>> Strona główna Koszyk [0]
PRASA I PERIODYKI:  319 pozycji,      1 - 50   >          
  1. - Almanach Lwowski "Ateneum" , 1928 r. / Ateneum / Lwów / 1928 / str. 195 / 16x25 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Rocznik pierwszy. Red. Marta Kubiszówna , wydał - Leopold Jerzy Klapp . Na stronie tytułowej dedykacja wydawcy dla Stanisława Nahlika . Pieczątka exlibris - Stanisław Nahlik . W treści m.in. : Józef Białynia Chołodecki - Lwów kawalerem Krzyża "Virtuti Militari" , Ci, którzy odeszli(biogramy) , Wojsko , Praca naukowa i oświatowa , Teatry lwowskie , Życie muzyczne , Sztuka , Konkursy lwowskie , Lwów w świetle cyfr , Sport , Z przeszłości Lwowa , Wierszem i prozą o Lwowie /
    cena: 90.00 zł                      

  2. - autorzy / Archiwum Komisji do Badania Historji Filozofji w Polsce , Tom 5 / nakł. Polskiej Akademii Umiejętności / Kraków / 1933 / str. 198 [2] / 18x26 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Treść ; T.Jachimowski - Dokumenty do sprawy pozbawienia Katedry Filozofii Józefa Gołuchowskiego na Uniwersytecie Wileńskim , A. Bar - zwolenicy i przeciwnicy filozofii Hegla w polskim czasopismiennictwie 1830-1850 . Nierozcięte kartki. /
    cena: 36.00 zł    

  3. - Arkady , 1938 , r.IV , nr.6 / b.w. / W-wa / 1938 / str. 40 / 32x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / W treści: A. Wieczorkiewicz - "W jubileuszowym roku Matejki" , St. Siennicki - Osiedle robotnicze na Kole . Wiele kolorowych ilustracji /
    cena: 30.00 zł    

  4. - autorzy / Arsenał , 1958 , nr 3 / b.w. / Kraków / 1958 / str. 53 - 80 il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Kwartalnik Koła Miłośników Broni i Barwy prz Muzeum Narodowym w Krakowie . W treści m. in.: Benda J.- O rogatywakach i czapkach ułańskich , Boczar M. - Statki powstańczych wypraw morskich w latach 1830/31 i 1863/64 . Liczne ilustracje . Rozkładany projekt statku . Nakład 500 egz, numerowanych, oferowany nr. 97 /
    cena: 48.00 zł                      

  5. - Arsenał , 1958 r. , nr 2 / b.w. / Kraków / 1958 / str. 25-52 il. / 17x23 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Kwartalnik Koła Miłośników Broni i Barwy prz Muzeum Narodowym w Krakowie . W treści m. in.: Józef Lepiarczyk - Arsenał Władysława IV w Krakowie , Maria Grodzicka - Armaty Władysława IV na Zamku Wawelskim , Adam Łabinowicz - Pistolety Tadeusza Kościuszki . Leon Lewicki - Szable radziwiłlowskie. Liczne ilustracje. Odbito 500 egz. numerowanych - oferowany nr.68 /
    cena: 30.00 zł                      

  6. - autorzy / Astrea . Czasopismo miesięczne poświęcone literaturze , sztuce i sprawom kultury . 1924 nr 1 / b.w. / W-wa / 1924 / str. 88 [4] / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Artykuły : Tadeusz Miciński - Ultima Thule ( z pism posmiertnych ) , Józef Jankowski - O kabale /
    cena: 30.00 zł    

  7. - autorzy / Ateneum , 1897 , tom IV / b.w. / W-wa / 1897 / str. 387 - 594 / 17x26 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / W treści m.in.: Henryk Biegeleisen "Listy Trembleckiego do króla" , Wiktor Gomulicki "Rynek staromiejski w Warszawie" , St. Piotrowski "Stanowisko Krolestwa Polskigo w państwie rosyjskim co do produkcji ziarna i transportów zboża "Blok luźny , poz. do oprawy /
    cena: 36.00 zł                      

