PRAWO:
46 pozycji,
1 - 46
- Anonim z XVI wieku - Sprawiedliwe wyroki sędziego Pao-Kunga / Iskry / W-wa / 1960 / str. 206 il. / 13x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Nowele chińskie . Przekł. T. Żbikowski /
cena: 27.00 zł

- Bar Joachim Roman - O zakonach i osobach świeckich / ATK / W-wa / 1968 / str. 382 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Zarys prawa kanonicznrgo Tom II z.4 , druk maszynowy /
cena: 27.00 zł

- Borucki Marek - Temida Staropolska. Szkice z dziejów sądownictwa Polski szlacheckiej. / Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza / W-wa / 1979 / str. 195 [5],il. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Podniszczona oprawa. /
cena: 27.00 zł

- Buczma-Czapliński M. opr. - Odłużanie rolników / b.w / Lwów / 1933 / str. VIII 168 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Zbiór ustaw o oddłużeniu gospodarstw rolnych i konwersji długów hipotecznych . Bibljoteka Samorządowa /
cena: 30.00 zł

- Cybichowski Zygmunt oprac. - Encyklopedja podręczna prawa publicznego . Tom 2 / Instytut Wydawniczy "Bibljoteka Polska" / W-wa / b.r. ok. 1925 / str. 577-1191 XII / 18x25 cm / Opr.płsk. / Stan dobry / Prawa konstytucyjnego, administracyjnego i międzynarodowego. Tom 2 - Hasła : Państwo związkowe - Źródła lecznicze . Oprawa wydawnicza -półskórek, przetarcia na grzbiecie /
cena: 180.00 zł

- - autorzy / Czasopismo Prawno-Historyczne , 1957 r., z. 1 / PWN / w- / 1957 / str. 428 / 18x26 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Tom IX z. 1, W treści m.in. : Bogdan Sobol - O podstawie prawnej stosowania statutów i zwyczajów sądowych na Mazowszu w latach 1532-1540 , Andrzej Zahorski - Rada Komisji Policji w organizacji władz miejskichw latach 1791-1792 . Nierozcięte strony /
cena: 30.00 zł

- Dromlewiczowa Zofia - Listy anonimowe / Rój / W-wa / 1928 / str. 64 / 11x15 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Z cyklu "Słynne procesy" /
cena: 21.00 zł 

- - Dwie broszury prawne z r. 1602 i 1608 / nakł. PAU / Kraków / 1921 / str. VIII 44 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Biblijoteka Pisarzów Polskich , wydał Bolesław Ulanowski , nierozcięte strony /
cena: 48.00 zł

- Fuller L. Lon - Moralność prawa / PIW / W - wa / 1978 / str. 325 / 18x11 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przeł. Stefan Amsterdamski , wstęp Adam Łopatka , wprowadzenie Adam Podgórecki , red. naukowa Jacek Kurczewski . Biblioteka Myśli Współczesnej /
cena: 24.00 zł 

- Grabowski Ignacy - Prawo kanoniczne według nowego kodeksu / nakł. Przeglądu Teologicznego / Lwów / 1921 / str. 440 / 17x23 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Oprawa biblioteczna , wpisy własnościowe /
cena: 90.00 zł

- Grotius Hugo - Wolność mórz / PWN / W-wa / 1955 / str. XLVII 131 / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry / ".. czyli dysertacja o prawie jakie przysługuje Holendrom do handlu z Indiami z dodatkiem który zawiera wyjątki z dzieła Grotiusa "O prawie wojny i pokoju" oraz z rozprawy Jana Seldena "O morzu zamkniętym" . Przekład i oprac. Remigiusz Bierzanek /
cena: 75.00 zł

- Jarra Eugenjusz - Ogólna teorja prawa / Gebethner i Wolff / W-wa / 1922 / str. 403 / 16x23 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Wyd. II , podkreślenia ołówkiem , blok luźny , przednia okładka luzem , poz. do oprawy /
cena: 96.00 zł

