>> Strona główna Koszyk [0]
SŁOWNIKI I LEKSYKONY:  64 pozycji,      1 - 50   >          
  1. - A - Z Mała encyklopedia PWN / PWN / W-wa / 1996 / str. XIV, 1157, il. / 17 x 24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry / Wyd. II poprawione /
    cena: 45.00 zł    

  2. Arct Michał - Słownik wyrazów obcych / Wyd. M. Arcta / W-wa / 1921 / str. 293 / 16x23 cm / Opr.pł. / Stan dobry / 25 000 wyrazów , wyrażeń , zwrotów i przysłów cudzoziemskich , używanych w mowie potocznej i w prasie polskiej . Przybrudzona strona tytułowa , oprawa wydawnicza /
    cena: 45.00 zł                      

  3. - Balszoj Japonskowo-Rucckij słowar t.1-2 / Cawietskaja Enciklopedija / Moskwa / 1970 / str. t.I 807 t.II 919 / 22x27 cm / Opr.pł. / Stan dobry /
    cena: 150.00 zł                      

  4. Batowski Henryk - Słownik nazw miejscowych Europy Środkowej i Wschodniej XIX i XX wieku / PWN / W-wa / 1964 / str. XLIV 86 / 15x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Współczesne i historyczne nazwy miast i innych ważniejszych miejscowości w 24 językach /
    cena: 48.00 zł                      

  5. Bersohn Mathias - Słownik biograficzny uczonych Żydów Polskich / WAiF / W-wa / 1980 / str. 81 / 15x22 cm / Opr.karton. / Stan b. dobry / Reprint wydania z roku 1905 /
    cena: 27.00 zł                      

  6. Cybichowski Zygmunt oprac. - Encyklopedja podręczna prawa publicznego . Tom 2 / Instytut Wydawniczy "Bibljoteka Polska" / W-wa / b.r. ok. 1925 / str. 577-1191 XII / 18x25 cm / Opr.płsk. / Stan dobry / Prawa konstytucyjnego, administracyjnego i międzynarodowego. Tom 2 - Hasła : Państwo związkowe - Źródła lecznicze . Oprawa wydawnicza -półskórek, przetarcia na grzbiecie /
    cena: 180.00 zł                      

  7. Cygan Wiktor Krzysztof - Oficerowie legionów polskich 1914 - 1917 . Słownik biograficzny . Tom 1 A-F / Barwa i Broń / W-wa / 2005 / str. 304 il. / 17x24 cm / Opr.karton. / Stan b. dobry / Ilustracje - portrety oficerów /
    cena: 39.00 zł                      

  8. - Dictionare de base francais - provencal / Centr Regionau d Estudis Occitans - Provenca / Provenca / 1992 / str. 431 / 14x22 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry /
    cena: 48.00 zł                      

  9. Dulewicz Andrzej - Słownik sztuki francuskiej / Wiedza Powszechna / W-wa / 1977 / str. 535 [3], il. / 15x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Podniszczona obwoluta. /
    cena: 27.00 zł                      

  10. Dunajówna Maria - Filomaci na prowincji / nakł. Dziennika Urzędowego Kuratorium Okr. Szk. Wileńskiego / Wilno / 1935 / str. 32 / 17x24 cm / Bez opr. / Stan słaby / Słownik miejscowości związanych z Filomatami . Brak okładki, przybrudzenia na marginesie od skorodowanych zszywek, poz. do oprawy /
    cena: 60.00 zł                      

  11. - Dykcyonarz biograficzno - historyczny czyli krótkie wspomnienia żywotów ludzi wsławionych cnotą , nauką , przemysłem , męstwem , wynalazkiem , błędami od początku świata do najnowszych czasów . Tom 1-2 / WAiF / W-wa / 1988 / str. 422 , 642 / 16x25 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Reprint wydania z roku 1844 . Tomy współoprawne /
    cena: 60.00 zł                      

  12. - autorzy / Filozofia / PWN / W-wa / 2000 / str. 364 / 13x21 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Leksykon PWN /
    cena: 15.00 zł    

  13. Francic Vilim - Słownik serbochorwacko - polski . Tom II / Wiedza Powszechna / W-wa / 1959 / str. 1312 / 15x22 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Obejmuje hasła N-Ż . Podniszczona obwoluta /
    cena: 60.00 zł                      

  14. Grente Cardinal Georges red. - Dictionnaire des lettres francaises XVIII siecle . Tome 1-2 / Librairie Artheme Fayard / Paris / 1960 / str. 607 , 670 / 21x27 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / W tomie 2 brak obwoluty /
    cena: 120.00 zł                      

