VARIA:
896 pozycji,
1 - 50 >
- - autorzy / 11 XI 1941 / b.w. / Grenoble / 1942 / str. 335 [5] mapki 14 / 21x28 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Praca zbiorowa, monografia wysiłku zbrojnego Polski do jesieni 1940 r. Wydano na prawach rękopisu 250 egz.,oferowany nr 117 egz. Marii Zajączkowskiej. Druk maszynowy, postrzępiona okładka, wew. stan dobry. /
cena: 180.00 zł

- - A Guide to Kyoto Nara Osaka Kobe / Japan Travel Bureau / Tokyo / 1957 / str. [20]97 il. mapki / 13x19 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Podniszczona obwoluta /
cena: 21.00 zł

- - autorzy / A traves del mundo hispanico tom 1 / PWN / W - wa - Łódź / 1966 / str. 405 / 24x17 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / "...(lekturas espanolas)" . /
cena: 30.00 zł

- - A treatise on white magic / Lucis Publishing Company Lucis Press LTD. / New York - London / 1974 / str. 705 / 12x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / The way of the disciple by Alice. A. Bailely /
cena: 27.00 zł

- Abraham Ashley P. - Some portraits of the lake Poets and their Homes / G. P Abraham / Keswick / 1947 / str. 54 , il. / 15x22 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Liczne ilustracje rodzinnych stron poetów ( William Wordsworth , Robert Southey , Samuel Taylor Coleridge , Thomas de Quincey , John Wilson , John Ruskin , Herriet Martineau ) oraz ich portrety /
cena: 60.00 zł

- Afanasjew ( Jerzy ) z Sopotu - Gałązka światła / ISKRY / W-wa / 1962 / str. 95 / 12x20 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / I wydanie , nieaktualne pieczątki biblioteczne /
cena: 27.00 zł

- Ahmad H. Manzooruddin - Indien ohne Wunder / WIlhelm Goldmann Verlag / Leipzig / 1942 / str. 281 [5], il. / 15 x 22 cm / Opr.pł. / Stan dobry /
cena: 15.00 zł 

- Akielewicz Mikołaj - W sprawie językoznawstwa . List otwarty do Pana Leona Niedźwieckiego / Nakł. Drukarni Polskiej S. Nieciuńskiego / Paryż / 1887 / str. 8 / 22x27 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 30.00 zł

- Alarcon Pedro Antonio de - Trójgraniasty kapelusz / Czytelnik / W-wa / 1956 / str. 166 il. / 12x18 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Historia prawdziwa , wielekroć opisywana w romancach a dziś wiernie i wedle rzeczywistych zdarzeń spisana " Ilustracje Maria Hiszpańska-Neumann /
cena: 39.00 zł

- Aleksandrowicz Stanisław - Rozwój kartografii Wielkiego Księstwa Litewskiego od XV do połowy XVIII wieku. Tom 1 - tekst / UAM / Poznań / 1989 / str. 278 il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Brak tomu z reprodukcjami map. Dedykacja autora /
cena: 60.00 zł

- Alkifron - Listy Heter / Ossolineum / Wrocław / 1962 / str. 88 [4], il. / 12x16 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Przekład i konentarz Haliny Wiszniewskiej . Podniszczona obwoluta. /
cena: 18.00 zł 

- Alliluyeva Svetlana - Only one Year / Harper & Row Publishers / New York / 1969 / str. 444 / 15x22 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Przeł.P. Chavchavadze /
cena: 36.00 zł 

- - Almanach Lwowski "Ateneum" , 1928 r. / Ateneum / Lwów / 1928 / str. 195 / 16x25 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Rocznik pierwszy. Red. Marta Kubiszówna , wydał - Leopold Jerzy Klapp . Na stronie tytułowej dedykacja wydawcy dla Stanisława Nahlika . Pieczątka exlibris - Stanisław Nahlik . W treści m.in. : Józef Białynia Chołodecki - Lwów kawalerem Krzyża "Virtuti Militari" , Ci, którzy odeszli(biogramy) , Wojsko , Praca naukowa i oświatowa , Teatry lwowskie , Życie muzyczne , Sztuka , Konkursy lwowskie , Lwów w świetle cyfr , Sport , Z przeszłości Lwowa , Wierszem i prozą o Lwowie /
cena: 90.00 zł

- Amicis Edmund de - Serce . Książka dla chłopców / Nasza Księgarnia / W-wa / 1955 / str. 290 [4], il. / 22 x 29 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Tłum. Maria Konopnicka /
cena: 18.00 zł 

- Anders Władysław - Bez ostatniego rozdziału . Wspomnienia z lat 1939 - 1946 / Gryf Publishers Ltd. / Londyn / 1959 / str. 408 il. / 14x22 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Liczne ilustracje w tekście . Wyd. 3 uzupełnione /
cena: 36.00 zł

- Anders Władysław - Hitler s defeat in Russia / Henry Regney Company / Chicago / 1953 / str. 267 mapka 1 / 15x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Tekst w j. angielskim , wstęp Truman Smith ,rozkładana mapa. Lekko podniszczona obwoluta , nieaktualne pieczątki biblioteczne /
cena: 90.00 zł

- Andrews Jane - Czworo moich przyjaciół i inne opowiadania / M. Arcta / W-wa / 1908 / str. 82 il. / 13x18 cm / Opr.brosz. / Stan słaby / Przekł. Maria Kreczowska , liczne ilustracje , podniszczona okładka , blok luźny , przybrudzenia stron /
cena: 24.00 zł

- Andrzejewski Jerzy - Apelacja / Instytut Literacki / Paryż / 1968 / str. 106 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / I wydanie , nieznacznie przybrudzona okladka /
cena: 36.00 zł