- Kraushar Alexander - Odwieczny spór o granice między dobrami Bolesław a miastem Olkuszem / w drukarni Jana Noskowskiego / W-wa / 1880 / str. [2] 142 mapki 3 / 12x18 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / .. rozstrzygnięty wyrokiem izby Sądowej Warszawskiej z 27 kwietnia , 9 maja , 15 maja 1879r. Zawiera : historię sporu , "dokumenta" oraz 3 mapki okolic (dwie z nich niestety w części ucięte przez introligatora) . Ładna dawna oprawa z szyldzikiem /
cena: 90.00 zł

- Kur Tadeusz - Sprawiedliwość pobłażliwa . Proces kata Warszawy Ludwiga Hahna w Hamburgu / Wyd. MON / W-wa / 1975 / str. 608 il. / 13x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Przetarta obwoluta /
cena: 30.00 zł 

- Kur Tadeusz - Zwycięstwo Piecucha nad Hitlerem / Książka i Wiedza / W-wa / 1972 / str. 117 [3], il. / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 15.00 zł

- - autorzy / Kwartalnik historii kultury materialnej , 1984 , nr. 1 / PWN / W-wa / 1984 / str. 176 , il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / IHKM PAN . W treści m.in. Kus Józef- Materiały do dziejów szkutnictwa , w XVI- XVIII w . w "Aktach miasta Kazimierza Dolnego" , Guldon Zenon- Szable staszowskie w XVIII wieku , Jaśkiewicz Jacek- Niektóre sposoby wykorzystywania i zabezpieczania Wisły na przełomie XVIII i XIX wieku , liczne ilustracje /
cena: 48.00 zł

- Majkowski A. oprac. - Ustawa Konstytucyjna Rzeczypospolitej / b.w. / W-wa / 1935 / str. 65 / 16x21 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Podkreślenia w tekście kredką /
cena: 30.00 zł

- Maliniak Władysław - Zagadnienie podziału władz w prawie państwowym nowoczesnym / Nakł. Stałej Delegacji Zrzeszeń i Instytucji Prawniczych R.P. / W-wa / 1936 / str. 32 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Z dedykacją autora /
cena: 36.00 zł

- Malinowska Irena - Mikołaj Zalaszowski polski prawnik XVII stulecia na tle ówczesnej nauki prawa / UJ / Kraków / 1960 / str. 421 / 18x25 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Zeszyty naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego , rozprawy i studia , tom XXI . Uszkodzona okładka na grzbiecie /
cena: 45.00 zł

- Mojseowicz Roman oprac. - Polskie prawo przemysłowe / Książnica Marianum / Wilno / 1931 / str. 352 / 13x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / " .. wraz z rozporządzeniem wykonawczem , rozporządzeniem uzupełniającemi oraz objaśnieniami opłat stemplowych " . Nierozcięte kartki /
cena: 60.00 zł

- Mycielski Andrzej - Historia filozofii prawa . Część I - III / Księgarnia Akademicka / Wrocław / 1946 / str. 31 , 24 , 16 , 62 / 15x20 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Cz. I z. 1-2 Starożytność , cz. II Średniowiecze , cz.III - Czasy nowożytne i nowoczesne /
cena: 90.00 zł

- Namitkiewicz Jan oprac. - Zbiór ustaw i rozporządzeń w związku z prawem handlowem / I. Rzepecki / W-wa / 1928 / str. 205 / 16x23 cm / Opr.ppł. / Stan średni / .. wydanych w r. 1927 i 1928 (do 1 lipca) wraz z orzecznictwem kasacyjnym za ten czas" . Oprawa introligatorska biblioteczna , podklejana strona tytułowa /
cena: 60.00 zł

