>> Strona główna Koszyk [0]
znaleziono: 4298 pozycji,      1 - 50   >          
  1. Cabanis Jose - Karol X. Król - ultras / PIW / W-wa / 1988 / str. 478 [2],il. / 11 x 16 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / przeł. W. Dłuski /
    cena: 25.00 zł    

  2. Cabejszekówna Irena - Materiały do znajomości planktonu roślinnego Polesia . część II Zbiorniki wodne okolic Pińska / b.w. / Suwałki / 1939 / str. 97-114 mapka / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Odbitka z Archiwum Hydrobiologi i Rybactwa T XII /
    cena: 20.00 zł    

  3. Cache Benedikt - Powstanie Kościuszkowskie w świetle korespondencji posła austryjackiego w Warszawie / PAX / W-wa / 1985 / str. 182il. / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Listy B. de Cachego do ministra spraw zagranicznych J.A. Thuguta w Wiedniu ( styczeń - wrzesień 1794 r. ) Seria z zegarem . Lekko zabrudzona obwoluta /
    cena: 24.00 zł                      

  4. - autorzy / Cahiers Pologne - Allemagne . Faits et Documents , 1959 , No 1 / Editions Sarmatia / Paris / 1959 / str. 127, mapa / 15x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona oprawa. Tekst francuski . Revue Trimestrielle . Avril - Mai 1959 /
    cena: 24.00 zł                      

  5. Calder Ritchie - Człowiek i kosmos / PIW / W-wa / 1979 / str. 370 / 11x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przekł. Krzysztof Wolicki , wstęp Maciej Iłowiecki , Biblioteka Myśli Współczesnej /
    cena: 15.00 zł    

  6. Calderon Pedro de la Barca - Alkad z Zalamei / Czytelnik / W-wa / 1954 / str. 146 il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przekł. Ludwik Hieronim Morstin , wstęp Jarosław Iwaszkiewicz /
    cena: 30.00 zł                      

  7. Caldwell Erskine - Ziemia tragiczna / Książka i Wiedza / W-wa / 1982 / str. 260 [4] / 11x16 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Tłum. K. Zarzecki /
    cena: 12.00 zł    

  8. Callimachi Philippi - Attila / PWN / W-wa / 1962 / str. 53 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Przekł. i oprac. Tadeusz Kowalewski , tekst po łacinie i w j.polskim ,dedykacja tłum. , Komitet Nauk o Kulturze Antycznej PAN /
    cena: 48.00 zł                      

  9. Camerarius Philippus - Prawdziwa i wierna relacja o uwięzieniu w Rzymie / PIW / W-wa / 1984 / str. 275 il. / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Przekł. M. Szymański , oprac.L. Szczucki /
    cena: 33.00 zł                      

  10. Campanella Tomasz - Państwo słońca / PAX / W-wa / 1954 / str. 129 / 21x15 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przeł. i opracował Wiktor Kornatowski . /
    cena: 45.00 zł                      

  11. Campanella Tomasz - Miasto Słońca / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo / Wrocław / 1955 / str. LVII 97 / 13x17 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Oprac. Rachmiel Brandwajn , Biblioteka Narodowa /
    cena: 36.00 zł    

  12. Canetti Elias - Myśli / PIW / W-wa / 1976 / str. 96 [4], 1 portr. / 12 x 17 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Wybrał, przełożył i wstępem opatrzył J. Danecki /
    cena: 12.00 zł    

  13. Capek Karel - Aforyzmy / PIW / W-wa / 1984 / str. 105 / 10x17 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wstęp i wybór H. Janaszek - Ivanickova Przybrudzona okładka /
    cena: 12.00 zł    

  14. Capote Truman - Miriam . Opowiadania / Książka i Wiedza / W-wa / 1979 / str. 132 / 11x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 18.00 zł                      

  15. - autorzy / Car i bóg / PIW / W - wa / 1992 / str. 156 / 20x13 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / "...Semiotyczne aspekty sakralizacji monarchy w Rosji" . Przekł. i wstęp Henryk Paprocki . Biblioteka Myśli Współczesnej /
    cena: 27.00 zł    

  16. Cardwell D. S. L. - The organisation of science in England . A retrospect / William Heinmann Ltd / London / 1957 / str. 204 / 15x23 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Podniszczona obwoluta . Stan samej książki dobry /
    cena: 48.00 zł                      

  17. Carra Massimo - Signorelli Gli Affreschi di Orvieto / Fratelli Fabbri - Albert Skira / 1968 / Milano / str. 72 il. / 27x36 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Wydawnictwo albumowe . Wysokiej klasy ilustracje wielobarwne . Tekst w języku włoskim /
    cena: 60.00 zł                      