  15. ( Hofmanowa Klementyna ) - Dzieła Klementyny z Tańskich Hofmanowej . Tom 3 / Nakł. Spółki Wydawniczej Księgarzy / W-wa / 1876 / str. 538 / 13x19 cm / Opr.pł. / Stan średni / Wydanie nowe red. Narcyza Żmichowska . Strony 319-538 Encyklopedia doręczna , czyli zbiór ciekawych wiadomości dla Panien . Lekko podniszczona okładka /
    cena: 60.00 zł                      

  16. Jedynak Stanisław - Etyka w Polsce . Słownik pisarzy / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo / Wrocław / 1986 / str. 210 il. / 17x24 cm / Opr.pł. / Stan b. dobry / Portrety niektórych pisarzy /
    cena: 30.00 zł                      

  17. Kendall Maurice G. , Buckland William R. - Słownik terminów statystycznych / PWE / W-wa / 1975 / str. 288 / 17x25 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
    cena: 30.00 zł                      

  18. - Kratkij Russko-Japonskiij słowar / Gasudarstwiennoje izdatielctwo inostrannych nacionalnych sławarej / Moskwa / 1950 / str. 1000 / 15x22 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Około 25. 000 słów /
    cena: 45.00 zł                      

  19. - autorzy / Leksykon kompozytorów XX wieku . Tom 1-2 / PWM / Kraków / 1963 / str. 326 , 353 / 16x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
    cena: 36.00 zł                      

  20. Loyn Henry R. oprac. - Średniowiecze . Encyklopedia popularna / Czytelnik / W-wa / 1996 / str. 367 il. / 18x25 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / 1000 haseł w układzie alfabetycznym, 250 ilustracji /
    cena: 45.00 zł    

  21. Markiewicz Henryk , Romanowski Andrzej oprac. - Skrzydlate słowa / PIW / W-wa / 1990 / str. 1213 / 15x21 cm / Opr.ppł. / Stan b. dobry / Księga cytatów z literatury światowej /
    cena: 54.00 zł                      

  22. - autorzy / Mały słownik historii Polski / Wiedza Powszechna / W-wa / 1964 / str. 626 / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Podniszczona obwoluta. /
    cena: 27.00 zł    

  23. - Mały słownik pisarzy angielskich i amerykańskich / Wiedza Powszechna / W-wa / 1971 / str. 545 [5], il. / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Nieznacznie podniszczona obwoluta. Piotrowska Elżbieta red. /
    cena: 27.00 zł    

  24. - Mały słownik pisarzy francuskich , belgijskich i prowansalskich / Wiedza Powszechna / W-wa / 1965 / str. 260 il. / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni /
    cena: 27.00 zł    

  25. - Mały słownik pisarzy świata / Wiedza Powszechna / W-wa / 1968 / str. 423 il. / 14x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
    cena: 27.00 zł    

  26. - Metzler Autoren Lexikon / J. B. Metzler / Stuttgart / 1997 / str. 905 / 21x13 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Zweite Auflage . Słownik pisarzy niemieckojęzycznych , zdjęcia , portrety /
    cena: 27.00 zł                      

  27. Mącznik Helena - Puławski słownik biograficzny . Tom 1 A-K / Tow. Przyjaciół Puław / Puławy / 1994 / str. 263 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Niewielkie obtarcia okładki /
    cena: 36.00 zł                      

  28. - Nowy słownik podręczny łacińsko-polski / Tow. Akc. S. Orgelbranda S-ów / W-wa / 1910 / str. 950 / 12x17 cm / Opr.ppł. / Stan średni / opracowany podług najlepszych źródeł przez Łukasza Koncewicza . Oprawa lekko podniszczona , wpis własnościowy /
    cena: 36.00 zł                      

  29. Piprek Jan , Ippoldt Juliusz - Wielki słownik polsko-niemiecki tom 1-2 z suplementem / Wiedza Powszechna / W-wa / 1971 / str. 815,1306,143 / 17x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
    cena: 48.00 zł    

  30. - Polscy pisarze współcześni . Informator 1944 -1970 / Agencja Autorska / W-wa / 1972 / str. 367 [5] / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan średni / Brak obwoluty, wyblakły grzbiet, podkreślenia w tekście. Opracował L. M. Bartelski /
    cena: 18.00 zł    

  31. Potocki Franciszek A. oprac. - Słownik polskiego i rosyjskiego języka opracowany podług najnowszych i najlepszych źródeł . Część druga rosyjsko - polska / Nakł. Ottona Holtze / Lipsk / 1876 / str. 754 / 15x22 cm / Opr.płsk. / Stan średni / Podniszczony grzbiet /
    cena: 60.00 zł                      

  32. Rahner Karl , Vorgrimler Herbert - Mały słownik teologiczny / PAX / W-wa / 1987 / str. 576 / 17x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry /
    cena: 36.00 zł    

  33. Reiss Józef - Encyklopedia muzyki / M. Arcta / W-wa / 1924 / str. 326 / 15x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 30.00 zł                      