- - autorzy / Nowe Państwo , 1931 , nr 1 / Polskie Tow. Prawa Państwowego / W-wa / 1931 / str. 69 / 18x25 cm / Opr.brosz. / Stan średni / W treści : W. Makowski - Ustroje Polityczne Państw Bałtyckich , A. Skrzyński - Na spiralnej linji dziejów , W. Makowski - Mowa wygłoszona na posiedzeniu Sejmu w dniu 3.III.1931 r. , nakładem księgarni F. Hoesicka ,pismo poświęcone zagadnieniom życia państwowego i międzynarodowego , lekko zniszczona okładka /
cena: 18.00 zł

- - Ordynacje wyborcze wraz z przepisami wykonawczemi / Nakł. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych / W-wa / 1935 / str. 144 / 11x15 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Niewielkie rozdracie na okładce /
cena: 36.00 zł

- Peretiakowicz Antoni oprac. - Kodeks polityczny . Konstytucja Marcowa i ważniejsze ustawy polityczne / Czytelnik / W-wa / 1946 / str. 155 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / "...uzupełnione statutem Organizacji Narodów Zjednoczonych" . Okładka zabrudzona /
cena: 30.00 zł

- Peyrefitte Alain - Wymiar sprawiedliwości między ideałem a rzeczywistością / PWN / W-wa / 1987 / str. 338 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przekł. Jadwiga M. Padlewska , red. Brunon Hołtys , Logos /
cena: 18.00 zł

- - autorzy / Pitaval polityczny 1918 - 1939 / Czytelnik / W-wa / 1971 / str. 546 / 15x21 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Poplamiona obwoluta. /
cena: 27.00 zł

- - autorzy / Prace seminarjum ze skarbowości i prawa skarbowego oraz ze statystyki . Tom 1 / Uniwersytet Stefana Batorego w Wilnie / Wilno / 1931 / str. VII 55 35 54 50 48 22 49 / 17x25 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wydział Prawa i Nauk Społecznych /
cena: 120.00 zł

- - autorzy / Prace seminarjum ze skarbowości i prawa skarbowego oraz ze statystyki . Tom 2 / Uniwersytet Stefana Batorego w Wilnie / Wilno / 1934 / str. VII 44 39 107 105 111 51 / 18x25 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wydział Prawa i Nauk Społecznych /
cena: 120.00 zł

- - Proces Adama Dobroszyńskiego. Stenogram z rozprawy sądowej / Książka i Wiedza / W-wa / 1968 / str. 586 [2] / 15x22 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona oprawa, podkreślenia w tekście. /
cena: 24.00 zł

- - Proces Krakowski . Niepokólczycki , Mierzwa i inni przed Sądem Rzeczypospolitej / PIW / Wwa / 1948 / str. 389 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Oderwana górna część tylnej okładki /
cena: 39.00 zł

- - autorzy / Przewodnik naukowy i literacki , 1891 / nakł. "Gazeta Lwowska" / Lwów / 1891 / str. 1211 / 15x23 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Dodatek miesięczny do "Gazety Lwowskiej" , oprawiony rocznik XIX. W treści m.in.: J.D.K- Rzut oka na starożytną przeszłość Krzemieńca . Oprawa introligatorska /
cena: 150.00 zł 

- - autorzy / Przewodnik naukowy i literacki , 1896 / nakł . "Gazeta Lwowska" / Lwów / 1896 / str. 1240 / 15x23 cm / Opr.ppł. / Stan średni / Dodatek miesięczny do "Gazety Lwowskiej" Lekko podniszczona okładka . Oprawiony rocznik XXIV /
cena: 180.00 zł 

- - Repetytorium egzaminacyjne , teorji prawa . / Pomoc szkolna / W-wa / 1924 / str. 77 / 12x17 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Opracowane na podstawie wykładów uniwersyteckich i dzieł systematycznych.. przez W.B. Duży podpis na stronie tytułowej /
cena: 45.00 zł

