HISTORIA:
1201 pozycji,
1 - 50 >
- - autorzy / 11 XI 1941 / b.w. / Grenoble / 1942 / str. 335 [5] mapki 14 / 21x28 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Praca zbiorowa, monografia wysiłku zbrojnego Polski do jesieni 1940 r. Wydano na prawach rękopisu 250 egz.,oferowany nr 117 egz. Marii Zajączkowskiej. Druk maszynowy, postrzępiona okładka, wew. stan dobry. /
cena: 180.00 zł

- Abramowski Edward - Pisma popularnonaukowe i propagandowe . 1890 -1895 / Książka i Wiedza / W-wa / 1979 / str. 220 [6], portr. / 12x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Podniszczona obwoluta . Wybór i wstęp J. Kulasa /
cena: 36.00 zł

- Aftanazy Roman - Materiały do dziejów rezydencji . Tom IXa . Dawne Województwo Podolskie / IS PAN / W-wa / 1992 / str. 461 / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / I wydanie słynnego dzieła prof. Aftanazego . Brak tomu IXb zawierającego ilustracje do Województwoa Podolskiego /
cena: 45.00 zł

- - Akty Powstania Kościuszki . Tom 1-2 / AU / Kraków / 1918 / str. LXXVII 471 , 484 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wyd. Szymon Askenazy i Włodzimierz Dzwonkowski . Protokoły i dzienniki Rady Zastępczej Tymczasowej i Rady Najwyższej Narodowej. /
cena: 160.00 zł

- - Album mundurów 1-go Polskiego Korpusu / Barwa i Broń / W-wa / 2005 / str. 96 il. / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Wielobarwne tablice umundurowania /
cena: 24.00 zł

- Allchin Bridget i Raymond - Narodziny cywilizacji indyjskiej / PWN / W-wa / 1973 / str. 520 [8],il. / 12 x 19 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Przeł. T. Marszewski . Biblioteka Problemów /
cena: 24.00 zł 

- Alliluyeva Svetlana - Only one Year / Harper & Row Publishers / New York / 1969 / str. 444 / 15x22 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przeł.P. Chavchavadze /
cena: 36.00 zł 

- Anders Władysław - Bez ostatniego rozdziału . Wspomnienia z lat 1939 - 1946 / Gryf Publishers Ltd. / Londyn / 1959 / str. 408 il. / 14x22 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Liczne ilustracje w tekście . Wyd. 3 uzupełnione /
cena: 36.00 zł

- Anders Władysław - Hitler s defeat in Russia / Henry Regney Company / Chicago / 1953 / str. 267 mapka 1 / 15x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Tekst w j. angielskim , wstęp Truman Smith ,rozkładana mapa. Lekko podniszczona obwoluta , nieaktualne pieczątki biblioteczne /
cena: 90.00 zł

- Angyal Endre - Świat słowiańskiego baroku / PIW / W-wa / 1972 / str. 498 il. / 17x25 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Przekł. Jerzy Prokopiuk , wstęp Jadwiga Sokołowska Liczne ilustracje w tekście /
cena: 45.00 zł

- - Apologeticus to jest Obrona konfederacyej . Przytym SEDITIO albo bunt kapłański na ewanieliki w Wilnie z wolej a łaski miłego Boga przed harapem wynurzony . / PAU / Kraków / 1932 / str. LX 96 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Biblijoteka Pisarzów Polskich , wydał Edmund Bursche , nierozcięte strony ,ślad zalania na górnym marginesie /
cena: 57.00 zł

- - Archiwum Filomatów . Listy z więzienia / Ancher / W-wa / 2000 / str. 522 il. / 15x21 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan b. dobry / Oprac. Zbigniew Sudolski /
cena: 48.00 zł

- - Archiwum filomatów . Listy z zesłania . Tom 1-3 / Ancher / W-wa / 1997 / str. 470 il., 600 il., 840 il. / 15x21 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan b. dobry / Oprac. Zbigniew Sudolski /
cena: 120.00 zł

