>> Strona główna Koszyk [0]
PRZYRODA:  129 pozycji,      1 - 50   >          
  1. Aleksandrowicz Julian , Duda Harry - U progu medycyny jutra / Oficyna Wydawnicza STON / Radom / 1991 / str. 248 / 15x20 cm / Opr.karton. / Stan średni / Przybrudzona okładka /
    cena: 30.00 zł                      

  2. Arbib Michael A. - Mózg i jego modele / PWN / W-wa / 1977 / str. 433 / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Przeł. S. Bogusławski , S. Weinfeld . Biblioteka Problemów . Przybrudzona okładka /
    cena: 36.00 zł                      

  3. - autorzy / Architektura rezydencjonalna historycznej Małopolski . / b.w. / Łańcut / 1982 / str. 221 il. / 18x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Materiały Sesji Stowarzyszenia Historyków Sztuki , Łańcut czerwiec 1975 . Krupe , Kurozwęki , Boguchwała , Zarzecze , Celejów i inne rezydencje . Liczne ilustracje - zdjęcia i plany /
    cena: 60.00 zł                      

  4. Arct - Golczewska Marja - Botanika na przechadzce / M. Arct / W-wa / br. ok. 1925 / str. 39 il tabl. 20 / 17x21 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / 208 rysunków roślin na 20 tablicach ( chromolitografie) wyd. III uzupełnione przez J. Kołodziejczyka. Oprawa introligatorska, biblioteczna, zachowane broszurowe okładki. /
    cena: 90.00 zł                      

  5. Betten Robert - Praktyczna hodowla kwiatów w pokoju / Prawda / W-wa / 1901 / str. 199 il. / 16x24 cm / Opr.pł. / Stan średni / Liczne ilustracje w tekście . Brak strony przedtytułowej, ślady zalania na okładce /
    cena: 90.00 zł                      

  6. - autorzy / Bibliografia geologiczna Polski , 1914 - 1920 , nr 1 / PIG / W-wa / 1914 - 1920 / str. 22 / 17x25 cm / Bez opr. / Stan dobry / Nierozcięte strony /
    cena: 27.00 zł                      

  7. Biegański Jan - Podręcznik dla zbierających zioła lekarskie i produkty zwierzęce dla użytku aptecznego / Wyd. M. Arcta / W-wa / 1923 / str. 114 il. / 13x19 cm / Opr.płsk. / Stan średni / Liczne ilustracje w tekście . Okładka lekko zabrudzona , otarta na rogach /
    cena: 36.00 zł                      

  8. Birkenmajer Ludwik Antoni - Mikołaj Kopernik jako uczony , twórca i obywatel / PAU / W-wa / 1923 / str. 122 / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / W 450-tą rocznicę jego urodzin . Lekko zabrudzona okładka . Nierozcięte strony /
    cena: 36.00 zł                      

  9. Bogacz Wojciech - Chów królików / Wydawnictwo Polskie Sp. z o.o. / W-wa / 1943 / str. 78 il. / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wskazówki dla chowu i hodowli , ilustracje /
    cena: 27.00 zł                      

  10. Bolewski Andrzej , Manecki Andrzej - Rozpoznawanie minerałów / Wyd. Geologiczne / W-wa / 1987 / str. 204 il. / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Red. S. Szarżyńska , liczne kolorowe ilustracje /
    cena: 36.00 zł                      

  11. Brehm Alfred - Życie zwierząt . Część I - IV / PWN / W-wa / 1962 - 1968 / str. 568 , 520 , 424 , 504 il. / 18x24 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Ptaki ; Ssaki ; Ryby , płazy i gady ; Bezkręgowce . J.Żabiński red. /
    cena: 120.00 zł    

  12. Budrecki Feliks - Światy planetarne / Gebethner i Wolff / W-wa / 1934 / str. 68 / 13x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Polska i świat współczesny . Biblioteka Młodzieży /
    cena: 24.00 zł                      

