>> Strona główna Koszyk [5]
HUMANISTYKA:  1412 pozycji,      1 - 50   >          
  1. - autorzy / A traves del mundo hispanico tom 1 / PWN / W - wa - Łódź / 1966 / str. 405 / 24x17 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / "...(lekturas espanolas)" . /
    cena: 30.00 zł                      

  2. Abramowski Edward - Pisma popularnonaukowe i propagandowe . 1890 -1895 / Książka i Wiedza / W-wa / 1979 / str. 220 [6], portr. / 12x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Podniszczona obwoluta . Wybór i wstęp J. Kulasa /
    cena: 36.00 zł                      

  3. Ajdukiewicz Kazimierz - Język i poznanie . Wybór pism z lat 1920 - 1939 . Tom I / PWN / W-wa / 1960 / str. 375 / 18x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
    cena: 39.00 zł                      

  4. Ajdukiewicz Kazimierz - Zagadnienia i kierunki filozofii . Teoria poznania , metafizyka / Czytelnik / Kraków / 1949 / str. 234 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 36.00 zł                      

  5. Akielewicz Mikołaj - W sprawie językoznawstwa . List otwarty do Pana Leona Niedźwieckiego / Nakł. Drukarni Polskiej S. Nieciuńskiego / Paryż / 1887 / str. 8 / 22x27 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
    cena: 30.00 zł                      

  6. Alberes Rene Marill - Bilans literatury XX wieku / PAX / W-wa / 1958 / str. 301 / 13x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Przeł. Mieczysław Tazbir . Pęknięcie pomiędzy okładką a stroną tytułową /
    cena: 30.00 zł                      

  7. Alembert Jean le Rond d - Wstęp do encyklopedii / PWN / W-wa / 1954 / str. 188 / 13x19 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Przekład Julia Hartwig , oprac. Tadeusz Kotarbiński , BKF , brak obwoluty /
    cena: 39.00 zł    

  8. - Almanach Bibljoteki Narodowej w dsiesięciolecie wydawnictwa 1919 - 1929 / Krakowska Spółka Wydawnicza / Kraków / 1929 / str. 308 / 13x18 cm / Opr.brosz. / Stan średni /
    cena: 30.00 zł    

  9. Alquie Ferdinand - Kartezjusz / PAX / W-wa / 1989 / str. 298 / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Monografia i wybór pism . Przekład i opacowanie - Stanisław Cichowicz /
    cena: 15.00 zł                      

  10. Ameisenowa Zofia - Kodeks Baltazara Behema / Auriga / W-wa / 1961 / str. 48 il. [66] / 15x21 cm / Opr.karton. / Stan średni / Lekko przybrudzona okładka /
    cena: 27.00 zł                      

  11. Amsterdamski Stefan - Engels / Wiedza Powszechna / W-wa / 1964 / str. 271, portr. / 11x19 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Monografia i wybór tekstów , Myśli i Ludzie /
    cena: 15.00 zł    

  12. Amyot M. - Lettre de M. Amyot editeur - libraire a M. Alexandre Chodzko prefesseur du college de France , a Paris / b.w. / Paryż / 1870 / str. 4 / 22x28 cm / Bez opr. / Stan dobry / List dotyczy subskrypcji na dzieła Jozefa M. Hoene Wrońskiego . Załączony formularz subskrypcyjny /
    cena: 39.00 zł                      

  13. Andrzejewska Jadwiga oprac. - Bibliografia teorii literatury 1900 - 1983 . Cz. II Genologia / Wyd. Uniwersytetu Gdańskiego / Gdańsk / 1988 / str. 294 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Prace polskie, tłumaczone na język polski i recenzowane w polskich czasopismach . Druk maszynowy , nakład 300 egz. /
    cena: 30.00 zł                      

  14. - autorzy / Antologia mistyków franciszkańskich . Tom 1-2 / ATK / W-wa / 1985 - 1986 / str. 303 , 303 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Brak tomu 3 /
    cena: 45.00 zł                      

  15. Antonow Sergiusz - W pierwszej osobie / PIW / W-wa / 1976 / str. 498 / 11x18 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Biblioteka Krytyki Współczesnej . Tłum. J. Faryno . Podniszczona obwoluta /
    cena: 24.00 zł                      

  16. - autorzy / Archiwum do dziejów literatury i oświaty w Polsce / Nakł. Akademii Umiejętności / Kraków / 1914 / str. 411 / 18x26 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / W treści m. in.: Maryan Dubiecki "Przymierze dziedzica z poddanymi rolnikami" , Antoni M. Kurpiel "Pamiętniki życia księdza Stanisława Judziłła, profesora botaniki w cesarskim wileńskim uniwersytecie" /
    cena: 75.00 zł                      

