EKONOMIA:
92 pozycji,
1 - 50 >
- Arbib Michael A. - Mózg , maszyna i matematyka / PWN / W-wa / 1968 / str. 199, ryc. / 12x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Tłum. B. Stanosz /
cena: 24.00 zł

- - Badania nad opłacalnością gospodarstw włościańskich w roku gospodarczym 1929/30 Od 1 lipca 1929 do 30 czerwca 1930 / Państw. Instytut Naukowy Gosp. Wiejskich / W-wa / 1933 / str. 92 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Zawiera Sprawozdanie Wydziału Ekonomiki Drobnych Gosp. Wiejskich. Część II /
cena: 12.00 zł

- Berger Ludwik - Polski eksport metalowy i projekt jego usprawnienia / nakł. Towarzystwa Ekonomicznego w Krakowie / Kraków / 1934 / str. 32 / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Przedmowa Ferdynand Zweig . Wyd. Towarzystwa Ekonomicznego w Krakowie Tom 72 /
cena: 18.00 zł

- Braudel Fernand - Kultura materialna , gospodarka i kapitalizm XV-XVIII wiek . Tom II Gry wymiany / PIW / W-wa / 1992 / str. 653 il. / 17x25 cm / Opr.karton. / Stan dobry / Liczne ilustracje /
cena: 75.00 zł

- Buczma-Czapliński M. opr. - Odłużanie rolników / b.w / Lwów / 1933 / str. VIII 168 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Zbiór ustaw o oddłużeniu gospodarstw rolnych i konwersji długów hipotecznych . Bibljoteka Samorządowa /
cena: 30.00 zł

- - Die Burg , 1943 , Heft 1 / Burgverlag Krakau G.M.B.H. / Kraków / 1943 / str. 56 [2] il. / 21x30 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Kwartalnik , Vierteljahresschrift des Instituts fur Deutsche Ostarbeit Krakau ,zawiera artykuły dotyczące Generalnej Guberni. /
cena: 30.00 zł

- Dietrich Tadeusz - Elementy polityki finansowej Polski współczesnej / nakł. Wiadomosci Narodowego Banku Polskiego / W-wa / 1947 / str. 71 / 15x22 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Autor był podsekretarzem stanu ministerstwa skarbu /
cena: 30.00 zł

- Drewnowski Jan - Próba ogólnej teorii gospodarki planowej / Wyd. Trzaska, Evert i Michalski / W-wa / 1947 / str. 68 [2] / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Wyblakła oprawa. Pieczątki. Biblioteka SGH w Warszawie , Seria 1 , Nr 3 /
cena: 15.00 zł

- Drewoński Jan - Próba ogólnej teorii gospodarki planowej / Zakł. Graf. DRUKPRASA / W-wa / 1938 / str. 50, wykresy / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wyblakła oprawa. Odbitka z Ekonomisty, t.IV, r.1937 i t.I, r.1938 /
cena: 21.00 zł

- Drexlerowa Anna M. - Wystawy wytwórczości Królestwa Polskiego / Oficyna Naukowa / W-wa / 1999 / str. 417 il.[8] / 21x20 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Wew. reprinty katalogów wystaw . Liczne ilustracje /
cena: 60.00 zł

- - Drugi powszechny spis ludności z dn. 9.XII 1931 r. Województwo Poleskie / GUS / W-wa / 1938 / str. XXVIII 280 / 21x30 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Mieszkania i gospodarstwa domowe . Ludność . Stosunki zawodowe . Podniszczona okładka /
cena: 90.00 zł

- Dzierżyński Józef - Spozycie tytoniu w Polsce / nakł. Dyrekcji Polskiego Monopolu Tytoniowego / W-wa / 1930 / str. 125 tabl. 44 / 21x29 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Liczne tabele i zestawienia , wykresy i kartogramy w osobej broszurze . Ładny egz. /
cena: 69.00 zł

- - autorzy / Ekonomia wobec potrzeb ludzkich / Księgarnia Polska w Paryżu / Paryż / b. r. ok. 1962 / str. 271 / 16x22 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / "...Wybór rozpraw z przedmową prof. F. Perroux" . Przeł. Kacper Zabigiwin /
cena: 45.00 zł