- - autorzy / Roczniki nauk społecznych . Prawo , ekonomia , socjologia . 1949 / Nakł. Tow. Naukowego KUL / Lublin / 1949 / str. 424 / 15x22 cm / Opr.brosz. / Stan średni / W treści m.in.: Jerzy Kalinowski "Zagadnienie aksjomatyzacji nauki prawa" , Józef Mazurkiewicz "Powiatek w dawnych księgach miejskich Lublina i miast sąsiednich" , Kazimierz Szwarcenberg Czerny "Statut Bałtyku (zarys problemu)" . Okładka naddarta przy grzbiecie /
cena: 60.00 zł

- - Rozporządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 14`maja 1924 r. o przerachowaniu zobowiązań prywatno-prawnych , / Gebethner i Wolff / W-wa / 1924 / str. 178 / 13x19 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / .. z motywami objaśniającymi oraz dodatkiem dla nieprawników. " Opracowanie Fryderyk Zoll , Bronisław Hełczński /
cena: 60.00 zł

- ( Szwajcer Jerzy ) Jotes - Themis w karykaturze Jotesa / Nakł. Księgarni F. Hoesicka / W-wa / 1929 / str. 55 il. / 16x25 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / 49 karykatur /
cena: 60.00 zł

- - Słownik prawniczy polsko-niemiecki / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo PAN / Wrocław / 1987 / str. 284 / 15x21 cm / Opr.pł. / Stan dobry / PAN Instytut Państwa i Prawa /
cena: 30.00 zł 

- - autorzy / Słownik terminologii prawniczej i ekonomicznej niemiecko-polski / Wiedza Powszechna / W-wa / 1990 / str. 523 [7] / 14 x 21 cm / Opr.pł. / Stan dobry /
cena: 30.00 zł 

- Taubenschlag Rafał - Rzymskie prawo prywatne na tle praw antycznych / PWN / W-wa / 1955 / str. 364 / 17x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
cena: 30.00 zł

- Tokarz Wacław wyd. - Pomniki prawa Rzeczypospolitej Krakowskiej 1815 - 1818 . Tom I / nakł. PAU / Kraków / 1932 / str. XIV , 567 / 18x26 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Polska Akademia Umiejętności . Akta zasadnicze , protokóły Komisji Organizacyjnej . Lekko przybrudzona okładka, nierozcięte strony /
cena: 90.00 zł

- - Trzy broszury prawne z r. 1607 i 1612 / Nakł. Akademii Umiejętności / Kraków / 1893 / str. X 74 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Biblijoteka Pisarzów Polskich , wydał Bolesław Ulanowski , nierozcięte strony /
cena: 57.00 zł

- - Ustawy o prawie międzynarodowem i międzydzielnicowem / nakł. Księgarni F. Hoesicka / W-wa / 1928 / str. 264 / 14x20 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / ".. z dodaniem materiałów sejmowych, orzecznictwa sądowego i traktatów międzynarodowych o obrocie prawnym, wreszcie przepisów prawa i procesu karnego" . Opracowanie - Włodzimierz Dbałowski i Jan Przeworski . Exlibris Poselstwa Polskiego w Kopenhadze (lata 20-te) /
cena: 60.00 zł

- Williams Glanville - Świętość życia a prawo karne / PZWL / W-wa / 1960 / str. 356 / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Z problematyki lekarskiej w polskim prawie karnym . Przedmowa Tadeusz Kielanowski , uzup. Jerzy Sawicki . Przybrudzona obwoluta /
cena: 39.00 zł

- Znamierowski Czesław - Szkoła prawa . Rozważania o państwie / PAX / W-wa / 1988 / str. 648 / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry /
cena: 42.00 zł

- Żabiński A. oprac - Prawo wekslowe Królestwa Polskiego / Wyd. Polskiej Akademii Handlowej w Krakowie / Kraków / 1921 / str. 16 / 17x25 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Lekko podniszczona okładka /
cena: 36.00 zł
