znaleziono:
3405 pozycji,
1 - 50 >
- - autorzy / I-szy zbiorek poezji robotniczej / Nakładem Sceny i Lutni Robotniczej / W-wa / 1922 / str. 80 / 12x17 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Antologia . Brak przedniej okładki. Wpis własnościowy J.D 1927 ( Jerzy Dargiel ) /
cena: 30.00 zł

- Ibsen Henryk - Hedda Gabler . Sztuka w czterech aktach / Nakł. Księgarni Wilhelma Zukerkandla / Lwów / b.r. ok 1910 / str. 99 / 10x15 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry /
cena: 30.00 zł

- Ibsen Henryk - Gdy się zbudzimy wśród zmarłych . Epilog w trzech aktach / Druk Warsz. Tow. Akc. Artystyczno-Wydawniczego / W-wa / 1900 / str. 72 / 13x21 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Brak grzbietu i przedniej okładki , wew. egzemplarz w stanie b. dobrym /
cena: 30.00 zł

- Idzikowski Mieczysław , Sydow Bronisław Edward - Portret Fryderyka Chopina / PWM / Kraków / 1952 / str. CXXXI / 25x32 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Liczne ilustracje na tablicach /
cena: 45.00 zł 

- - II Ogólnopolska Wystawa Fotografiki / Nakł. Polskiego Związku Fotografików / W-wa / 1952 / str. 31 il[16] / 15x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Marzec 1952 , Warszawa , Zachęta . Katalog i il. - wybranych 16 prac /
cena: 27.00 zł

- Iljinski Igor - Pamiętnik aktora / WAiF / W-wa / 1962 / str. 382 / 15x21 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Teatr rosyjski lat dwudziestych i trzydziestych. Wsiewołod Meyerhold , Włodzimierz Majakowski , awangarda . Wstęp Konstanty Puzyna /
cena: 36.00 zł

- - Illustrierter Fuhrer durch die konigliche Haupt - und Residenzstadt Budapest und Umgebung / Woerls Reisebucher - Verlag / Leipzig / b.r. ok. 1916 / str. 161 il. / 10x15 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Liczne ilustracje , plan . Lekko zabrudzona okładka /
cena: 24.00 zł

- - autorzy / Ilustrowany Tygodnik Polski , 1915 , Zeszyt 2 / Wydawnictwo Naczelnego Komitetu Narodowego / Kraków / 1915 / str. 16, il. / 24x32 cm / Opr.brosz. / Stan średni /
cena: 15.00 zł

- Ima - Oku no Hosomichi / Tanko Shinsha / Kioto / b. r. ok. 1960 / str. 240 il. / 16x22 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przewodnik , liczne ilustracje w tekście , tekst w języku japońskim /
cena: 39.00 zł

- Infeld Leopold - Moje wspomnienia o Einsteinie / Iskry / W-wa / 1956 / str. 149 / 12x17 cm / Opr.pł. / Stan dobry /
cena: 27.00 zł

- Infeld Leopold - Szkice z przeszłości . Wspomnienia / PIW / W-wa / 1964 / str. 298 / 20x14 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Podniszczona obwoluta /
cena: 27.00 zł

- - Informator Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i Miejskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego w m.st. Warszawie / Nakł. MPK / W-wa / 1954 / str. 2 / 41x30 cm / Bez opr. / Stan dobry / Po jednej stronie informatora znajduje się plan sieci tramwajów , autobusów i trolejbusów w Warszawie, po drugiej rozkład jazdy. /
cena: 24.00 zł

- Ingarden Roman - Studia z teorii poznania / PWN / W-wa / 1995 / str. 241 / 17x25 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Oprac. i wstęp Adam Węgrzecki /
cena: 60.00 zł

- Ingarden Roman - Książeczka o człowieku / Wyd. Literackie / Kraków / 1972 / str. 183 / 13x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
cena: 24.00 zł

- Inglot Mieczysław oprac. - Norwid . Z dziejów recepcji twórczości / PWN / W-wa / 1983 / str. 576 / 15x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Antologia tekstów /
cena: 30.00 zł

- Inglot Stefan - Franciszek Bujak . Działalność naukowa i pedagogiczna / wyd. Wrocławskiego Towarzystwa Naukowego / Wrocław / 1955 / str. 22 / 17x25 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Referat wygłoszony na posiedzeniu żałobnym Wydziału Historyczno - Filozoficznego dnia 6 maja 1953 roku . Sprawozdania Wrocławskiego Towarzystwa Naukowego 8, 1953 - Dodatek 3. Zawiera bibliografię /
cena: 6.00 zł 