- Gazel Antoni , Ołtarzewski Stanisław - Towarowe usługi morskie / nakł. Instytutu Bałtyckiego w Gdyni / Gdynia / 1937 / str. 22 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / I- szacunek wartości towarowych usług morskich , II - cele i sposoby określania udziału poszczególnych bander w przewozach towarów do portów .Prace Gospodarczego Archiwum Morskiego z. 1 /
cena: 21.00 zł

- Gazel Antoni , Polkowski Bolesław - Handel międzynarodowy państw regionu bałtyckiego 1929 - 1935 / nakł. Instytutu Bałtyckiego w Gdyni / Gdynia / 1937 / str. 44 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Prace Gospodarczego Archiwum Morskiego z.2 /
cena: 21.00 zł

- Gierszewski Stanisław - Elbląski przemysł okrętowy w latach 1570 - 1815 / Gdanskie Tow. Naukowe / Gdańsk / 1961 / str. 239 il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Ilustracje /
cena: 60.00 zł

- Grabski Władysław - Materjały w sprawie włościańskiej / Gebethner i Wolf / W-wa / 1907 / str. 87 67 / 20x27 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Cz. I - Sprawa włościańska w Królestwie Polskim , Cz. II - Stan drobnej własności rolnej w świetle cyfr i wyliczenie ludności bezrolnej wiejskiej ( tabele i zestawienia ). Okładki luzem, poz. do oprawy /
cena: 60.00 zł

- Gumplowicz Władyslaw - Rozwój Gospodarstwa Światowego / b.w. / W-wa / b.d.w. / str. 96 / 12x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Bibljoteka Samokształcenia nr 2 , nieliczne podkreślenia olówkiem w tekście /
cena: 30.00 zł

- Hauszyld Wacław - Rzemiosło w krajach europejskich / Rzemiosło / W-wa / 1933 / str. 117 / 16x23 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Liczne tabele i zestawienia /
cena: 45.00 zł

- Heilbroner Robert L. - Zmierzch cywilizacji biznesu / PWN / W-wa / 1988 / str. 106 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Logos , lekko podniszczona oprawa /
cena: 24.00 zł

- Hitze Franciszek - Kwestya robotnicza i dążności do jej rozwiązania / Księgarnia Św. Wojciecha / Poznań / 1909 / str. 311 / 16x24 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Z dodatkiem -Kwestia robotnicza w świetle statystyki /
cena: 45.00 zł

- - Katalog oficjalny Międzynarodowe Targi Poznańskie 24 IV - 9 V 1948 / Merkuriusz / Poznań / 1948 / str. 328 I/112 II/46 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Katalog wystawców , dane adresowe , liczne ciekawe reklamy /
cena: 45.00 zł

- Kałkowski Leszek , Paga Lesław Andrzej - Polskie papiery wartościowe / Rosikon Press / W-wa / 1994 / str. 200 il. / 26x32 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Wydawnictwo albumowe , papier kredowy , liczne wielobarwne ilustracje . Wydawnictwo dwujęzyczne polsko-angielskie /
cena: 75.00 zł

- Kendall Maurice G. , Buckland William R. - Słownik terminów statystycznych / PWE / W-wa / 1975 / str. 288 / 17x25 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
cena: 30.00 zł

- Kopernik Mikołaj - Lokacje Łanów opuszczonych / Pojezierze / Olsztyn / 1983 / str. 73 il. / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Zawiera rozkładaną mapkę: Działalność osadnicza Mikołaja Kopernika na Warmii w latach 1516 - 1521 . Wydanie dwujęzyczne łacińsko-polskie /
cena: 30.00 zł

- Kopeć Bohdan - Wychodźtwo sezonowe z Ziemi Wileńskiej do Łotwy / USB / Wilno / 1938 / str. 176 / 18x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Prace Zakładu Ekonomii Rolniczej USB w Wilnie pod red. prof. W. Staniewicza .Tabele , zestawienia , mapka . /
cena: 120.00 zł

- Kosmowska Irena W. - Domy społeczne / Wyd. Wydz. Propagandy Związku Polskich Stowarzyszeń Spożywców / W-wa / 1921 / str. 48 il. / 14x20 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Opis domów spółdzielczych w kraju i za granicą. Ilustracje Oprawa introligatorska biblioteczna, niaktualne pieczątki /
cena: 36.00 zł

