znaleziono:
4089 pozycji,
1 - 50 >
- ( D Ancona Paolo ) - Donatello / Inst. Wyd. Art. I.D.E.A. / Florencja / 1926 / str. 17 il. [50] / 12x17 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Bibljoteczka Sztuki . Lekko podniszczona okładka , liczne ilustracje. /
cena: 45.00 zł

- Dabrowski Klemens oprac. - Święty Benedykt i jego dzieło w najogólniejszym zarysie / nakł. OO. Benedyktynów / Kraków / 1932 / str. 174 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Żywot św. Benedykta napisany przez św. Grzegorza W. Papieża , O regule św. Benedykta , Rzut oka na dzieło św. Benedykta . Podniszczony grzbiet /
cena: 39.00 zł

- Dackiewicz Jadwiga - Synowie Napoleona - Część I - Książę Reichstadtu-Napoleon II / Wyd. Łódzkie / Łódź / 1982 / str. 323 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Niewielkie ślady po zalaniu /
cena: 21.00 zł

- Dackiewicz Jadwiga - W gnieździe Bonapartych / Wyd. Łódzkie / Łódź / 1983 / str. 373 il. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni /
cena: 27.00 zł

- Dackiewicz Janina - Generał i muzy / Wyd. Lubelskie / Lublin / 1978 / str. 278 / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Franciszek Dzierżykraj Morawski - zbeletryzowana biografia /
cena: 24.00 zł

- Dajan Jael - Nowa twarz w zwierciadle / b.w. / Tel Aviv / 1967 / str. 212 / 12x17 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Powieść autobiograficzna znanej obrończyni praw kobiet, posłanki do Knesetu, córki gen. Mosze Dajana. Dodatek powieściowy do polskojęzycznego tygodnika "Przegląd" . Prawa autorskie "Maariw" i "Przegląd" . Pierwsze i jedyne polskojęzyczne wydanie, prawdopodobnie przekład z j. angielskiego . Pozycja niepojawiająca się na polskim rynku antykwarycznym . Ilustracje - zdjęcia autorki .Podniszczona okładka /
cena: 150.00 zł

- Dami Luigi - Sztuka w Italji / Ferrovie Dello Stato / Rzym / b. r. ok. 1938 / str. 43 il. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Ente nazionale Industrie Turistiche.Przekł. A. Motylińska .Liczne ilustracje w tekście .Lekko przybrudzona okładka . Do pozycji dołączona mapa "Venezia - Lido" 50x43 cm wydana w 1938r. /
cena: 30.00 zł

- Danecki Ryszard - Dedykacje. Wiersze do sztambucha / Wyd. Poznańskie / Poznań / 1974 / str. 59 [5] / 12x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 12.00 zł

- Danek - Wojnowska Bożena - Stanisław Ignacy Witkiewicz a modernizm . Kształtowanie idei katastroficznych / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo PAN / Wrocław / 1876 / str. 206 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / IBL PAN /
cena: 30.00 zł

- Daniels Robert Vincent - Das Gewissen der Revolution . Kommunistische Opposition in Sowjetrussland / Kiepenheuer & Witsch / Koln - Berlin / 1962 / str. 604 / 16x23 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Przeł. z angielskiego K. Romer . Brak obwoluty /
cena: 36.00 zł 

- Danilewicz Maria , Nowak Jadwiga oprac. - Bibliografia prac naukowych w językach obcych ogłoszonych poza krajem przez uczonych polskich . Tom I: 1939 - 1962 / Princes Gate / Londyn / 1964 / str. 175 / 20x27 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Polskie Tow. Naukowe na Obczyźnie . Wydanie dwujęzyczne , polsko - angielskie /
cena: 75.00 zł

- Danow Christo - Trakowie / PWN / W-wa / 1987 / str. 230 il. / 15x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 30.00 zł

- Dante Alighieri - Boska komedia / PIW / W-wa / 1965 / str. 635 il. / 16x23 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Przekł. Edward Porębowicz . Ilustrowali: Otto Axer , Józef Czerwiński , Barbara Gawdzik-Brzozowska , Zbigniew Geppert , Józef Gielniak , Andrzej Heidrich , Maria Hiszpańska-Neumann , j
Jerzy Jaworowski , Barbara Pszczółkowska-Kasten , Marian Malina , Eugeniusz Markowski , Tadeusz Michaluk , Jan S. Miklaszewski , Jan Młodożeniec , Daniel Mróz , Henryk Musiałowicz , Jerzy Panek , Mieczysław Piotrowski , Gabriel Rechowicz , Stanisław Rzepa , Olga Siemaszkowa , Jan Sikora , Jerzy Skarzyński , Janusz Stanny , Franciszek Starowieyski , Danuta Staszewska , Aleksander Stefanowski , Jerzy Tchórzewski , Stanisław Topfer , Antoni Uniechowski , Józef Wilkoń , Stanisław Wójtowicz i Bohdan Zieleniec /
cena: 60.00 zł