- - autorzy / Inkunabuły w zbiorach polskich / KAW / W-wa / 1979 / str. 46 [2], il. / 11x15 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 12.00 zł 

- Inoue Yasushi - Haori / Czytelnik / W-wa / 1966 / str. 66 / 10x18 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Przekł. z francuskiego A. Gostyńska .Tytuł org. japońskiego - Ryoju /
cena: 18.00 zł 

- - autorzy / Insurrekcje , 1929 , nr 2 / b.w. / W-wa / 1929 / str. 100-200 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / W treści : A. Szelągowski - Pozytywizm warszawski a socjalizm popowstaniowy , W. Mazurkiewicz - Radykalizm londyńsko-rosyjski , J. U. Niemcewicz - Życiorys Generała Kościuszki , nierozcięte strony /
cena: 30.00 zł

- - Inwentarz dóbr Biskupstwa Włocławskiego z roku 1582 / Tow. Naukowe w Toruniu / Toruń / 1953 / str. 394 / 17x25 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wydał i oprac. Leonid Żytkowicz . Niewielkie ubytki broszurowej okładki, nierozcięte strony /
cena: 45.00 zł

- Ionesco Eugene - Teatr . Tom 1-2 / PIW / W-wa / 1967 / str. 397, 528 / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry / Łysa śpiewaczka , Lekcja , Kubuś czyli uległość , Krzesła , Amadeusz albo jak się go pozbyć , Przyszłość w jaju .. , Nowy lokator , Szaleństwo we dwoje , Morderca nie do wynajęcia , Nosorożec , Pieszo w powietrzu , Król umiera czyli ceremonie , Głód i pragnienie . Wstęp Marta Piwińska , posłowie Jan Błoński /
cena: 120.00 zł 

- Irzykowski Karol - Pisma rozproszone . Tom II 1923-1931 / Wyd. Literackie / Kraków / 1999 / str. 711 / 16x21 cm / Opr.pł. / Stan b. dobry / Pisma red. Andrzej Lam /
cena: 54.00 zł 

- Irzykowski Karol - Słoń wśród porcelany . Studja nad nowszą myślą literacką w Polsce / RÓJ / W-wa / 1934 / str. 355 [5] / 13 x 19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / I wyd. Brak obwoluty, podniszczona oprawa /
cena: 24.00 zł

- Irzykowski Karol - Wiersze , dramaty / Wyd. Literackie / Kraków / 1977 / str. 752 / 14x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Pisma pod red. Andrzeja Lama /
cena: 36.00 zł 

- Irzykowski Karol - Myśli / Czytelnik / W-wa / 1974 / str. 142 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Częściowo wyblakła oprawa, podpisy długopisem . Wybrał i opracował L.B. Grzeniewski /
cena: 21.00 zł 

- Irzykowski Karol - Aforyzmy / PIW / W-wa / 1975 / str. 119 / 11x17 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Wstęp i wybór S. Lichański .Przybrudzona obwoluta /
cena: 12.00 zł 

- Irzykowski Karol - Słoń wśród porcelany . Lżejszy kaliber / Wyd. Literackie / Kraków / 1976 / str. 684 / 13x20 cm / Opr.karton. / Stan dobry / Pisma pod red. Andrzeja Lama /
cena: 27.00 zł 

- Irzykowski Karol - Pisma . Listy 1897 - 1944 / Wyd. Literackie / Kraków / 1999 / str. 456 / 15x21 cm / Opr.pł. / Stan b. dobry / Red. A. Lam , oprac. B. Winklowa /
cena: 45.00 zł 

- Irzykowski Karol - Pisma rozproszone . Tom I 1897 - 1922 / Wyd. Literackie / Kraków / 1998 / str. 741 / 16x21 cm / Opr.pł. / Stan b. dobry / Pisma pod red. Andrzeja Lama /
cena: 54.00 zł 

- Irzykowski Karol - Spod ciemnej gwiazdy . Wybór nowel / PIW / W-wa / 1958 / str. 215 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 24.00 zł

- - Iskusstwo Japonii / Izabrazitielnoe iskustwo / Moskwa / 1985 / str. 60 + 174 il. / 22x29 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Seria sztuka krajów i narodów świata. Zawiera 159 fotografii Wydawnictwo albumowe. /
cena: 36.00 zł

- Itman Leszek - Przyczynek do znajomości rzemiosła bednarskiego w Polsce / Polskie Towarzystwo Ludoznawcze / Wrocław / 1955 / str. 25, il. [10] / 21x29 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Druk maszynowy, liczne ilustracje /
cena: 36.00 zł