  17. - autorzy / Archiwum Komisji do Badania Historji Filozofji w Polsce , Tom 5 / nakł. Polskiej Akademii Umiejętności / Kraków / 1933 / str. 198 [2] / 18x26 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Treść ; T.Jachimowski - Dokumenty do sprawy pozbawienia Katedry Filozofii Józefa Gołuchowskiego na Uniwersytecie Wileńskim , A. Bar - zwolenicy i przeciwnicy filozofii Hegla w polskim czasopismiennictwie 1830-1850 . Nierozcięte kartki. /
    cena: 36.00 zł    

  18. Arct Michał - Słownik wyrazów obcych / Wyd. M. Arcta / W-wa / 1921 / str. 293 / 16x23 cm / Opr.pł. / Stan dobry / 25 000 wyrazów , wyrażeń , zwrotów i przysłów cudzoziemskich , używanych w mowie potocznej i w prasie polskiej . Przybrudzona strona tytułowa , oprawa wydawnicza /
    cena: 45.00 zł                      

  19. Arct Zbysław - Gawędy o księgarzach / Ossolineum / Wrocław / 1972 / str. 241 [7], il. / 13x20 cm / Opr.ppł. / Stan średni / Seria "Książki o Książce" /
    cena: 15.00 zł    

  20. Arnauld Antoine i Nicole Pierre - Logika czyli sztuka myślenia / PWN / W-wa / 1958 / str. 531 / 13x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry / Przekł. i oprac. Seweryna Romahnowa , BKF /
    cena: 36.00 zł    

  21. Arutjunow S. , Swietłow G. - Starzy i nowi bogowie Japonii / PIW / W-wa / 1973 / str. 164 il. / 15x21 cm / Opr.karton. / Stan dobry / Mały "Ceram" /
    cena: 36.00 zł                      

  22. Arystoteles - Analityki pierwsze i wtóre / PWN / W-wa / 1973 / str. 362 / 13x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przekł. i oprac. Kazimierz Leśniak , BKF /
    cena: 45.00 zł    

  23. Arystoteles - Dzieła wszystkie . Tom 3 / PWN / W-wa / 1992 / str. 781 / 17x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / O duszy . Krótkie rozprawy pschychologiczno-bilogiczne . Zoologia . O częściach zwierząt. /
    cena: 48.00 zł    

  24. Arystoteles - Dzieła wszystkie . Tom 4 / PWN / W-wa / 1993 / str. 807 / 18x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / O ruchu zwierząt . O poruszaniu się przestrzennym zwierząt . O rodzeniu się zwierząt . O barwach . O głosach . Fizjognomika . O roslinach. Opowiadnia zdumiewające . Mechanika . Zagadnienia przyrodnicze . O odcinkach niepodzielnych. Połozenia i nazwy wiatrów . O Melissosie , Ksenofanesie i Gorgiaszu /
    cena: 60.00 zł    

  25. Arystoteles - Etyka nikomachejska / PWN / W-wa / 1982 / str. 511 / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Przekł. i oprac. Daniela Gromska /
    cena: 27.00 zł    

  26. Arystoteles - Krótkie rozprawy psychologiczno - biologiczne / PWN / W-wa / 1971 / str. 275 / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / BKF /
    cena: 45.00 zł    

  27. Arystoteles - Metafizyka / PWN / W-wa / 1984 / str. 451 / 13x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przekł. i oprac. Kazimierz Leśniak , BKF /
    cena: 39.00 zł    

  28. Arystoteles - O duszy / PWN / W-wa / 1972 / str. 210 / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przekł. i oprac. Paweł Siwek , BKF /
    cena: 36.00 zł    

  29. Arystoteles - O niebie / PWN / W-wa / 1980 / str. XLIV 202 / 13x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / przekł. i oprac. Paweł Siwek BKF /
    cena: 30.00 zł                      

  30. Arystoteles - Polityka / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo / Wrocław / 1953 / str. XXXVI 298 / 18x25 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Przekł. L. Piotrowicz , przedmowa Konstanty Grzybowski . Ładny egz. /
    cena: 30.00 zł                      

  31. Arystoteles - Polityka z dodaniem pseudo-arystotelesowej ekonomiki / PWN / W-wa / 1964 / str. LV 444 / 13x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przekł. i oprac. Ludwik Piotrowicz , BKF /
    cena: 36.00 zł    

  32. Arystoteles - Retoryka . Poetyka / PWN / W-wa / 1988 / str. 506 / 13x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przekł. i oprac. Henryk Podbielski , BKF /
    cena: 36.00 zł    

  33. Arystoteles - Ustrój polityczny Aten / PWN / W-wa / 1973 / str. XLI 140 / 13x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przekł. Ludwik Piotrowicz oprac. Ludwik Piotrowicz , Lidia Winniczuk , BKF /
    cena: 36.00 zł    

