>> Strona główna Koszyk [16]
znaleziono: 52 pozycji,      1 - 50   >          
  1. - autorzy / Łosice (1264 - 1966) / Nakł. Tow. Przyjaciół Ziemi Łosickiej / W-wa / 1969 / str. 91 il. / 18x25 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Ilustrowana monografia miasta . Mazowiecki Ośrodek Badań Naukowych /
    cena: 45.00 zł                      

  2. - Łowiczanin , 1911 r. , nr 1-2 / b.w. / Łowicz / 1911 / str. 8,8 / 26x37 cm / Bez opr. / Stan dobry / Tygodnik społeczno-ekonomiczny i polityczny poświęcony sprawom Łowicza i jego okolic. Dwa pierwsze numery luzem . Pieczątka - "R. Oczykowski w Łowiczu" . Romuald Oczykowski - księgarz, literat, historyk Łowicza. /
    cena: 60.00 zł                      

  3. - autorzy / Łyżka za cholewą a widelec na stole . Mała kulinarna silva rerum / Wyd. Literackie / Kraków / 1974 / str. 91 / 13x22 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Ilustracje Mai Berezowskiej /
    cena: 27.00 zł                      

  4. - Ściegi szydełkowe i na drutach / Tow. Wydawnicze "Bluszcz" / W-wa / str. 64 il. / 15x23 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Blok luźny /
    cena: 24.00 zł                      

  5. ( Śniadecki Jan ) - Korespondencja Jana Śniadeckiego . Listy z Krakowa . Tom drugi 1787 - 1807 / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo PAN / Wrocław / 1954 / str. 490 / 18x24 cm / Opr.pł. / Stan średni / Ze spuscizny po Ludwiku kamykowskim . Oprac M. Chamcowa i St. Tync . PAN Komitet Historii Nauki .Przybrudzona okładka /
    cena: 30.00 zł                      

  6. - Środowisko a życie psychiczne / PWN / W-wa / 1969 / str. 312 / 14x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Wybór artykułów ze "Scientific American" . Wybór i oprac. Kazimierz Jankowski . Przybrudzona obwoluta /
    cena: 36.00 zł                      

  7. - autorzy / Środy literackie , 1937 r. , nr. 7 / Nakł. Rady Wielńskkich Zrzeszeń Artystycznych / Wilno / 1937 / str. 58 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wileński kwartalnik literacki red. Teodor Bujnicki , ilustracje . Nakład 350 egz. /
    cena: 45.00 zł                      

  8. - Świat , 1922 , nr.27 / Akc. Tow. "Świat" / W-wa / 1922 / str. 28, il. / 22x30 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Numer poświęcony Węgrom. Liczne zdjęcia oraz ilustracje. Mapa fizyczna Węgier. /
    cena: 30.00 zł                      

  9. - autorzy / Świat , 1922 , nr.43 / Akc. Tow. "Świat" / W-wa / 1922 / str. 28, il. / 23x30 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Numer poświęcony Turcji. Liczne ilustracje. Zdjęcia z pobytu generała Władysława Sikorskiego w Anglii i Francji. /
    cena: 30.00 zł                      

  10. - autorzy / Świat antyczny, stosunki społeczne ideologia i polityka religia / PWN / W-wa / 1988 / str. 324 / 17x24 cm / Opr.karton. / Stan b. dobry / Studia ofiarowane Izie Bieżuńskiej-Małowist w pięćdziesięciolecie pracy naukowej przez Jej uczniów /
    cena: 39.00 zł                      

  11. - autorzy / Świat fotografii nr. 1 r. 1946 / Stowarzyszenie Miłośników Fotografii / Poznań / 1946 / str. 20 il [8] / 21x30 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Pismo poświęcone sprawom fotografii użytkowej i artystycznej . Zdjęcia w tekście . W treści: J. Bułhak: "Fotografia dla potrzeb krajoznawstwa i propagandy turystycznej" . Okładka lekko podniszczona /
    cena: 30.00 zł                      