- Iwaniuk Wacław - Milczenia . Wiersze 1949 - 1959 / Instytut Literacki / W-wa / 1959 / str. 42 / 13x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Biblioteka "Kultury" XLIX /
cena: 45.00 zł

- Iwańska Alicja - Niektóre / PFK / Londyn / 1991 / str. 36 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Poezje, I wyd. , ładny egz. /
cena: 30.00 zł

- Iwaszkiewicz Janusz - Wielka Prowokacja . Rzekomy Rząd Narodowy 1865 r. / Rój / W-wa / br. ok 1910 / str. 95 / 11x15 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Podniszczona okładka /
cena: 27.00 zł

- Iwaszkiewicz Janusz - Tajne raporty F.M. Sobieszczańskiego / b.w. / W-wa / 1922 / str. 28 / 15x23 cm / Bez opr. / Stan dobry / Stosunki tajnych polskich zwiazków z zagranicą około 1830 r. Odbitka z Pamiętnika Warszawskiego z 1922r. /
cena: 27.00 zł

- Iwaszkiewicz Jarosław - Cztery szkice literackie / Czytelnik / W-wa / 1953 / str. 92 / 12x17 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Leonardo da Vinci , Wiktor Hugo , Karol Szymanowski , Zofia Nałkowska /
cena: 19.00 zł

- Iwaszkiewicz Jarosław - Jutro żniwa . Nowe wiersze / Czytelnik / W-wa / 1963 / str. 119 / 13x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / I wydanie /
cena: 27.00 zł

- Iwaszkiewicz Jarosław - Gawęda o książkach i czytelnikach / Czytelnik / W-wa / 1959 / str. 44 [4] / 12x19 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan słaby / Podniszczona obwoluta /
cena: 18.00 zł

- Iwaszkiewicz Jarosław - Opowiadania 1918 - 1953 / Czytelnik / W-wa / 1954 / str. 518 / 14x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry /
cena: 24.00 zł 

- Iwaszkiewicz Jarosław - Gawęda o książkach i czytelnikach / Stowarzyszenie Księgarzy Polskich / W-wa / 1984 / str. 61 / 8x6 cm / Opr.karton. / Stan dobry / ilustracje , wydanie miniaturowe /
cena: 15.00 zł

- Iwaszkiewicz Jarosław - Pasje błędomierskie / Czytelnik / W-wa / 1976 / str. 260 / 14x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
cena: 24.00 zł

- Iwaszkiewicz Jarosław - Wiersze wybrane / Czytelnik / W-wa / 1946 / str. 227 / 15x22 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 30.00 zł

- Iwaszkiewicz Jarosław - Nowele włoskie / Spółdzielnia Wydawnicza "Wiedza" / W-wa / 1947 / str. 234 / 18x25 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / I wydanie , projekt okładki - Ignacy Witz , ładny egz. /
cena: 36.00 zł

- Iwaszkiewicz Jarosław - Podróże do Polski / PIW / W-wa / 1979 / str. 255 il. / 15x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Seria Podróże . Wklejono parę wycinków z prasy dotyczących autora /
cena: 27.00 zł

- Iwaszkiewicz Jarosław - Warkocz jesieni / PIW / W-wa / 1955 / str. 47 / 13x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Poezje . Cz. I - Plejady , II - Ars Poetica , III - Warkocz jesieni . I wydanie /
cena: 24.00 zł

- Iłłakowiczówna Kazimiera - Trazymeński zając . Księga dygresji / Wyd. Literackie / Kraków / 1975 / str. 219 / 13x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Wspomnienia /
cena: 27.00 zł

- Jabłkowska Róża - Joseph Conrad ( 1857 - 1924 )
/ Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo PAN / Wrocław / 1961 / str. 404 il. / 18x25 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Nierozcięte strony , ładny egz. /
cena: 36.00 zł

- Jabłkowska Róża - Joseph Conrad 1857 - 1924 / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo PAN / Wrocław / 1961 / str. 406 il. / 17x24 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Profesorowi Janowi Gębicy na pamiątkę spotkania w Warszawie - wychowankowie z lat kieleckich 1925 - 1929 "Śniadecczycy" . Indywidualna oprawa introligatorska z kartonowym futerałem /
cena: 60.00 zł

- Jabłonowski Ludwik - Pamiętniki / Wyd. Literackie / Kraków / 1963 / str. 432 / 18x24 cm / Opr.pł. / Stan średni / Podniszczone strony , brak obwoluty /
cena: 30.00 zł

<<
<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>
>>