  13. Cabejszekówna Irena - Materiały do znajomości planktonu roślinnego Polesia . część II Zbiorniki wodne okolic Pińska / b.w. / Suwałki / 1939 / str. 97-114 mapka / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Odbitka z Archiwum Hydrobiologi i Rybactwa T XII /
    cena: 20.00 zł    

  14. Calder Ritchie - Człowiek i kosmos / PIW / W-wa / 1979 / str. 370 / 11x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przekł. Krzysztof Wolicki , wstęp Maciej Iłowiecki , Biblioteka Myśli Współczesnej /
    cena: 15.00 zł    

  15. Chauvin Remy - Życie i obyczaje owadów / PWN / W-wa / 1966 / str. 243 [5] / 11x18 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona oprawa. Współczesna Bibliteka Naukowa "Omega". Tłum. A. Straszewicz. /
    cena: 15.00 zł    

  16. Chmielińska Maria - Polska bibliografia zielarstwa za okres od początku XVI wieku do roku 1940 / Państwowy Zakład Wydawnictw Zielarskich / W-wa / 1954 / str. 516 / 18x25 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Lekko podniszczona okładka . Nierozcięte strony /
    cena: 120.00 zł                      

  17. Ciołek Gerard - Ogrody polskie . Przemiany treści i formy / Budownictwo i Architektura / W-wa / 1954 / str. 359 il. / 25x35 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Liczne ilustracje w tekście . Mocno postrzępiona obwoluta /
    cena: 150.00 zł                      

  18. Crick Francis - Istota i pochodzenie życia / PIW / W-wa / 1992 / str. 195 / 20x13 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przekł. i wstęp Antoni Hoffman . Biblioteka Myśli Współczesnej /
    cena: 24.00 zł    

  19. Czyżewski J. , Zierhoffer August - Kilka spostrzeżeń z wycieczki we wschodnią część północnej krawędzi Podola i Wołynia Grzędowego / Tow. Przyrodników im. Kopernika / Lwów / 1936 / str. 24 , il. / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Odbitka z czasopisma Kosmos , tom LXI , zeszyt pierwszy , nierozcięte strony mapki w tekście /
    cena: 48.00 zł                      

  20. Darwin Karol - O pochodzeniu człowieka / Nakł. Biblioteki Dzieł Naukowych / W-wa / b.r. ok.1935 / str. 267 il. / 14x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Ilustracje . Oprawa biblioteczna , niewielkie otarcia krawędzi /
    cena: 45.00 zł                      

  21. Dembowski Jan - Świat zwierzęcy stawu / Państwowe Wydawnictwo Książek Szkolnych / Lwów / 1933 / str. 31 il. / 13x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Z cyklu Przyroda , ilustracje /
    cena: 30.00 zł                      

  22. Demel Kazimierz - Zwierzę i jego środowisko / Trzaska, Evert i Michalski / W-wa / br. ok 1946 / str. 424 il. / 16x22 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Biblioteka Wiedzy . nierozcięte kartki /
    cena: 36.00 zł                      

  23. Denbigh Kenneth G - Świat i czas / PWN / W-wa / 1979 / str. 250 / 12x19 cm / Opr.ppł. / Stan słaby / Przeł. J. Mietelski . Biblioteka Problemów przybrudzona okładka /
    cena: 21.00 zł                      

  24. Ditfurth Hoimar von - Dzieci wszechświata / PIW / W-wa / 1978 / str. 410 / 11x18 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Wstęp M. Iłowiecki , przeł. A. D. Tauszyńska Biblioteka Myśli Współczesnej . Podnisczona okładka /
    cena: 15.00 zł    

  25. Domaniewski Janusz - Zarys geografji zwierząt / Gebethner i Wolff / W-wa / 1921 / str. 266 il. / 16x23 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / 200 ilustracji w tekście , ładny egz. /
    cena: 48.00 zł                      