  8. - autorzy / Beton , 1929 nr 1-6 , 1930 nr 1-6 / Związek Polskich Fabryk Cementu / W-wa / 1929- 1930 / str. 207 il. , 215 il. / 22x30 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Dwumiesięcznik . Oprawione razem dwa roczniki . Liczne ilustracje - zdjęcia, plany . Oprawa introligatorska /
    cena: 360.00 zł                      

  9. - autorzy / Beton , 1932r. , nr 1-6 / Związek Polskich Fabryk Cementu / W-wa / 1932 / str. 135 , il. / 22x30 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Dwumiesięcznik . Roczniki współoprawne z czasopismem Cement 1930- 1932 . Dodatki: Lech Niemojewski- Ósmy Cud Świata (żelazobeton jako wątek współczesnej architektury) , Stanisław Kozierski- Sprawozdanie z I-go międzynarodowego kongresu betonu i żelbetonu w Leodjum . Liczne ilustracje . Oprawa introligatorska /
    cena: 290.00 zł                      

  10. - autorzy / Beton , 1933 nr 1-6 / Związek Polskich Fabryk Cementu / W-wa / 1933 / str. 167 , il. / 22x30 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Dwumiesięcznik . Rocznik współoprawny z czasopismem Cement 1933r. Liczne ilustracje . Oprawa introligatorska /
    cena: 270.00 zł                      

  11. - autorzy / Beton , 1937 nr 1-6 , 1938 nr 1-6 / Związek Polskich Fabryk Cementu / W-wa / 1937- 1938 / str. 52 il. , 60 il. / 22x30 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Dwumiesięcznik . Roczniki współoprawne z czasopismem Cement 1937- 1938r. Liczne ilustracje . Oprawa introligatorska /
    cena: 390.00 zł                      

  12. - autorzy / Bibliografia geologiczna Polski , 1914 - 1920 , nr 1 / PIG / W-wa / 1914 - 1920 / str. 22 / 17x25 cm / Bez opr. / Stan dobry / Nierozcięte strony /
    cena: 27.00 zł                      

  13. - autorzy / Biblioteka Warszawska , 1894 , tom IV / b.w. / W-wa / 1894 / str. 607 / 16x24 cm / Opr.pł. / Stan słaby / Pismo miesięczne , poświęcone naukom, sztukom i sprawom społecznym . Artykuły : Henryk Struve - Ideały umysłu ludzkiego i ich przedmiotowe uzasadnienie ; Adam Darowski - Zatargi o starostów pogranicznych 1618 - 1654 , K. R. Żywicki - W stepie pszennym ; Szymon Askenazy - Sprawa Tarły . Podniszczona okładka,grzbiet luzem /
    cena: 39.00 zł                      

  14. - Biuletyn , 1916 , nr 1 / b.w. / b.m. / 1916 / str. 4 / 17x21 cm / Bez opr. / Stan dobry / Poufne . Drukowane jako rękopis , w treści : W sprawie Departamentu Wojskowego Naczelnego Komitetu Narodowego /
    cena: 24.00 zł                      

  15. - autorzy / Biuletyn Historii Sztuki , 1950 , Nr 1-4 / Państw. Instytut Sztuki / W-wa / 1950 / str. 335, il. / 21x31 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Rok XII. Kwartalnik. /
    cena: 30.00 zł    

  16. - autorzy / Biuletyn Historii Sztuki i Kultury , 1946 , Nr 1/2 / Państw. Instytut Sztuki / W-wa / 1946 / str. 136, il. / 21x31 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Rok VIII. Kwartalnik. /
    cena: 12.00 zł    

  17. - autorzy / Biuletyn Historii Sztuki i Kultury , 1946 , Nr 3/4 / Państw. Instytut Sztuki / W-wa / 1946 / str. 136-256, il. / 21x31 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Rok VIII. Kwartalnik. /
    cena: 12.00 zł    