- - autorzy / Archiwum Komisji Historycznej Seria 2. Tom III / nakł. PAU / Kraków / 1939 / str. 449 / 18x26 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wyd. Komisji Historycznej PAU ogólnego zbioru t. XV . "Kronika z czasów Stefana Wielkiego Mołdawskiego" Olgierd Górka , Henryk Barycz oprac. , Inwentarz dóbr i dochodów biskupów poznańskich r. 1564 . Nierozcięte strony /
cena: 60.00 zł

- Arciniegas German - Burzliwe dzieje Morza Karaibskiego / PIW / W-wa / 1968 / str. 442 il. mapa 1 / 18x25 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
cena: 36.00 zł

- - Armia Krajowa w dokumentach 1939 - 1945 . Tom 3 kwiecień 1943 - lipiec 1944 / Gryf Printers Ltd / Londyn / 1976 / str. XXXII 627 tabl.1 il. / 17x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Studium Polski Podziemnej . Wzmożone działania dywersyjne i operacja bojowa "Burza" . Ilustracje /
cena: 60.00 zł

- - Armia Krajowa w dokumentach 1939 - 1945 . Tom 4 lipiec - październik 1944 / Caldra Hause Ltd / Londyn / 1977 / str. XL 470 il. mapki 5 / 16x23 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Studium Polski Podziemnej . Tom w znacznej części obejmuje dokumenty dotyczące Powstania Warszawskiego /
cena: 60.00 zł

- - Armia Krajowa w dokumentach 1939 - 1945 . Tom 5 październik 1944 - lipiec 1945 / Caldra Hause Ltd / Londyn / 1981 / str. XL [12] 534 il. / 17x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Studium Polski Podziemnej . Tom obejmuje dokumenty dotyczące likwidacji Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego . Ilustracje . Przetarcia obwoluty /
cena: 60.00 zł

- - autorzy / Arsenał , 1958 , nr 3 / b.w. / Kraków / 1958 / str. 53 - 80 il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Kwartalnik Koła Miłośników Broni i Barwy prz Muzeum Narodowym w Krakowie . W treści m. in.: Benda J.- O rogatywakach i czapkach ułańskich , Boczar M. - Statki powstańczych wypraw morskich w latach 1830/31 i 1863/64 . Liczne ilustracje . Rozkładany projekt statku . Nakład 500 egz, numerowanych, oferowany nr. 97 /
cena: 48.00 zł

- - Arsenał , 1958 r. , nr 2 / b.w. / Kraków / 1958 / str. 25-52 il. / 17x23 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Kwartalnik Koła Miłośników Broni i Barwy prz Muzeum Narodowym w Krakowie . W treści m. in.: Józef Lepiarczyk - Arsenał Władysława IV w Krakowie , Maria Grodzicka - Armaty Władysława IV na Zamku Wawelskim , Adam Łabinowicz - Pistolety Tadeusza Kościuszki . Leon Lewicki - Szable radziwiłlowskie. Liczne ilustracje. Odbito 500 egz. numerowanych - oferowany nr.68 /
cena: 30.00 zł

- Ash Timothy Garton - Polska rewolucja Solidarność / Polonia / London / 1983 / str. 224 / 14x22 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Lekkie zagięcie rogu okładki /
cena: 27.00 zł

- Auboyer Jeannine - Życie codzienne w dawnych Indiach / PIW / W-wa / 1968 / str. 294 [2],il. / 17 x 24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Wiek ok. II p.n.e. ok. VII n.e., Przeł. A Ługowski /
cena: 30.00 zł

- Audric John - Angkor i Imperium Khmerskie / PIW / W-wa / 1979 / str. 169 il [101] / 18x25 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Liczne ilustracje w tekście . W załączeniu mapka . Seria ceramowska /
cena: 36.00 zł

