieczysław Tazbir , Jacek Woźniakowski /
cena: 24.00 zł 

- Lacroix Jean - Życie i twórczość Maurice Blondela / PAX / W-wa / 1970 / str. 118 / 18x12 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przeł. Wanda Albreht - Kowalska /
cena: 30.00 zł

- Ladenberger Tadeusz - Zaludnienie Polski na początku panowania Kazimierza Wielkiego / Kasa im. Mianowskiego / Lwów / 1930 / str. 95 / 18x25 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Świętopietrze , Liczba ludności ziem polskich , Gęstość zaludnienia , Tablice statystyczne. Brak mapy /
cena: 48.00 zł

- Ladriere Jean - Nauka, świat i wiara / PAX / W-wa / 1978 / str. 201 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przeł. Adam Paygert /
cena: 27.00 zł 

- Lafaye Jacques - Konkwiskadorzy / PWN / W-wa / 1966 / str. 160 il. / 11x18 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Omega . Lekko podniszczona okładka /
cena: 21.00 zł 

- Laks Simon , Coudy Rene - Musiques d un autre monde / Mercure de France / Paris / 1948 / str. 190 / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Preface de Georges Duhamel . I wydanie wspomnień obozowych Szymona Laksa . Pozycja obecnie niespotykana na europejskim rynku antykwarycznym. Ślad zalania marginesu tylniej okładki, lekko podniszczony grzbiet. /
cena: 240.00 zł

- Lallemand Paul - Le Comte Jean Dzialynski / A. Sauton / Paris / 1880 / str. 14 / 16x25 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Szkic biograficzny. Tekst w j. francuskim, nierozcięte strony /
cena: 45.00 zł

- Lam Stanisław - Życie wśród wielu / PIW / W-wa / 1968 / str. 447 / 14x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Wspomnienia słynnego wydawcy /
cena: 24.00 zł

- Lang David Marshall - Dawna Gruzja / PIW / W-wa / 1972 / str. 172 il. [72] / 16x21 cm / Opr.karton. / Stan dobry / Liczne ilustracje w tekście , mały "ceram" /
cena: 45.00 zł

- Lang Dawid Marshall Lang - Armenia kolebka cywilizacji / PIW / W-wa / 1975 / str. 309 il. / 17x23 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Seria ceramowska /
cena: 45.00 zł

- Langner Gottlieb - Pamiętnik dorożkarza warszawskiego 1832 - 1857 / PIW / W-wa / 1975 / str. 66il. / 16x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Ilustracje Konstanty M. Sopoćko /
cena: 30.00 zł

- Lanson Gustaw , Paul Tuffrau - Historia literatury francuskiej w zarysie / PWN / W-wa / 1971 / str. 825 / 18x25 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
cena: 30.00 zł

- Laroche Jules - Polska lat 1926 - 1935 / PAX / W-wa / 1966 / str. 243 / 18x25 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Wspomnienia ambasadora francuskiego /
cena: 27.00 zł

- Laskowski Kazimierz - Szopka nad szopkami . Satyra sceniczna / Księgarnia Popularna / W-wa / 1908 / str. 64 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Przednia okładka luzem /
cena: 24.00 zł

- Lassar - Cohn - Chemia życia codziennego . Tom 1-2 / Biblioteka Dzieł Wyborowych / W-wa / 1900 / str. 160 il. , 180 il. / 12x18 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Wykłady publiczne , przedmowa Julian Ochorowicz , liczne ilustarcje - drzeworyty /
cena: 60.00 zł

- Latawiec Czesław - Sandomierz - moja młodość / Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza / W-wa / 1976 / str. 298 / 13x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wspomnienia /
cena: 36.00 zł

- Latil Pierr de - Sztuczne myślenie . Wstęp do cybernetyki / Państwowe Wyd. Techniczne / W-wa / 1958 / str. 444 il. / 14x21 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Przekł. K. Wołowski , S. Manczarski . Podniszczona obwoluta /
cena: 27.00 zł

- Lau Jerzy - Teatr artystów "Cricot" / Wyd. Literackie / W-wa / 1967 / str. 222 il. / 13x19 cm / Opr.ppł. / Stan b. dobry / Mongrafia krakowskiego teatru 1933-1939. Liczne ilustracje /
cena: 39.00 zł

- ( Laugel August ) - Głos , ucho i muzyka , rozprawa Augusta Laugela / Adolf Dygasiński i Sp. / Kraków / 1876 / str. 148 / 13x20 cm / Bez opr. / Stan słaby / Przekł. i oprac. Felicja Bakszewicz . Bibljoteka Umiejętności Przyrodniczych pod redakcją Ludwika Masłowskiego . Tom V . Brak okładki , ostatnia strona z ubytkiem, blok luźny do oprawy. /
cena: 48.00 zł

- Lauzun Duc de - Pamiętniki / PIW / W-wa / 1976 / str. 227 il. / 15x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przeł. S. Meller . Biblioteka pamiętników polskich i obcych /
cena: 30.00 zł

- Lazari - Pawłowska Ija - Gandhi / Wiedza Powszechna / W-wa / 1967 / str. 230, / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Myśli i ludzie, monografia i wybór tekstów /
cena: 27.00 zł 