- Danysz-Fleszarowa Regina oprac. - Polska współczesna . I ziemia / Nasza Księgarnia / W-wa / 1931 / str. 115 il. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wydawnictwo Koła P.M.S. im. Zofii Bukowieckiej . Treść : Położenie Polski w Europie, Karpaty, Wyżyny południowe, Pas wielkich dolin, Wyżyny północne. Monografia ziem polskich w granicach z okresu międzywojennego. Liczne ilustracje /
cena: 45.00 zł

- Darwin Karol - O pochodzeniu człowieka / Nakł. Biblioteki Dzieł Naukowych / W-wa / b.r. ok.1935 / str. 267 il. / 14x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Ilustracje . Oprawa biblioteczna , niewielkie otarcia krawędzi /
cena: 45.00 zł

- - Das Glas und die Jahrtusende / Atria / Praga / 1954 / str. 234 il. [172] / 25x34 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Wydawnictwo albumowe,czarno-białe i wielobarwne ilustracje , tekst w j. niemieckim /
cena: 39.00 zł

- Dashiell John Frederick - Fundamentals of General Psychology / Houghton Mifflin Company / Massachusetts / b.r. ok 1960 / str. 655 / 15x22 cm / Opr.pł. / Stan dobry /
cena: 39.00 zł

- Daudet Alfons - Listy z mojego młyna / Nakł. lingwisty / W-wa / 1921 / str. 95 / 12x17 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Utwory literatury europejskiej wraz z dosłownymi przekładami , cykl francuski , tom I , egz. dwujęzyczny /
cena: 27.00 zł

- Davies Norman - White Eagle , Red Star . The Polish-Soviet Var, 1919-20 / MacDonald / London / 1972 / str. 318 [4], mapy, wkł. z fotografiami / 14x22 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Słowo wstępne A.J.P. Taylor. Tekst angielski. Przybrudzona oprawa /
cena: 30.00 zł

- Dawid Jan Władysław - O intuicyi w mistyce , filozofii i sztuce / wyd. Gebethnera i Wolfa / Kraków / 1913 / str. 87 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Mocno podniszczona pozycja, wyblakła oprawa. /
cena: 18.00 zł

- Dawid Jan Władysław - Nauka o rzeczach / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo PAN / Wrocław / 1960 / str. 564 / 16x21 cm / Opr.pł. / Stan dobry / ".. rys jej historycznego rozwoju , podstawy psychologiczne , metoda oraz wzory lekcji ." Wstęp i oprac. Wincenty Okoń , Biblioteka Klasyków Pedagogiki /
cena: 39.00 zł

- - autorzy / Dawna nowela włoska / PIW / W-wa / 1969 / str. 332 il. / 15x21 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Wybór J. Gałuszka , prekł. J. Gałuszka , E. Boye , L. Staff , wstęp M. Brahmer /
cena: 39.00 zł 

- - autorzy / Dawna Sztuka , 1938 , nr 1 / Zakł. Narodowy im. Ossolińskich / Lwów / 1938 / str. 1 - 88 il. / 24x32 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Czasopismo poświęcone archeologii i historii sztuki , rocznik , w treści : S. Lorentz - O architekcie Janie Zaorze i dekoratorach kościoła św. Piotra i Pawła na Antokolu w Wilnie , K. Tyszkowski - Przyczynki do historii stosunków artystycznych Polski z Włochami za Zygmunta III , T. Mańkowski - Dwa pastele Rosalby Carriery , liczne ilustracje . Podniszczony grzbiet /
cena: 36.00 zł

- - autorzy / Dawna Sztuka , 1938 , nr 4 / Zakł. Narodowy im. Ossolińskich / Lwów / 1938 / str. 260 - 354 il. / 24x32 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Czasopismo poświęcone archeologii i historii sztuki , rocznik , w treści : W. Terlecki - Ze studiów nad Witem Stwoszem , T. Mańkowski Kościół Bernardynów we Lwowie . Liczne ilustracje /
cena: 39.00 zł

- Dawson Christoper - Religia i kultura / PAX / W-wa / 1958 / str. 246 / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 27.00 zł

- Dawson Christoper - Szkice o kulturze średniowiecznej / PAX / W-wa / 1966 / str. 309 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 30.00 zł

- De Man Henryk - O psychologii socjalizmu / Rój / W-wa / 1937 / str. 361 / 16x25 cm / Bez opr. / Stan słaby / Brak broszurowej okładki , ubytek na marginesie na około 20 stronach . Kilkanaście ostatnich stron luzem /
cena: 27.00 zł

- - autorzy / De Mediolano civitate imper Romani capite / Curante Instituto Romanis Studiis Provehendis / Rzym / 1986 / str. 53 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 36.00 zł

- De Saint-Exupery Antoine - Poczta na Południe . Pilot wojenny . List do zakładnika / PIW / W-wa / 1968 / str. 320 [4] / 11 x 18 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / przedmowa R. Caillois . Przełożyły: A. Cierniakówna , A. Olędzka-Frybesowa /
cena: 18.00 zł 

- De VIgny Alfred - Wielkość i niewola wojskowego stanu / Czytelnik / W-wa / 1990 / str. 196 [4] / 11 x 16 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Przeł. J. Guze. Podniszczona obwoluta. /
cena: 15.00 zł 