  18. Castellatti Maria - Pole Mokotowskie / Spółdzielnia Wydawnicza "Książka" / Łódź / 1945 / str. 44 / 15x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Poezje z lat wojny /
    cena: 27.00 zł                      

  19. Cayrol Jean - Przeprowadzka / Czytelnik / W-wa / 1960 / str. 257 / 12x18 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Projekt okładki - Józef Wilkoń . Podklejenia obwoluty /
    cena: 36.00 zł                      

  20. Cazin Paul - Książę biskup warmiński Ignacy Krasicki 1735 - 1801 / Pojezierze / Olsztyn / 1986 / str. 466 / 15x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Tłum. M. Mroziński .Podniszczona obwoluta /
    cena: 24.00 zł                      

  21. Całka Stanisław - Starogród wieś mazowiecka / b.w. / W-wa / 2002 / str. 136 il.[2] mapka 1 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Monografia krajoznawcza , liczne ilustracje /
    cena: 30.00 zł                      

  22. Celt Marek - Koncert . Opowiadanie cichociemnego / nakł. autora / Monachium / 1987 / str. 100 il. mapka 1 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wspomnienia /
    cena: 30.00 zł                      

  23. - autorzy / Cement , 1930 , nr 1-12 , 1932 , nr 1- 12 / Związek Polskich Fabryk Cementu / W-wa / 1931 / str. 398 il. , 267 il. / 21x30 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Miesięcznik . Organ Związku Polskich Fabryk Cementu .Oprawione razem dwa roczniki współoprawne z czasopismem Beton 1932r.. Liczne ilustracje . Oprawa`introligatorska /
    cena: 290.00 zł                      

  24. - autorzy / Cement , 1933 nr 1-12 / Związek Polskich Fabryk Cementu / W-wa / 1933 / str. 189 , il. / 22x30 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Miesięcznik . Rocznik współoprawny z czasopismem Beton 1933r. Liczne ilustracje . Oprawa introligatorska /
    cena: 270.00 zł                      

  25. - autorzy / Cement , 1935 , nr 1-12 , 1936 nr 1-12 / Związek Polskich Fabryk Cementu / W-wa / 1935 - 1936 / str. 176 il. 200 il. / 22x30 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Miesięcznik . Organ Związku Polskich Fabryk Cementu .Oprawione razem dwa roczniki. Liczne ilustracje . Oprawa`introligatorska /
    cena: 320.00 zł                      

  26. - autorzy / Cement , 1937 nr 1-12 , 1938 nr 12 / Związek Polskich Fabryk Cementu / W-wa / 1937- 1938 / str. 192 il. , 188 il. / 22x30 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Miesięcznik . Rocznik współoprawny z czasopismem Beton 1937- 1938r. Liczne ilustracje . Oprawa introligatorska /
    cena: 390.00 zł                      

  27. Cezar Juliusz - O wojnie domowej / Czytelnik / W-wa / 1951 / str. 142 il. / 16x22 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Przekł. i oprac. Jan Parandowski /
    cena: 24.00 zł                      

  28. Chabanis Christian - Śmierć kres czy początek / PAX / W-wa / 1987 / str. 334 / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przekł. A.D. Tuaszyńska /
    cena: 30.00 zł                      

  29. Chabasiński Wojciech - Vasco da Gama . Wyprawy , odkrycia , dyplomacja / Iskry / W-wa / 1997 / str. 190 il. map. / 15x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Kolorowe mapki /
    cena: 27.00 zł    

  30. Chabrowski Wacław T. - Lato w Pensylwanii / OPiM / Londyn / 1966 / str. 62 il. / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Poezje , I wyd. , okładka i ilustracje Jan Głowacki /
    cena: 39.00 zł                      

  31. Chadzinikolau Nikos - Literatura Nowogrecka 1453-1983 / PWN / W-wa / 1985 / str. 335 / 17x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Red. L. Wrońska-Idziak /
    cena: 45.00 zł                      

  32. Chajn Leon - Wolnomularstwo w II Rzeczypospolitej / Czytelnik / W-wa / 1975 / str. 624, il. / 15x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Lekko przybrudzona obwoluta /
    cena: 39.00 zł                      

  33. Champsaur - Ouha król małp . Tom 1-2 / Wyd. E. Wende i Spółka / W-wa / b.r. ok. 1925 / str. 162 / 13x18 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Tomy współoprawne /
    cena: 75.00 zł                      

  34. Chamski Tadeusz Józef - Opis krótki lat upłynnionych / PIW / W-wa / 1989 / str. 461 [3],il. / 15 x 21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Biblioteka pamiętników polskich i obcych /
    cena: 27.00 zł                      

  35. Chant Clarence August - Cuda wszechświata . Łatwy wstęp do poznania nieba / Trzaska Evert i Michalski / W-wa / b.r. ok. 1935 / str. 182 il. / 15x21 cm / Opr.pł. / Stan średni / Biblioteka Wiedzy tom 1 . Liczne ilustracje, mapki nieba. Lekko przybrudzona okładka /
    cena: 24.00 zł    