  12. - autorzy / Świat fotografii nr. 2 r. 1946 / Stowarzyszenie Miłośników Fotografii / Poznań / 1946 / str. 20 il [8] / 21x30 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Pismo poświęcone sprawom fotografii użytkowej i artystycznej . Zdjęcia w tekście . W treści: J. Bułhak: "Fotografia krajoznawcza jako zawód i służba społeczna" /
    cena: 30.00 zł                      

  13. - autorzy / Świat poprawiać - zuchwałe rzemiosło . Antologia poezji polskiego Oświecenia / PIW / W-wa / 1981 / str. 592 il. / 20x25 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Oprac. T. Kostkiewiczowa , Z. Goliński /
    cena: 39.00 zł    

  14. ( Świderski Franciszek oprac. ) - Nabożeństwo do Świętego Kazimierza Jagiellończyka Królewicza Polskiego / Księgarnia Katolicka / Kraków / 1880 / str. 72 / 6x8 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Miniatura , z łacińskiego przełożyłi dopełnił Franicszek Świderski , przybrudzona okładka . /
    cena: 30.00 zł    

  15. - Źródła hebrajskie do dziejów Słowian i niektórych innych ludów środkowej i wschodniej Europy / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo PAN / Wrocław / 1956 / str. 321 / 15x25 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Wyjątki z pism religijnych i prawniczych . Oprac. Franciszek Kupfer , Tadeusz Lewicki /
    cena: 120.00 zł                      

  16. Żabiński A. oprac - Prawo wekslowe Królestwa Polskiego / Wyd. Polskiej Akademii Handlowej w Krakowie / Kraków / 1921 / str. 16 / 17x25 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Lekko podniszczona okładka /
    cena: 36.00 zł                      

  17. Żabiński Jan - Co to było za dziecko ... / Nasza Księgarnia / W-wa / 1959 / str. 156 [4], il. / 14x21 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Podniszczona obwoluta. Il. M. Berezowska /
    cena: 24.00 zł    

  18. Żabko-Potopowicz Antonii - Polityka agrarna, jako nauka w Niemczech / b. w. / W-wa / 1932 / str. 260 / 16 x 24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Ze szczególnym uwzględnieniem czasów nowszych /
    cena: 18.00 zł                      

  19. Żakowski Jacek oprac. - Anatomia smaku czyli o losach zespołu Tygodnika Powszechnego w latach 1953 - 1956 / Most / W-wa / 1988 / str. [114] / 14x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Rozmowy : Stanisław Stomma , Andrzej Bardecki , Stefan Kisielewski , Jan Józef Szczepański , Józefa Hennelowa , Jacek Woźniakowski , Janina Gołubiew , Jerzy Turowicz i Władysław Bieńkowski. Wydawnictwo "podziemne" , druk maszynowy , liczne ilustracje - zdjęcia /
    cena: 60.00 zł                      

  20. Żbikowski Tadeusz - Legendy i pradzieje kraju środka / Iskry / W-wa / 1987 / str. 457 il. / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Lekko podniszczona obwoluta /
    cena: 30.00 zł    

  21. Żbikowski Tadeusz - Konfucjusz / Książka i Wiedza / W-wa / 1960 / str. 332 il. / 11x15 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Mapa Chin z czasów Konfucjusza w tekście /
    cena: 27.00 zł                      

  22. Żegota Pauli - Żywoty hetmanów Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego / b.w. / b.m. / b.r. ok. 1995 / str. 314 il. / 14x24 cm / Opr.pł. / Stan b. dobry / Przedruk z wydania z roku 1850 , nakł. Jana Milikowskiego ze Lwowa . Liczne ilustracje - portrety , herby /
    cena: 45.00 zł                      

  23. Żenczykowski Tadeusz - Polska Lubelska 1944 / Editions Spotkania / W-wa / 1990 / str. 350 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 27.00 zł                      