- Dębicka Elżbieta - Brat Albert przez pryzmat dziecinnych wspomnień / b.w. / W-wa / 1939 / str. 31 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Odbitka z I numeru Verbum , pieczątki /
cena: 27.00 zł

- Deborin G. - Druga Wojna Światowa / Wyd. MON / W-wa / 1960 / str. 634 [4] / 16x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Mocno podniszczona obwoluta. Oprawa w stanie dobrym. Tłum. Jan Gerhard /
cena: 36.00 zł 

- Defourneaux Marcelin - Życie codzienne w Hiszpanii w wieku złotym / PIW / W-wa / 1968 / str. 216 il. / 18x25 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni /
cena: 30.00 zł

- Deguerry L Abbe - Sermon prononce dans l eglise de la Madelleine / Librairie du Luxembourg / Paris / 1868 / str. 15 / 16x25 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / a l occasion du centieme anniversaire de la confederation de Bar. Blok luźny , poz. do oprawy /
cena: 36.00 zł

- Dekker Thomas - Cnotliwa ladacznica / Wyd. Literackie / Kraków / 1976 / str. 141 [3] / 12 x 21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przeł. i posłowiem opatrzył J. Kydryński
Seria dawnej literatury angielskiej. /
cena: 15.00 zł 

- Dekker Thomas - Czarownica z Edmonton / Wyd. Literackie / Kraków / 1980 / str. 123 il. / 12x22 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Przeł. J. Kydryński /
cena: 24.00 zł 

- Dembowska Maria - Metoda bibliografii polskiej Karola Estreichera / PWN / W-wa / 1954 / str. 81 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 24.00 zł

- Dembowski Edward - Pisma . Tom 1-5 / PWN / W-wa / 1955 / str. XI 417 , 351 , 453 , 408 , 384 / 13x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / BKF , lekko podniszczone obwoluty /
cena: 39.00 zł 

- Dembowski Jan - Świat zwierzęcy stawu / Państwowe Wydawnictwo Książek Szkolnych / Lwów / 1933 / str. 31 il. / 13x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Z cyklu Przyroda , ilustracje /
cena: 30.00 zł

- Demel Kazimierz - Zwierzę i jego środowisko / Trzaska, Evert i Michalski / W-wa / br. ok 1946 / str. 424 il. / 16x22 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Biblioteka Wiedzy . nierozcięte kartki /
cena: 36.00 zł

- Demostenes - Mowa o pokoju / Nakł. Samuela Bodeka / Lwów / b.r. ok. 1905 / str. 15 / 11x15 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Postrzępione okładki luzem /
cena: 18.00 zł

- Denbigh Kenneth G - Świat i czas / PWN / W-wa / 1979 / str. 250 / 12x19 cm / Opr.ppł. / Stan słaby / Przeł. J. Mietelski . Biblioteka Problemów przybrudzona okładka /
cena: 21.00 zł

- Denis Henri - Ewangelia i dogmaty / PAX / W-wa / 1979 / str. 163 / 11x16 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 24.00 zł 

- - Der Dogenpalast . Kunsthistorischer Fuhrer / Premiate Officine Grafiche C. Ferrari / Venezia / 1947 / str. 101 il. / 13x17 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Liczne ilustracje w tekście /
cena: 27.00 zł

- Derdowski Jarosz - O panu Czorlińscim co do Pucka po sece jachoł . Zełgoł dlo swojech druchów kaszubściech / Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie / Gdańsk / 1989 / str. 145 / 12x16 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 24.00 zł 

- Derecki Mirosław - Na ścieżkach polskich komandosów / Wyd. Lubelskie / Lublin / 1980 / str. 272 / 11x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Ilustracje w tekście /
cena: 27.00 zł 

- Dernałowicz Maria - Portret familii / PIW / W-wa / 1982 / str. 367 il. tabl.3 / 15x21 cm / Opr.karton. / Stan dobry / Ilustrowana monografia rodu Czartoryskich , 3 tabele genealogiczne /
cena: 24.00 zł

- Dery Tibor - Niki / Instytut Literacki / Paryż / 1959 / str. 90 / 13x22 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Przedmowa - Gustaw Herling-Grudziński , Biblioteka "Kultury" tom XLVII , nierozcięte strony , podniszczona okładka /
cena: 30.00 zł

- Descartes Rene - Rozprawa o metodzie / Polska Akademia Umiejętności / Kraków / 1950 / str. 64 / 17 x 21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Tłum. Wanda Wojciechowska. Podniszczona oprawa. /
cena: 18.00 zł

- Descartes Rene - Medytacje o pierwszej filozofii / Antyk / Kęty / 2001 / str. 505 / 18x23 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry / Zarzuty uczonych mężów i odpowiedzi autora . Rozmowa z Burmanem . Przekł. Maria i Kazimierz Ajdukiewiczowie , Stefan Świerzawski , Izydora Dąmbska /
cena: 48.00 zł

<<
<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>
>>