  18. - autorzy / Biuletyn Historii Sztuki i Kultury , 1947 , Nr 3/4 / Państw. Instytut Sztuki / W-wa / 1947 / str. 226-432, il. / 21x31 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Rok IX. Kwartalnik. /
    cena: 24.00 zł                      

  19. - autorzy / Biuletyn Historii Sztuki i Kultury , 1948 , Nr 1 / Państw. Instytut Sztuki / W-wa / 1948 / str. 96,il. / 21x31 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Rok X. Kwartalnik. /
    cena: 18.00 zł    

  20. - autorzy / Biuletyn Historii Sztuki i Kultury , 1948 , Nr 2 / Państw. Instytut Sztuki / W-wa / 1948 / str. 97-184, il. / 21x31 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Rok X. Kwartalnik. /
    cena: 12.00 zł    

  21. - autorzy / Biuletyn Historii Sztuki i Kultury , 1948 , Nr 3/4 / Państw. Instytut Sztuki / W-wa / 1948 / str. 186-360, il. / 21x31 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Rok X. Kwartalnik. /
    cena: 18.00 zł    

  22. - autorzy / Biuletyn informacyjny , 1949 , Nr 1 / Państw. Zakłady Wyd. Szkolnych / W-wa / 1949 / str. 63 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona oprawa. Komisja Główna Ds. Kultury Prezydium Rady Ministrów. 2 przemówienia i uchwały Komisji Ds. Kultury /
    cena: 12.00 zł                      

  23. - Biuletyn Informacyjny , 1974 , nr. 51 / Koło Żołnierzy AK / Londyn / 1974 / str. 48 il [7] / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Trzydziestolecie Powstania Warszawskiego . Zdjęcia w tekście /
    cena: 30.00 zł                      

  24. - Biuletyn informacyjny spraw kulturalnych i wydawniczych , 1946 , nr 1 / Zrzeszenie Wydawców i Dziennikarzy Polskich w Niemczech / Hamburg / 1946 / str. 16 / 15x21 cm / Bez opr. / Stan b. dobry / Rok II , styczeń 1946 , kontynuacja Biuletynu Informacyjnego Zrzeszenia Wydawców i Dziennikarzy Polskich w Niemczech /
    cena: 36.00 zł                      

  25. - Biuletyn informacyjny spraw kulturalnych i wydawniczych , 1946 , nr 2 / Zrzeszenie Wydawców i Dziennikarzy Polskich w Niemczech / Hamburg / 1946 / str. 16 / 15x21 cm / Bez opr. / Stan b. dobry / Rok II , luty 1946 /
    cena: 36.00 zł                      

  26. - Biuletyn informacyjny spraw kulturalnych i wydawniczych , 1946 , nr 3 / Zrzeszenie Wydawców i Dziennikarzy Polskich w Niemczech / Hamburg / 1946 / str. 16 / 15x21 cm / Bez opr. / Stan b. dobry / Rok II , marzec 1946 /
    cena: 36.00 zł                      

  27. - Biuletyn informacyjny spraw kulturalnych i wydawniczych , 1946 , nr 4 / Zrzeszenie Wydawców i Dziennikarzy Polskich w Niemczech / Hamburg / 1946 / str. 16 / 15x21 cm / Bez opr. / Stan b. dobry / Rok II , kwiecień 1946 /
    cena: 36.00 zł                      

  28. - Biuletyn informacyjny Zrzeszenia Wydawców i Dziennikarzy Polskich w Niemczech , 1945 , nr 1 / Zrzeszenie Wydawców i Dziennikarzy Polskich w Niemczech / Hamburg / 1945 / str. 8 / 15x21 cm / Bez opr. / Stan b. dobry / Rok I , Wrzesień 1945 rok /
    cena: 30.00 zł                      