  24. Żenczykowski Tadeusz - Polska Lubelska 1944 / Editions Spotkania / Paryż / 1987 / str. 338 il. / 14x22 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Ilustracje , lekko podniszczona okładka /
    cena: 27.00 zł                      

  25. Żera Karol - Vorago rerum . Torba śmiechu . Groch z kapustą . A każdy pies z innej wsi / PIW / W-wa / 1980 / str. 298 / 15x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
    cena: 30.00 zł    

  26. Żeromski Stefan - Organizacja inteligencji zawodowej / Tow. Wydawnicze w Warszawie / W-wa / 1919 / str. 35 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / I wydanie /
    cena: 18.00 zł                      

  27. Żeromski Stefan - Wszystko i nic . ("Popiołów" - sprawa druga). Fragment / Wyd. J. Mortkowicza / W-wa - Kraków -Wrocław -Katowice / 1946 / str. 45 [3] / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 12.00 zł                      

  28. Żeromski Stefan - Przedwiośnie . Powieść / Wyd. J. Mortkowicza / W-wa / 1925 / str. 393 / 14x18 cm / Opr.płsk. / Stan dobry / Wyd. IV , oprawa półskórek bez tłoczeń /
    cena: 60.00 zł                      

  29. Żeromski Stefan - Elegie i inne pisma literackie i społeczne / Wydawnictwo J. Mortkowicza / W-wa / 1938 / str. VIII 426 / 13x19 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Przygotował do druku Wacław Borowy . Pisma Stefana Żeromskiego . Oprawa wydawnicza . Ładny egz. /
    cena: 60.00 zł    

  30. Żeromski Stefan - Utwory publicystyczne Stefana Żeromskiego . Tom 1-2 / Wyd. J. Mortkowicza / Kraków / 1929 / str. 77 , 190 / 13x18 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Tom I: Snobizm i postęp , tom II:Bicze z piasku , Projekt Akademji Literatury Polskiej , Inter arma ( zawiera "Na probostwie w Wyszkowie" ) . Ładna płócienna oprawa wydawnicza. /
    cena: 60.00 zł                      

  31. Żeromski Stefan - Sen o szpadzie i sen o chlebie / Nakł. Księgarni Podhalańskiej / Zakopane / 1917 / str. 94 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Okładka w złym stanie . Ślady zalania na marginesach pierwszych dwóch stron oraz okładki /
    cena: 27.00 zł                      

  32. Żmigrodzki Michał - Krótki zarys historyi sztuki . Tom 1-2 / nakł. autora / Kraków / 1908 / str. 395, 499 / 15x22 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Tomy współoprawne, wydanie wbrew informacji na stronie tytułowej jest nieilustrowane. /
    cena: 60.00 zł                      

  33. Żochowski Stanisław - Unia Brzeska w Polsce / OPiM / Londyn / 1988 / str. 243 / 14 x 22 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Monografia ks.Cypriana Żochowskiego Metropolity całej Rusi i Arcybiskupa Połockiego 1635 - 1693 . Ładny egzemplarz /
    cena: 75.00 zł                      

  34. Żółtowski Adam - Border of Europe . A study of the Polish eastern provinces / Hollis & Carter / London / 1950 / str. 348 / 15x22 cm / Opr.pł. / Stan dobry / W załączeniu mapka /
    cena: 120.00 zł                      

  35. - Żródła arabskie do dziejów Słowiańszczyzny . Tom 1 / Zakład Narodowy im. Ossolińskich Wydawnictwo PAN / Wrocław / 1956 / str. 383 / 17x24 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Wydał i oprac. Tadeusz Lewicki /
    cena: 75.00 zł                      

  36. Żukowska Tatjana , Arcimowicz Władysław oprac. - Jak korzystać z działu regjonalnego biblioteczki Poradni Dydaktyczno-Wychowawczej przy K.O.S. Wil. / nakł. Dziennika Urzędowego Kuratorium Okr. Szk. Wileńskiego / Wilno / 1935 / str. 23 / 16x23 cm / Opr.sk. / Stan średni / Biblioteczka Por. Dydaktyczno-Wychowawczej Przy K.O.S. Wil. nr. 14 Zawiera dodatkowo indeksy miejscowości w 15 monografiach dotyczących Wileńszczyzny /
    cena: 20.00 zł    