  26. Dubos Rene - Człowiek , środowisko , adaptacja / Państ. Zakład Wyd. Lekarskich / W-wa / 1970 / str. 491, il. / 14x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Tłum. St. Bogusławski , A. Czerwiński . Podniszczona obwoluta /
    cena: 36.00 zł                      

  27. Dyakowski Bohdan - Nasz las i jego mieszkańcy / Wyd . M. Arct / W-wa / 1950 / str. 285 il. / 16x22 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Ilustracje Kamil Mackiewicz . Podniszczona okładka /
    cena: 30.00 zł                      

  28. Dzierżyński Józef - Spozycie tytoniu w Polsce / nakł. Dyrekcji Polskiego Monopolu Tytoniowego / W-wa / 1930 / str. 125 tabl. 44 / 21x29 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Liczne tabele i zestawienia , wykresy i kartogramy w osobej broszurze . Ładny egz. /
    cena: 69.00 zł                      

  29. Dziurzyński Adam - W królestwie buka / Państw. Zakłady Wyd. Szkolnych / W-wa / 1948 / str. 92, il. / 15x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Przybrudzona oprawa. Biblioteka Przyrodnicza /
    cena: 15.00 zł                      

  30. Ernst Jan - Niektóre zagadnienia z geografii rolniczej Podola / Książnica Atlas / Lwów / 1938 / str. 61 il. / 21x29 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Prace geograficzne wydawane przez Eugeniusza Romera . z. XIX , rozprawa doktorska . Liczne mapki, tabele. Mocno postrzępiona okładka /
    cena: 60.00 zł                      

  31. Ernst Jan - Regionalizm fizjograficzny a gospodarczy na przykładzie Podola / Książnica Atlas / Lwów / b.r. ok. 1937 / str. 170-184 mapki 5 / 15x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Odbitka z Czasopisma geograficznego , 1937 , nr.2 , 5 mapek z rozmieszczeniem upraw na Podolu /
    cena: 39.00 zł                      

  32. Ernst Marcin - Astronomia gwiazd stałych / Nakł. Red. Prac Matematyczno - Fizycznych / W-wa / 1897 / str. 351 / 17x25 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Blok luźny , pozycja do oprawy /
    cena: 36.00 zł                      

  33. Ernst Marcin - Budowa świata . Szkice astronomiczne / nakł. Księgarni H. Altenberga / Lwów / 1910 / str. 333 il. / 15x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry / O matomanach w astronomii , Zaćmienia Słońca , Nowa gwiazda , Kosmogonia . Liczne ilustracje w tekście . Oprawa płócienna z epoki /
    cena: 60.00 zł                      

  34. Flammarion Kamill - Wielość światów zamieszkałych . Studyjum / Nakł. Drukarni Józefa Ungra / W-wa / 1868 / str. V [4]322 LXIII / 16x24 cm / Opr.pł. / Stan średni / "...Studyjum, w którym wykładają się warunki zamieszkalności ziem niebieskich , roztrząsane ze stanowiska astronomii , fizyjologii i filozofii naturalnej ." ilustracje - drzeworyty Podniszczona okładka /
    cena: 120.00 zł                      

  35. Floericke Kurt - Der deutsche Wald und seine Vogel / Franckhsche Verlagshandlung / Stuttgart / 1935 / str. 80 il. / 14x20 cm / Opr.karton. / Stan średni / Podniszczony grzbiet , lekko przybrudzona okładka , liczne wielobarwe ilustracje /
    cena: 24.00 zł                      

  36. Floericke Kurt - Vogel auf der Reise / Kosmos Gesellschaft der Naturfreunde / Stuttgard / 1928 / str. 76 il. / 14x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Ilustracje w tekście /
    cena: 21.00 zł                      

  37. Fothergill G. Philip - Chrześcijanie wobec ewolucji / PAX / W - wa / 1966 / str. 529 / 20x13 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przeł. Tomasz Górski /
    cena: 27.00 zł    