  36. Charkiewicz Walerjan - Zmierzch unji kościelnej na Litwie i Białorusi / nakł. grupy ziemian !! / Słonim / 1929 / str. 159 / 16x24 cm / Opr.ppł. / Stan średni / Przyczynki do dziejów kultury polskiej na pólnocno-wschodnich ziemiach Rzeczpospolitej . Oprawa biblioteczna, nieaktualne pieczątki /
    cena: 60.00 zł                      

  37. Charles - Picard Gilbert i Colette - Życie codzienne w Kartaginie w czasach Hanibala / PIW / W-wa / 1962 / str. 220 il. / 18x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
    cena: 30.00 zł                      

  38. Chateaubriand Franciszek R. - Atala Rene Ostatni z Abenserażów / Nakł. drukarni św. Wojciecha / Poznań / b.r. ok. 1922 / str. 211 / 13x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Dilecta /
    cena: 30.00 zł                      

  39. Chateaureynaud Georges-Olivier - Fakultet snów / PIW / W-wa / 1987 / str. 175 [4] / 12 x 19 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Przeł. Krystyna Arustowicz. Seria Współczesna Proza Światowa /
    cena: 15.00 zł    

  40. Chauffin Yvonne - Seminarzysta / PAX / W-wa / 1977 / str. 222 / 17x11 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Przeł. Adam Szymanowski /
    cena: 24.00 zł                      

  41. Chauvin Remy - Życie i obyczaje owadów / PWN / W-wa / 1966 / str. 243 [5] / 11x18 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona oprawa. Współczesna Bibliteka Naukowa "Omega". Tłum. A. Straszewicz. /
    cena: 15.00 zł    

  42. Chałasiński Józef - Młode pokolenie chłopów polskich . Tom 1-4 / LSW / W-wa / 1984 / str. 326 ,553 , 601 , 604 mapka 1 / 17x24 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Reprint wydania z 1938 r. Wstęp i posłowie Jan Szczepański /
    cena: 90.00 zł                      

  43. Chałasiński Józef - Młode pokolenie chłopów . Tom 1 / Spółdzielnia Wydawnicza "Pomoc Oświatowa" / W-wa / 1938 / str. 326 / 18x25 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Procesy i zagadnienia kształtowania się warstwy chłopskiej w Polsce . Tom 1 - Społeczne podłoże ruchów młodzieży wiejskiej w Polsce Przedmowa Florian Znaniecki . Państwowy Instytut Wsi . Oprawa introligatorska biblioteczna /
    cena: 30.00 zł                      

  44. Chałasiński Józef - Kultura amerykańska / LSW / W-wa / 1962 / str. 670 / 18x25 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Formowanie się kultury narodowej w Stanach Zjednoczonych Ameryki /
    cena: 30.00 zł                      

  45. Chałko Zbigniew - Strofy staromiejskie i wiersze inne / A. Poray Book Publishing / New York / 1977 / str. 115 / 15x22 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Poezje powstańcze i inne wiersze . Wybór i przedmowa - Edward Dusza . I wyd. /
    cena: 60.00 zł                      

  46. Chałupski Z. B. - Szkice i karykatury kolejowe / Nakł. Główny Zakł. Druk. Tow. Rozwój / W-wa / b.r. ok. 1922 / str. 37 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / grzbiet broszury wzmocniony płótnem przez introligatora /
    cena: 45.00 zł                      

  47. Chciuk Andrzej - Trzysta miesięcy / Polski Fundusz Wydawniczy w Kanadzie / Toronto / 1983 / str. 320 / 15x22 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Dalszy ciąg Emigranckiej Opowieści . B.ładny nie czytany egz. /
    cena: 69.00 zł                      

  48. Cheliński Stanisław - Rzeczpospolita Wenecka . Zarys dziejów i ustroju / M. Arcta / W-wa / 1919 / str. 52 / 13x19 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Biblioteczka Historyczna . Exlibris "Biblioteka Sofia . St. Szanter " (St. Szanter - wybitny polski socjolog i etnolog, działacz na rzecz ruchu feministycznego). Nierozcięte strony /
    cena: 60.00 zł                      

  49. Chenu Marie - Dominique - Lud Boży w świecie / Znak / Kraków / 1968 / str. 149 / 14x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przeł. Zofia Włodkowa , Halina Bortnowska /
    cena: 24.00 zł                      

  50. Chesterton Gilbert K. - Święty Franciszek z Asyżu / PAX / W0wa / 1959 / str. 165 / 20x13 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Przeł. Artur Chojecki /
    cena: 24.00 zł                      

<<   <     1     2     3     4     5     6     7     8     9     10     >   >>