- Kołodziejczyk Ryszard - Piotr Steinkeller , kupiec i przemysłowiec . 1799 - 1854 / PWN / W-wa / 1963 / str. 264 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / W książce rozkładana tabela zadłużeń Piotra Steinkellera w Banku Polskim w latach 1836 - 1853 . /
cena: 48.00 zł

- Kuliszer Józef - Powszechna historia gospodarcza Średniowiecza i Czasów Nowożytnych tom 1-2 / Książka i Wiedza / W-wa / 1961 / str. 392 , 638 / 18x24 cm / Opr.pł. / Stan dobry /
cena: 78.00 zł

- - autorzy / Kwartalnik historii kultury materialnej , 1981 , nr. 2 / PWN / W-wa / 1981 / str. 142- 274 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / IHKM PAN . W treści m.in.: Leszek Urbański- Gospodarka rybna okolic Lwowa w drugiej połowie XV i w początkach XVI wieku , Leszek Kajzer- W sprawie importu piwa angielskiego do Polski w XVIII wieku , liczne ilustracje /
cena: 36.00 zł

- Lukacs Gyorgy - Młody Hegel . O powiązaniach dialektyki z ekonomią / PWN / W-wa / 1980 / str. 1011 / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Przeł. Marek J. Siemek . BKF . Lekko odniszczona obwoluta /
cena: 60.00 zł 

- Lulek Tomasz - Główne zagadnienia polityki handlowej w Polsce / nakł. Towarzystwa Ekonomicznego / Kraków / 1922 / str. 120 / 16x24 cm / Bez opr. / Stan słaby / Wyd. Tow. Ekonomicznego w Krakowie . Blok luźny pozycja do oprawy , brak broszurowej okładki /
cena: 27.00 zł

- Łopieński Zdzisław - Zasady polskiego rozrachunku ( Clearing z zagranicą ) / nakł. Towarzystwa Pracy Społeczno-Gospodarczej / W-wa / br.ok 1939 / str. 144 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Biblioteka Towarzystwa Pracy Społeczno-Gospodarczej /
cena: 36.00 zł

- Maculewicz Ludwik - Obecny stan zagadnienie lniarsko-konopnego w Polsce , trudności napotkane przy realizacji tego zagadnienia i dezyderaty na przyszłość / Tow. Lniarskie w Wilnie / Wilno / 1939 / str. 26 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 27.00 zł

- Mianowski H. - Podstawy dla eksportu drobnej wytwórczości / Związek Izb Przemysłowo-Handlowych R.P. / W-wa / 1937 / str. 24 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Odbitka ze zbioru referatów i przemówień z Konferencji Eksportowej 22 i 23 czerwca 1937 r. w Warszawie /
cena: 18.00 zł

- Mianowski Henryk - Znaczenie gospodarcze ruchu turystyczno - uzdrowiskowego w Polsce . Rozważania na czasie / Nakł. Izby Przemysłowo - Handlowej / Kraków / 1934 / str. 123 il. mapki 4 / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wyd II rozszerzone , przedmowa M. Kwaśniewski . /
cena: 30.00 zł

- Minc Bronisław - Ekonomia polityczna socjalizmu / PWN / W-wa / 1963 / str. 883 / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Podniszczona obwoluta /
cena: 18.00 zł

- Mishan J. Edward - Spór o wzrost gospodarczy / PIW / W - wa / 1986 / str. 268 / 20x13 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przeł. Zofia Wolińska , Biblioteka Myśli Współczesnej /
cena: 15.00 zł 

- - Narodowy plan gospodarczy / Nakł. Centralnego Urzędu Planowania / W-wa / 1946 / str. 135 / 21x30 cm / Opr.brosz. / Stan średni / ...Projekt uchwały Krajowej Rady Narodowej w sprawie narodowych planów gospodarczych i planu odbudowy gospodarczej w okresie 1 I 1946 - 31 XII 1949 . Podniszczona okładka , ślady zalania rogu stron /
cena: 27.00 zł

- - autorzy / Nasz Świat , 1929 , nr 1 / Zarząd Gł. Zrzesz. Prac. Banku Polskiego / W-wa / 1929 / str. 47 , il. / 23x31 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Organ Zrzeszenia Pracowników Banku Polskiego . W nr m.in. : W. Szewczyk - Pobieżna analiza bilansu spółki akcyjnej , H.Nowak - Aktualne zagadnienia w polityce gospodarczej Polski . Liczne ilustracje m.in. 4 fotogramy na osobych kartach -Zygmunt Szporek . Niewielkie zaplamienie 2 pierwszych kartek /
cena: 60.00 zł