  37. Żukrowski Wojciech - Z kraju milczenia. Opowiadania / Czytelnik / W-wa / 1947 / str. 278 [2] / 15x22 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Wyd. II, dedykacja, nierozcięte kartki. /
    cena: 15.00 zł    

  38. Żurawska Teresa - Paradne pojazdy w Polsce XVI - XVIII / Muzeum Zamek w Łańcucie - PWN / W-wa - Kraków / 1989 / str. 248 [4], tabl. pod opaską, wkł. z 100 il. / 17 x 24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Ślad po naklejce z ceną. /
    cena: 36.00 zł                      

  39. Żurawska Teresa - Polskie powozy / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo / Wrocław / 1982 / str. 238 il.[108] / 21x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Liczne ilustracje , lekko podniszczona obwoluta /
    cena: 36.00 zł    

  40. Żuławski Jerzy - Stara Ziemia / Wiedza / W-wa / 1947 / str. 280 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Pęknięty blok książki wpis własnościowy . Rysunki i projekt okładki M. Żuławski /
    cena: 18.00 zł    

  41. Żuławski Juliusz - Byron nieupozowany / PIW / W-wa / 1966 / str. 522 il. / 14x21 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Liczne ilustracje w tekście /
    cena: 24.00 zł                      

  42. Żuławski Mirosław - Ostatnia Europa . Opowieść szydercza / Czytelnik / W-wa / 1947 / str. 133 / 13x19 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Niewielkie otarcia okładki /
    cena: 24.00 zł                      

  43. Żychiewicz Tadeusz - Jozafat Kuncewicz / Wyd. Calvarianum / Kalwaria Zebrzydowska / 1986 / str. 192 / 10x17 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry /
    cena: 24.00 zł                      

  44. - Życie Jesusa Chrystusa / Wydawnictwo Polskie R. Wegner / Frankfurt am Main / 1947 / str. 44 [5], il. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / 8 wielobarwnych reprodukcji dzieł największych malarzy świata ilustrujących życie Jesusa Chrystusa /
    cena: 12.00 zł    

  45. - autorzy / Życie szkoły wyższej , 1958 , Nr 3 , Nr 4 / b.w. / W-wa / 1958 / str. 16, 16 / 13x20 cm / Bez opr. / Stan średni / Miesięcznik. Rok VI. /
    cena: 9.00 zł    

  46. - autorzy / Życie sztuki , 1934 r. / b.w. / W-wa / 1934 / str. VIII 269 / 18x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Rocznik I . Podniszczony grzbiet, niewielki ślad zalania na marginesie paru stron /
    cena: 24.00 zł                      

  47. - autorzy / Życie słowiańskie , 1946 , Nr 2 / W. L. Anczyc i Spółka / Kraków / 1946 / str. 34-64 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Miesięcznik poświęcony sprawom słowiańskim. /
    cena: 24.00 zł    

  48. - autorzy / Życie świadome . Kwartalnik poświęcony zagadnieniom reformy seksualnej / nakł. Tow. Krzewienia Świadomego Macierzyństwa / Kraków / 1936, III / str. 48 / 16x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 21.00 zł                      

  49. Życińsk iJózef - Teizm i filozofia analityczna / Znak / Kraków / 1985 / str. 237 / 20x13 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 27.00 zł    

  50. Życzkowski Józef - Witaj majowa jutrzenko / Tow. Szkoły Ludowej / Kraków / b.r. ok. 1937 / str. 16 16 / 15x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Opowiadanie inscenizowane, oparte na temacie z r. 1791 ilustrowane deklamacjami, tańcami i pieśniami. Zawiera część tekstową oraz nuty /
    cena: 30.00 zł                      

<<   <     1     2     >   >>