  29. - Biuletyn informacyjny Zrzeszenia Wydawców i Dziennikarzy Polskich w Niemczech , 1945 , nr 2 / Zrzeszenie Wydawców i Dziennikarzy Polskich w Niemczech / Hamburg / 1945 / str. 8 / 15x21 cm / Bez opr. / Stan b. dobry / Rok I , październik-wrzesień 1945 /
    cena: 30.00 zł                      

  30. - autorzy / Biuletyn naukowy , 1932 , Nr 1 / nakł. Zakładu Architektury Polskiej i Historji Sztuki Politechniki Warszawskiej / W-wa / 1932 / str. 52, il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona oprawa. 1.IX.1932. /
    cena: 18.00 zł                      

  31. - autorzy / Biuletyn naukowy , 1932 , Nr 2 / nakł. Zakładu Architektury Polskiej i Historji Sztuki Politechniki Warszawskiej / W-wa / 1932 / str. 98, il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Podniszczona oprawa. 1.XII.1932. /
    cena: 18.00 zł                      

  32. - Biuletyn Naukowy , 1933 , Nr 3 / Zakład Architektury Polskiej i Historji Sztuki Politechniki Warszawskiej / W-wa / 1933 / str. 163, il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona oprawa /
    cena: 18.00 zł    

  33. - Biuletyn przybytków , 1939 , Nr 1 / Biblioteka Narodowa Józefa Piłsudskiego / W-wa / 1939 / str. 26 [2] / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Styczeń-marzec 1939, rok 2. Nr 1. /
    cena: 18.00 zł                      

  34. - Biuletyn Stowarzyszenia Techników Polskich w W. Brytanji , nr 7 / b.w. / Londyn / b.r. ok 1943 / str. 52 / 16x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Przybrudzona okładka /
    cena: 30.00 zł                      

  35. - autorzy / Bulletin du Bibliophile et du Bibliothecaire , 1954 , No 3-6 / Librairie Giraud-Badin / Paris / 1954 / str. 89-297 [6] / 14x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / 4 zeszyty , nierozcięte strony /
    cena: 120.00 zł                      

  36. - autorzy / Bulletin Du Musee National De Varsovie , 1960 , Nr 1/2 / Zakłady Graf. "Tamka" / W-wa / 1960 / str. 31, il. / 17x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Tekst polski, francuski, rosyjski i włoski. Pod red. Jana Białostockiego /
    cena: 12.00 zł                      

  37. - autorzy / Bulletin Du Musee National De Varsovie , 1961 , Nr 1 / Zakłady Graf. "Tamka" / W-wa / 1961 / str. 31, il. / 17x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Tekst francuski. II vol. /
    cena: 12.00 zł                      

  38. - autorzy / Bulletin Du Musee National De Varsovie , 1961 , Nr 2 / Zakłady Graf. "Tamka" / W-wa / 1961 / str. 35-63, il. / 17x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Tekst angielski i francuski. II vol. /
    cena: 12.00 zł                      

  39. - autorzy / Bulletin Du Musee National De Varsovie , 19621 , Nr 3 / Zakłady Graf. "Tamka" / W-wa / 1961 / str. 67-95, il. / 17x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Tekst angielski i francuski. II vol. /
    cena: 12.00 zł    

  40. - autorzy / Cahiers Pologne - Allemagne . Faits et Documents , 1959 , No 1 / Editions Sarmatia / Paris / 1959 / str. 127, mapa / 15x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona oprawa. Tekst francuski . Revue Trimestrielle . Avril - Mai 1959 /
    cena: 24.00 zł                      

  41. - autorzy / Cement , 1930 , nr 1-12 , 1932 , nr 1- 12 / Związek Polskich Fabryk Cementu / W-wa / 1931 / str. 398 il. , 267 il. / 21x30 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Miesięcznik . Organ Związku Polskich Fabryk Cementu .Oprawione razem dwa roczniki współoprawne z czasopismem Beton 1932r.. Liczne ilustracje . Oprawa`introligatorska /
    cena: 290.00 zł                      