- Nax Jan Ferdynand - Wybór pism / PWN / W-wa / 1956 / str. 385 / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Wybór i wstęp - Witold Sierpiński /
cena: 48.00 zł

- - autorzy / Nowe wiadomości ekonomiczne y uczone . 1938 , nr. 2 / b.w. / W-wa / 1938 / str. 26 / 19x29 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / ...albo magazyn wszystkich nauk do szczęśliwego życia ludzkiegoo potrzebnych założony a.d. 1758 przez Wawrzyńca Mitzlera de Kolof Filozofii i Medycyny Doktora Historii Rzeczypospolitey Pisarza , różnych Akademii cudzoziemskich Towarzysza I.K. Mci. Konsiliarza a przez J. Babińskiego , W. Malinowskiego y W. Zambrzyckiego wznowiony /
cena: 30.00 zł

- - autorzy / Nowe wiadomości ekonomiczne y uczone . 1938 , nr. 3 / b.w. / W-wa / 1938 / str. 31 / 19x29 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / ...albo magazyn wszystkich nauk do szczęśliwego życia ludzkiegoo potrzebnych założony a.d. 1758 przez Wawrzyńca Mitzlera de Kolof Filozofii i Medycyny Doktora Historii Rzeczypospolitey Pisarza , różnych Akademii cudzoziemskich Towarzysza I.K. Mci. Konsiliarza a przez J. Babińskiego , W. Malinowskiego y W. Zambrzyckiego wznowiony /
cena: 30.00 zł

- - O rozwój motoryzacji w Polsce / Nakł. Związku Izb Przemysłowo - Handlowych RP / W-wa / 1939 / str. 117 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Organizacja rynku nabywczego , Problem podaży pojazdów mechanicznych , Paliwa napędowe i motoryzacja w Polsce , Problem drogowy , Ubezpieczenia w Polsce /
cena: 45.00 zł

- Orynżyna Janina - Zarys przemysłu ludowego w Polsce / Ministerstwo Przemysłu i Handlu / W-wa / 1925 / str. 70 , 92 / 15x23 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Wyd. Komitetu Popierania Przemysłu Ludowego . Część opisowa plus 90 stron tabel z zestawieniami
przemysłu w poszczególnych starostwach wg. województw . Podniszczony grzbiet /
cena: 60.00 zł

- Ostaszewski Jan red. - autorzy / Wstep do teorii ekonomicznej Johna Maynarda Keynesa . Wybór pism / Szkoła Nauk politycznych i społecznych / Londyn / 1961 / str. 350 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wstęp prof. G.L.S. Shackle /
cena: 60.00 zł

- - Petit Annuaire statistique de la Pologne 1939 / nakł. GUS / W-wa / 1939 / str. XXXII 406 mapka 1 / 12x17 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Mały Rocznik Statystyczny 1939 wersja fracuskojęzyczna /
cena: 30.00 zł

- - autorzy / Polska - Francja , rok 1937-1938 / Izba Handlowa Polsko-Francuska / W-wa / 1939 / str. 39 , 20 , 20 , 20 , 23 , 20 , 24 , 32 , 30 , 24 / 25x33 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Organ Izby Handlowej Polsko-Francuskiej . Miesięcznik . Numery od listopada 1937 do grudnia 1938 . Ilustracje , reklamy , część artykułów również w j. francuskim /
cena: 90.00 zł

- - autorzy / Prace seminarjum ze skarbowości i prawa skarbowego oraz ze statystyki . Tom 1 / Uniwersytet Stefana Batorego w Wilnie / Wilno / 1931 / str. VII 55 35 54 50 48 22 49 / 17x25 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wydział Prawa i Nauk Społecznych /
cena: 120.00 zł

- - autorzy / Prace seminarjum ze skarbowości i prawa skarbowego oraz ze statystyki . Tom 2 / Uniwersytet Stefana Batorego w Wilnie / Wilno / 1934 / str. VII 44 39 107 105 111 51 / 18x25 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wydział Prawa i Nauk Społecznych /
cena: 120.00 zł

<<
<
1
2
>
>>