- Augustyniak Urszula - Testamenty ewangelików reformowanych w Wielkim Księstwie Litewskim / Semper / W-wa / 1992 / str. 251 il. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Mikołaj Radziwiłł , Jerzy Zenowicz , Marek Wnuczko , Jan Hlebowicz , Krzysztof Radziwiłł , Krzysztof Zenowicz , Jerzy Radziwiłł , Krzysztof Drohostajski , Janusz Radziwiłł , Władysław Drohostajski , Anna Maria Radziwiłłowa , Bogusław Radziwiłł , Katarzyna Hlebowiczowa , Katarzyna Grabowska .Teksty testamentów w krytycznym opracowaniu, ilustracje /
cena: 48.00 zł

- Awtorchanow Abdurachman - Zagadka śmierci Stalina / Polonia Book Fund LTD / Londyn / 1983 / str. 170 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 45.00 zł

- Bachmann Klaus - Którędy do Europy / KAW / W-wa / 2002 / str. 240 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Dla odbiorców hurtowych rabaty. Przeceniona z księgarskiej ceny detalicznej 29 zł na /
cena: 12.00 zł 

- Balandier Georges - Życie codzienne w Państwie Kongo XVI - XVIII w. / PIW / W-wa / 1970 / str. 234 il. [65] / 18x25 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Liczne ilustracje w tekście , brak obwoluty /
cena: 30.00 zł

- Balara Michał - Na Spiszu / Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza / W-wa / 1986 / str. 173 / 12x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Obrzędy ludowe , opowieści i bajdy , wstęp i oprac. - M . Trajdos /
cena: 27.00 zł 

- Balcerzak Janina - Stracona młodość ? / Iskry / W-wa / 1960 / str. 154 [2], il. / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona oprawa Il. T. Obmińska /
cena: 15.00 zł 

- ( Baliński Michał , Lipiński Tymoteusz ) - Starożytna Polska pod względem historycznym , jeograficznym i statystycznym opisana przez .. . Tom 3 , cześć 2 / nakł S. Orgelbranda Synów / W-wa / 1887 / str. 296 XXI / 15x22 cm / Bez opr. / Stan średni / Wyd. II poprawione i uzupełnione . Oferowany tom obejmuje Śląsk . Większość kart nierozcięta , brak broszurowej okładki , egzemplarz do oprawy /
cena: 120.00 zł

- Balzer Oswald - Konstytucja Trzeciego Maja / Gebethner i Wolff / W-wa / br. ok 1922 / str. 82 / 15x22 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Reformy społeczne i polityczne ustawy rządowej z r. 1791 . Brak przedniej okładki , wpis własnościowy /
cena: 30.00 zł

- Balzer Oswald - W obronie historyografii naszej / Gubrynowicz & Schmidt / Lwów / 1890 / str. 24 / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Rzecz wypowiedziana na Zjeździe Historyków Polskich w dyskusji nad referatem T. Korzona p.t. " Błędy historyografii naszej w budowaniu dziejów Polski " /
cena: 27.00 zł 

- ( Bańkowski Piotr ) - Tadeusza Kościuszki dwie relacje o kampanii Polsko - Rosyjskiej 1792 roku / PWN / W-wa / 1964 / str. 82 , mapki [6] / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Liczne ilustracje oraz mapki /
cena: 45.00 zł

- Barański Jan - Lata włodości i walki / Veritas / Londyn / b.r. ok. 1985 / str. 126 / 12x18 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Wspomnienia 1920-1945 jednego z czołowych działaczy Stronnictwa Narodowego , OWP , Młodzieży Wszechpolskiej /
cena: 30.00 zł

- Barański Jan - Na drodze do trzeciej wojny światowej / Veritas / Londyn / 1981 / str. 117 / 12x18 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Analiza geopolityczna jednego z czołowych działaczy Stronnictwa Narodowego , OWP , Młodzieży Wszechpolskiej. Podniszczona okładka /
cena: 30.00 zł