  34. Rosenbloom Joseph R. - A biographical dictionary of early American Jews . Colonial times throught 1800 / Uniwersity of Kentucky Press / Kentucky / 1960 / str. 175 / 17x25 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Tekst w języku angielskim . Brak obwoluty /
    cena: 90.00 zł                      

  35. - Russko-Kitajskij słowar / Gasudarstwiennoje izdatielctwo inostrannych nacionalnych sławarej / Moskwa / 1951 / str. 976 / 15x23 cm / Opr.pł. / Stan średni / Około 26.000 słów /
    cena: 60.00 zł                      

  36. - autorzy / Sanskritsko-ruskij słowar / Russkij jazyk / Moskwa / 1978 / str. 895 / 15x23 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Około 28 000 słów /
    cena: 60.00 zł                      

  37. Schrotter Friedrich Frhr. - Worterbuch der Munzkunde / Walter de Gruyter & Co / Berlin / 1970 / str. 777 il. T. 28 / 18x25 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Ładny egzemplarz , ilustracje /
    cena: 150.00 zł                      

  38. Singer Isidore red. - The Jewish Encyclopedia . Volume VII / Ktav Publishing Hause Inc. / New York / b. r. ok. 1960 / str. 684 il. / 17x26 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Tom 7 (Italy - Leon) z edycji 12 tomowej. Liczne ilustracje /
    cena: 60.00 zł                      

  39. - Skorowidz polsko-niemiecki i niemiecko-polski miejscowości Województwa Pomorskiego i W.M. Gdańska z polską mapą 1:300 000 / Zakład Kartograficzny D.O. Gen. Poznań / Poznań / 1920 / str. 184 / 17x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Brak mapy . Pieczątki własnościowe /
    cena: 60.00 zł                      

  40. Stanislawski Jan - Wielki Słownik Angielsko-Polski A-Z ( tom 1 -2 ) . Wielki Słownik Polsko-Angielski A-Ż ( tom 3 - 4 )z suplementem . / Wiedza Powszechna / W-wa / 1986 / str. 692, 715 [3], 800 , 928 [2] / 17x24 cm / Opr.pł. / Stan b. dobry / 4 tomy /
    cena: 90.00 zł    

  41. Stanisławski Jan oprac. - Nowy słownik angielsko-polski i polsko-angielski / nakł. Akademii Handlowej w Krakowie / Kraków / 1945 / str. 532 / 16x21 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / 16 000 wyrazów angielskich i 22 000 wyrazów polskich . Bardzo ładna oprawa wydawnicza /
    cena: 36.00 zł                      

  42. Starnawski Jerzy (red.) - Słownik badaczy literatury polskiej / Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego / Łódź / 1994 / str. 352 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry /
    cena: 60.00 zł                      

  43. Sławski Franciszek - Słownik etymologiczny języka polskiego . Zeszyt 1-4 / Nakł. Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego / Kraków / 1952 / str. 448 / 16x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Zeszyty obejmują litery A-I /
    cena: 42.00 zł                      

  44. - Słowar Russkich gaworow zabajkałja / Izdatielstwo Nauka / Moskwa / 1980 / str. 470 / 18x27 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Tekst w j. rosysjskim /
    cena: 45.00 zł                      

  45. - Słownik angielsko - polski i polsko - angielski . Część II polsko-angielska / Nakł. Trzaski , Everta i Michalskiego / W-wa / b.r. ok.1935 / str. 449 / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Ładna oprawa wydawnicza /
    cena: 45.00 zł                      

  46. - Słownik geograficzno - krajoznawczy Polski / PWN / W-wa / 1992 / str. 896 mapy [ 32 ] / 14x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Wyd. II , zmienione /
    cena: 36.00 zł    

  47. - Słownik grecko-polski . Tom 4 / PWN / W-wa / 1965 / str. 733 / 19x25 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Redakcja Zofia Abramowiczówna . Postrzępiona obwoluta /
    cena: 75.00 zł                      

  48. - autorzy / Słownik gwary starowierców mieszkających w Polsce . / Zakład Narodowy im. Ossolińskich / Wrocław / 1980 / str. 404 / 24x17 cm / Opr.pł. / Stan średni / Słownik Polskiej Akademii Nauk i Instytutu Słowianoznawstwa . Brak obwoluty . /
    cena: 60.00 zł    

  49. - autorzy / Słownik historii doktryn politycznych . Tom 2: D - H / Wyd. Sejmowe / W-wa / 1990 / str. 472 / 25x17 cm / Opr.karton. / Stan b. dobry / Redaktor naukowy michał Jaskólski . /
    cena: 30.00 zł                      

  50. - Słownik inżynieryjno - budowlany niemiecko - polski / Wyd. Naukowo - Techniczne / W-wa / 1961 / str. 583 / 15x21 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Red. W. Wrzesień /
    cena: 39.00 zł    

<<   <     1     2     >   >>