  34. Arystoteles - Zachęta do filozofii / PWN / W-wa / 1988 / str. 57 / 13x20 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Przekł. i oprac. Kazimierz Leśniak , BKF /
    cena: 30.00 zł    

  35. Arystoteles - Zagadnienia przyrodnicze / PWN / W-wa / 1980 / str. 448 / 13x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przekł. i oprac. Leopold Regner /
    cena: 27.00 zł    

  36. Asmus Walentin F. - Demokryt / Książka i Wiedza / W-wa / 1961 / str. 147 / 14x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Wybór fragmentów Demokryta i świadectw starożytnych o Demokrycie /
    cena: 27.00 zł                      

  37. - autorzy / Astrea . Czasopismo miesięczne poświęcone literaturze , sztuce i sprawom kultury . 1924 nr 1 / b.w. / W-wa / 1924 / str. 88 [4] / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Artykuły : Tadeusz Miciński - Ultima Thule ( z pism posmiertnych ) , Józef Jankowski - O kabale /
    cena: 30.00 zł    

  38. - autorzy / Ateneum , 1897 , tom IV / b.w. / W-wa / 1897 / str. 387 - 594 / 17x26 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / W treści m.in.: Henryk Biegeleisen "Listy Trembleckiego do króla" , Wiktor Gomulicki "Rynek staromiejski w Warszawie" , St. Piotrowski "Stanowisko Krolestwa Polskigo w państwie rosyjskim co do produkcji ziarna i transportów zboża "Blok luźny , poz. do oprawy /
    cena: 36.00 zł                      

  39. Auerbach Erich - Minesis . Rzeczywistość przedstawiona w literaturze Zachodu . Tom 1-2 / PIW / W-wa / 1968 / str. 462, 443 / 13x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry /
    cena: 45.00 zł                      

  40. Augustyn Św. - Wyznania / PAX / W-wa / 1978 / str. 305 / 14x20 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przeł. Zygmunt Kubiak /
    cena: 24.00 zł                      

  41. Augustyn Św. - Wyznania / PAX / W-wa / 1954 / str. 379 / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Przeł. Ks. Jan Czuj . Okladka lekko podniszczona /
    cena: 30.00 zł                      

  42. Augustyniak Urszula - Testamenty ewangelików reformowanych w Wielkim Księstwie Litewskim / Semper / W-wa / 1992 / str. 251 il. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Mikołaj Radziwiłł , Jerzy Zenowicz , Marek Wnuczko , Jan Hlebowicz , Krzysztof Radziwiłł , Krzysztof Zenowicz , Jerzy Radziwiłł , Krzysztof Drohostajski , Janusz Radziwiłł , Władysław Drohostajski , Anna Maria Radziwiłłowa , Bogusław Radziwiłł , Katarzyna Hlebowiczowa , Katarzyna Grabowska .Teksty testamentów w krytycznym opracowaniu, ilustracje /
    cena: 48.00 zł                      

  43. Aureliusz Marek - Rozmyślania / Wyd. K. Rutskiego / Łódź / 1948 / str. 236 / 13x17 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Biblioteka Humanisty . Przekł. Marian Reiter , wstęp Tadeusz Sinko /
    cena: 24.00 zł                      

  44. Avenarius Richard - Ludzkie pojęcie świata / PWN / W-wa / 1969 / str. 161 / 13x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry / Wstęp - Bogusław Wolniewicz , BKF /
    cena: 30.00 zł    

  45. Awicenna - Księga wiedzy / PWN / W-wa / 1974 / str. 272 / 13x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry / Przekł. i oprac. Bogdan Składanek , BKF /
    cena: 45.00 zł    

  46. Axer Jerzy - Filolog w teatrze / PWN / W-wa / 1991 / str. 220 il. [22] / 16x22 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Wsród scenariuszy greckich i rzymskich . Polski dramat romantyczny . Liczne ilustracje w tekście /
    cena: 30.00 zł                      

  47. Ayer J. Alfred - Problem poznania / PWN / W-wa / 1965 / str. 293 / 13x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Przeł. Ewa Konig - Chwedeńczuk /
    cena: 60.00 zł                      

  48. Bacon Franciszek - Eseje / PWN / w-w / 1959 / str. 276 / 13x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry / Przekł. Czesław Znamierowski , wstęp Tadeusz Kotarbiński . BKF /
    cena: 39.00 zł    

  49. Bacon Franciszek - Novum Organum / PWN / W-wa / 1955 / str. XCVIII 459 / 13x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry / Przekł. Jan Wikajrak , oprac. Kazimierz Ajdukiewicz , BKF /
    cena: 45.00 zł    

  50. Baczyński Stanisław - Pisma krytyczne / PIW / W-wa / 1963 / str. 438 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Wybór i wstęp Andrzej Kijowski /
    cena: 36.00 zł                      

<<   <     1     2     3     4     5     6     7     8     9     10     >   >>