- Barbaszowa Marja - Cornelia matka Gracchów / nakł. Filomaty / Lwów / 1934 / str. 56 il. / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Ilustracje , kronika rodziny Corneliuszów /
cena: 30.00 zł

- ( Bartoszewicz Julian ) - Kościoły warszawskie rzymsko-katolickie opisane pod względem historycznym przez Juliana Bartoszewicza / Michalineum / Struga / 1988 / str. 382 il. / 14x20 cm / Opr.pł. / Stan b. dobry / Wizerunki kościołów i celniejsze w nich nagrobki rytował w drzewie Michał Starkman . Reprint wydania z 1855 r. /
cena: 69.00 zł

- Barycz Henryk - Między Krakowem a Warmią i Mazurami .Studia i szkice / Pojezierze / Olsztyn / 1987 / str. 342 / 16x24 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry /
cena: 45.00 zł

- Barycz Henryk - Stanisław Smolka w życiu i w nauce / Wyd. Literackie / Kraków / 1975 / str. 410 [4], il. / 12x17 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Seria Cracoviana . Lekko przybrudzona obwoluta /
cena: 27.00 zł 

- Baszkiewicz Jan - Maksymilian Robespierre / Ossolineum / Wrocław / 1989 / str. 320 [4],il. / 14 x 21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 18.00 zł 

- Baszkiewicz Jan - Wolność . Równość . Własność . Rewolucje burżuazyjne / Czytelnik / W-wa / 1981 / str. 282, il, mapy / 15x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan słaby / Podniszczona obwoluta. Seria " Wielkie problemy dziejów świata " /
cena: 24.00 zł

- Batycki Wiktor - Krótki zarys obrony przeciwlotniczo - gazowej ludności cywilnej / b.w. / W-wa / 1936 / str. 150 il / 16x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Liczne ilustracje w tekście /
cena: 39.00 zł

- Bayness Norman H. , Moss H. St. L. B. - Bizancjum . Wstęp do cywilizacji wschodniorzymskiej / PAX / W-wa / 1964 / str. 384 il[4] / 18x25 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Brak obwoluty . Liczne ilustracje w tekście /
cena: 60.00 zł

- Bazielich Wiktor - Historie starosądeckie / Wyd. Literackie / Kraków / 1965 / str. 304 il. / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Oprawa biblioteczna /
cena: 30.00 zł 

- Bazylow Ludwik - Dzieje Rosji / PWN / W-wa / 1977 / str. 732 il. / 17x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
cena: 36.00 zł 

- Bazylow Ludwik - Historia Rosji . Tom 1-2 / PWN / W-wa / 1985 / str. 400 , 540 / 20x14 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 36.00 zł 

- Bażanow Borys - Byłem seketarzem Stalina / Nowa / W-wa / 1985 / str. 191 / 14x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Biblioteka Kwartalnika Politycznego "Krytyka" , wydanie podziemne, druk maszynowy /
cena: 24.00 zł 

- Beauvois Daniel - Szkolnictwo polskie na ziemiach litewsko - ruskich 1803 - 1832 . Tom 1 Uniwersytet Wileński / Redakcja Wydawnictw KUL / Lublin / 1991 / str. 382 / 17x24 cm / Opr.karton. / Stan dobry /
cena: 45.00 zł

- Beauvois Daniel - Walka o ziemię / Pogranicze / Sejny / 1996 / str. 304 / 15x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Szlachta polska na Ukrainie prawobrzeżnej pomiędzy caratem a ludem ukrainskim 1863-1914 /
cena: 48.00 zł

- Bender Ryszard - Powstaniec - zakonnik. Błogosławiony o. Rafał Kalinowski / PAX / W-wa / 1984 / str. 221 [3],il. / 12 x 16 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry /
cena: 15.00 zł

<<
<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>
>>