  38. Frieling Heinrich - Grossstadtvogel Krieg Mensch Natur / Franckhsche Verlagshandlung / Stuttgart / 1942 / str. 78 / 14x20 cm / Opr.karton. / Stan dobry / ilustracje w tekście /
    cena: 27.00 zł                      

  39. Gadomski Jan , Rybka Eugenjusz - Kosmografja . Podręcznik dla szkół średnich / Wyd . M. Arct / W-wa / 1931 / str. 232 il. / 16x23 cm / Opr.brosz. / Stan średni / 94 ilustracje . Przybrudzona okładka /
    cena: 24.00 zł    

  40. Galon Rajmund - Geologia i morfologia Prus Wschodnich / b.w. / W-wa / 1937 / str. 30-42 / 20x27 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Ilustracje , mapka. Odbitka z "Słownika geograficznego Państwa Polskiego" , pieczatki własnościowe , dedykacja autora /
    cena: 30.00 zł                      

  41. Gałecki Antoni - Świat atomów / Trzaska, Evert i Michalski / W-wa / 1923 / str. 30 il. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Z 8 rysunkami w tekście . Lekko postrzępiona broszurowa okładka /
    cena: 18.00 zł                      

  42. Gerling Reinhold oprac. - Praktische Menschenkenntnis / Deutsches Verlagshaus Bong & Co / Berlin / 1930 / str. 47 92 136 144 64 il. / 21x29 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Der Weg zur Ergründung der Veranlagung und des Charakters durch Physiognomik, Gehirn- und Schädellehre, Handformenkunde und Graphologie unter Berücksichtigung neuester Forschungsergebnisse und Erfahrungen allgemeinverständlich dargestellt. Ein Lehrgang zum Selbststudium . Załącznik - przekroje mózgu /
    cena: 75.00 zł                      

  43. Hamilton III Wiliam I. - Barwny szyfr życia / PWN / W-wa / 1977 / str. 355, il. / 12x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Tłum. J. Gliwicz . Przybrudzona oprawa. Stałocieplność , ekosystemy , biologia , barwy /
    cena: 24.00 zł                      

  44. Hawks Ellison - Dziwy powietrza i wody / Trzaska, Evert i Michalski / W-wa / b. r. ok. 1935 / str. 248 il. / 15x22 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Biblioteka Wiedzy , ładny egz /
    cena: 39.00 zł                      

  45. Heller Michał - Ewolucja kosmosu i kosmologii / PWN / W-wa / 1983 / str. 224 il. / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Ilustracje /
    cena: 30.00 zł                      

  46. Hertwig Oskar - Rozwój biologii w XIX stuleciu / Gebethner i Wolff / W-wa / 1914 / str. VIII 177 [8] / 13x19 cm / Opr.ppł. / Stan średni / Przekład i oprac. Henryk Buczek .Nieaktualne pieczątki w tym " Polskie Towarzystwo gimn. SOKÓŁ w Jarosławiu " /
    cena: 36.00 zł                      

  47. Horwitz Ludwik - Jeszcze w sprawie wieku łupków menilitowych / nakł. autora / W-wa / 1938 / str. 31 / 18x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Okładka przerwana na grzbiecie, nieaktualne pieczątki /
    cena: 30.00 zł                      

  48. Howard Tom - Koń . Historia w obrazach / Arkady / W-wa / 1995 / str. 80 il. / 24x31 cm / Opr.karton. / Stan dobry / Wydawnictwo albumowe , barwne reprodukcje /
    cena: 48.00 zł                      

  49. Infeld Leopold - Moje wspomnienia o Einsteinie / Iskry / W-wa / 1956 / str. 149 / 12x17 cm / Opr.pł. / Stan dobry /
    cena: 27.00 zł                      

  50. Jankowski Edmund - Dzieje ogrodnictwa w Polsce w zarysie / nakł. Banku dla Handlu i Przemysłu w Warszawie / W-wa / 1923 / str. 212 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Nieaktualne pieczątki, podniszczony grzbiet, wskazana nowa oprawa /
    cena: 180.00 zł    

<<   <     1     2     3     >   >>