  42. - autorzy / Cement , 1933 nr 1-12 / Związek Polskich Fabryk Cementu / W-wa / 1933 / str. 189 , il. / 22x30 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Miesięcznik . Rocznik współoprawny z czasopismem Beton 1933r. Liczne ilustracje . Oprawa introligatorska /
    cena: 270.00 zł                      

  43. - autorzy / Cement , 1935 , nr 1-12 , 1936 nr 1-12 / Związek Polskich Fabryk Cementu / W-wa / 1935 - 1936 / str. 176 il. 200 il. / 22x30 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Miesięcznik . Organ Związku Polskich Fabryk Cementu .Oprawione razem dwa roczniki. Liczne ilustracje . Oprawa`introligatorska /
    cena: 320.00 zł                      

  44. - autorzy / Cement , 1937 nr 1-12 , 1938 nr 12 / Związek Polskich Fabryk Cementu / W-wa / 1937- 1938 / str. 192 il. , 188 il. / 22x30 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Miesięcznik . Rocznik współoprawny z czasopismem Beton 1937- 1938r. Liczne ilustracje . Oprawa introligatorska /
    cena: 390.00 zł                      

  45. - autorzy / Chopin , 1937 , nr 1 / Instytut Fryderyka Chopina / W-wa / 1937 / str. 56 il. / 17x25 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / W treści : K. Hugo-Bader - O dawnej i nowej Żelazowej Woli , Z. Jachimecki - Kompozycje Fryderyka Chopina z okresu dzieciństwa i lat chłopięcych do r. 1825 , J. Żurawlew - Jak powstały konkursy chopinowskie ; liczne ilustracje ,ładny egz. /
    cena: 36.00 zł    

  46. - autorzy / Chopin , 1937 , z. 2 / Instytut Fryderyka Chopina / W-wa / 1937 / str. 57-104 / 18x25 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Przybrudzona okładka /
    cena: 27.00 zł                      

  47. - Chopin , 1937 , Zeszyt 1 / nakł. Instytutu Fryderyka Chopina / W-wa / 1937 / str. 56, il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Rok 1. Kwartalnik. /
    cena: 18.00 zł                      

  48. - autorzy / Chychry , 1946 , Styczeń / Druk. J. Łęski / Kielce / 1946 / str. 19, il. / 25x36 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Pismo poświęcone zagadnieniom upowszechnienia kultury . Region Świetokrzyski . Wyblakła, poplamiona oprawa /
    cena: 15.00 zł                      

  49. - autorzy / Cychry , 1946 , nr 1 / Klub Literacki w Kielcach / Kielce / 1946 / str. 19 / 25x36 cm / Bez opr. / Stan średni / Wydano jako jednodniówkę . Pismo poświęcone zagadnieniu upowszechniania kultury . W treści m.in: Stanisław Mlodożeniec "Z przyczółka" , Jan Aleksander Zaremba "Przypowieść świętokrzyska" , Zbigniew Siedlecki "Bartek" . Postrzępienia marginesów , pierwsza i ostatnia strona luzem /
    cena: 27.00 zł                      

  50. - autorzy / Dawna Sztuka , 1938 , nr 1 / Zakł. Narodowy im. Ossolińskich / Lwów / 1938 / str. 1 - 88 il. / 24x32 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Czasopismo poświęcone archeologii i historii sztuki , rocznik , w treści : S. Lorentz - O architekcie Janie Zaorze i dekoratorach kościoła św. Piotra i Pawła na Antokolu w Wilnie , K. Tyszkowski - Przyczynki do historii stosunków artystycznych Polski z Włochami za Zygmunta III , T. Mańkowski - Dwa pastele Rosalby Carriery , liczne ilustracje . Podniszczony grzbiet /
    cena: 36.00 zł                      

<<   <     1     2     3     4     5     6     7     >   >>