- Le Goff Jacques - Kultura średniowiecznej Europy / PWN / W-wa / 1970 / str. 546 il. / 14x22 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Liczne ilustracje /
cena: 90.00 zł

- Le Goff Jacques l - Inteligencja w wiekach średnich / Czytelnik / W-wa / 1966 / str. 232 il. / 13x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Ilustracje /
cena: 39.00 zł

- Leach Edmund - Levi-Strauss / Wiedza Powszechna / W-wa / 1973 / str. 145 [3] / 11x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Nieznacznie podniszczona oprawa . Tłum. P. Niklewicz . Omega /
cena: 21.00 zł

- Lec Stanisław Jerzy - Notatnik polowy . Poezje / Spółdzielnia Wydawnicza "Książka" / W-wa / 1946 / str. 45 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 18.00 zł

- Lechter Melchior - Zum Gedachtnis Stefan Georges / Georg Bondi / Berlin / 1934 / str. 48 il. / 20x27 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Papier czerpany , ładny egz. /
cena: 90.00 zł

- Leclercq Jacques - Katolicy i wolność myśli / Znak / Kraków / 1964 / str. 252 / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
cena: 27.00 zł

- Ledóchowski Wlodzimierz - Pamiętnik pozostawiony w Ankarze / Wyd. MON / W-wa / 1990 / str. 277 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 30.00 zł

- Leger Fernand - Funkcje malarstwa / PIW / W-wa / 1970 / str. 238 / 11x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Biblioteka Myśli Współczesnej /
cena: 30.00 zł

- - Legjon Polski w Finlandji 1917 - 1927 / nakł. Komisji Likwidacyjnej Legjonu Polskiego w Finlandji / b.m. / 1927 / str. [4] il. / 25x32 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Druk okolicznościowy . Wiersze - Remigiusz Kwiatkowski ,`Antoni Bogusławski , notka historyczna , zdjęcia . Lekko podniszczona okładka /
cena: 45.00 zł

- Legowicz Jan - Filozofia okresu Cesarstwa Rzymskiego . Jej miejsce w historii , charakter i znaczenie / PWN / W-wa / 1962 / str. 179 / 14x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Przybrudzona obwoluta /
cena: 27.00 zł

- Lehmann Janusz - Chemia malarstwa i jego konserwacji / MKiS / W-wa / 1974 / str. 226 / 21x29 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Generalny Konserwator Zabytków . Ośrodek Dokumentacji Zabytków . Druk maszynowy /
cena: 120.00 zł

- Lehr - Spławiński Tadeusz red. - Chrestomatia słowiańska / Wyd. Studium Słowiańskiego UJ / Kraków / 1949 / str. 237 / 16x22 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Część I . teksty południowo-słowiańskie ( ze słowniczkiem ) , oprac. Vilim Francic , Wojsław Mole , Franciszek Sławski /
cena: 48.00 zł

- Lehr-Spławiński Tadeusz - Zarys gramatyki języka staro-cerkiewno-słowiańskiego / Książnica Atlas / Lwów / 1930 / str. 102 / 15x23 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Ubytki rogu okładki /
cena: 30.00 zł

- Lehr-Spławiński Tadeusz - Początki Słowian / Wyd. Studium Słowiańskiego U.J. / Kraków / 1946 / str. 72 / 15x22 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Przednia okładka luzem , brak tylniej /
cena: 30.00 zł

- Leibniz Gottfried Wilhelm - Pisma z metafizyki natury / Wydawnictwo Rolewski / Toruń / 1999 / str. 104 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Klasyka Filozofii Niemieckiej /
cena: 39.00 zł

- Leibniz Gottfried Wilhelm - Nowe rozważania dotyczące rozumu ludzkiego tom 1 / PWN / W-wa / 1955 / str. LXX 351 / 14x20 cm / Opr.karton. / Stan dobry / Przekł. Izydora Dąbska BKF , brak obwoluty /
cena: 18.00 zł

- Leibniz Gottfried Wilhelm - Nowe rozważania dotyczące rozumu ludzkiego . Tom 1-2 / PWN / W-wa / 1955 / str. 351, 510 / 13x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przekł. Izydora Dąbska , BKF /
cena: 48.00 zł 

- - autorzy / Leksykon kompozytorów XX wieku . Tom 1-2 / PWM / Kraków / 1963 / str. 326 , 353 / 16x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
cena: 36.00 zł

- ( Lelewel Joahim ) - Wspomnienie o Mieczysławie I. i Bolesławie Wielkim oraz o pomnikach na ich cześć stawianych / b.w. / b.m. / ok. 1840 / str. 1 / 21,4x35,4 cm / Bez opr. / Stan dobry / Jednostronnie zadrukowany arkusz , podpisane J.L. (prawdopodobnie Joahim Lelewel). Prawdopodobnie druk emigracyjny . /
cena: 45.00 zł

- Lelewel Joachim - Wybór pism historycznych / Zakład Narodowy im. Ossolińskich / Wrocław / 1949 / str. LX 308 / 13x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Oprac. H. Więckowska . Biblioteka Narodowa /
cena: 21.00 zł 

<<
<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>
>>