- Apuleius - Amor und Psyche in Auswahl / Verlag von G. Teubner / Berlin / 1928 / str. 32 / 14x22 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Oprac. A. Mauersberger . Tekst w języku łacińskim, przypisy w języku niemieckim . Podniszczona okładka /
cena: 24.00 zł

- - Armia Krajowa w dokumentach 1939 - 1945 . Tom 3 kwiecień 1943 - lipiec 1944 / Gryf Printers Ltd / Londyn / 1976 / str. XXXII 627 tabl.1 il. / 17x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Studium Polski Podziemnej . Wzmożone działania dywersyjne i operacja bojowa "Burza" . Ilustracje /
cena: 60.00 zł

- - Armia Krajowa w dokumentach 1939 - 1945 . Tom 4 lipiec - październik 1944 / Caldra Hause Ltd / Londyn / 1977 / str. XL 470 il. mapki 5 / 16x23 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Studium Polski Podziemnej . Tom w znacznej części obejmuje dokumenty dotyczące Powstania Warszawskiego /
cena: 60.00 zł

- - Armia Krajowa w dokumentach 1939 - 1945 . Tom 5 październik 1944 - lipiec 1945 / Caldra Hause Ltd / Londyn / 1981 / str. XL [12] 534 il. / 17x24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Studium Polski Podziemnej . Tom obejmuje dokumenty dotyczące likwidacji Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego . Ilustracje . Przetarcia obwoluty /
cena: 60.00 zł

- - autorzy / Art of the world . Burma , Korea , Tibet / Mathuen / London / b.r. ok. 1975 / str. 277 il. / 18x23 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Liczne ilustracje w tekście /
cena: 36.00 zł

- Asahi Shimbun - News Photography 1963 / Miyake Jima Erupts / Tokio / 1963 / str. [162]16 [12] / 18x26 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan średni / Interesujący wybór fotografii , opisy w języku japońskim. Uszkodzona tylnia część obwoluty /
cena: 36.00 zł

- Ash Timothy Garton - Polska rewolucja Solidarność / Polonia / London / 1983 / str. 224 / 14x22 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Lekkie zagięcie rogu okładki /
cena: 27.00 zł

- Awtorchanow Abdurachman - Zagadka śmierci Stalina / Polonia Book Fund LTD / Londyn / 1983 / str. 170 / 14x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry /
cena: 45.00 zł

- Bacou Roseline - Millet Dessins / Bibliotheque des Arts / Paris / 1975 / str. 215 il. / 30x37 cm / Opr.pł. z obw. / Stan b. dobry / Luksusowe wydawnictwo albumowe . Ilustracje czarno białe oraz wielobarwne /
cena: 60.00 zł

- Badowski I. - Gieometryja elementarna / Drukarnia Noskowskiego / W-wa / 1894 / str. 342 il. / 16x24 cm / Opr.płsk. / Stan słaby / Geometria - podręcznik .Liczne ilustracje w tekście .Blok luźny , zniszczona okładka /
cena: 18.00 zł

- Bahdaj Adam - Stawiam na Tolka Banana / Nasza Księgarnia / W-wa / 1967 / str. 263 il. / 13x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Klub siedmiu przygód . Ilustracje Juliusz Makowski /
cena: 24.00 zł

- Baliński Stanisław - Trzy poematy o Warszawie / nakł. Aliny Wierzbiańskiej / Londyn / 1945 / str. 40 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Okładka i rysunki Marek Żuławski , I wyd. /
cena: 39.00 zł

- - Balszoj Japonskowo-Rucckij słowar t.1-2 / Cawietskaja Enciklopedija / Moskwa / 1970 / str. t.I 807 t.II 919 / 22x27 cm / Opr.pł. / Stan dobry /
cena: 150.00 zł

- Banach Jerzy - Tematy muzyczne w plastyce polskiej / PWM / W-wa / 1962 / str. 23 il. [154] / 24x30 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Grafika i rysunek, liczne ilustracje. Oprac. graficzne Adam Młodzianowski /
cena: 36.00 zł

- Barański Jan - Lata włodości i walki / Veritas / Londyn / b.r. ok. 1985 / str. 126 / 12x18 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Wspomnienia 1920-1945 jednego z czołowych działaczy Stronnictwa Narodowego , OWP , Młodzieży Wszechpolskiej /
cena: 30.00 zł

- Barański Jan - Na drodze do trzeciej wojny światowej / Veritas / Londyn / 1981 / str. 117 / 12x18 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Analiza geopolityczna jednego z czołowych działaczy Stronnictwa Narodowego , OWP , Młodzieży Wszechpolskiej. Podniszczona okładka /
cena: 30.00 zł

- Barros Carlos Vitorino da Silva - O vitral em Portugal seculos XV-XVI / b.w. / Lisboa / 1983 / str. 288 il. / 25x32 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Luksusowe wydawnictwo albumowe , papier kredowy , wysokiej klasy ilustracje . Tekst w j. portugalskim . /
cena: 150.00 zł

- - Baukultur in Zurich . Ausserstihl industrie , Zurich West / Verlag Neue Zurcher Zeitung / Zurich / 2004 / str. 156 il. / 17x28 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Monografia architektury dzielnicy miasta . Liczne ilustracje : zdjęcia, plany , przekroje /
cena: 45.00 zł

- Baumann-Reichenhall Ernst - Fotografieren In Den Bergen 7. - 15. Tausend / Heering-Verlag / Harzburg / 1941 / str. 61, fotogr. czarnob. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Podniszczona oprawa /
cena: 27.00 zł

- Bayard Emile - Lart de reconnaitre les styles . Architectura - Ameublement / Librairie Garnier Freres / Paris / 1920 / str. 458 il. / 12x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Liczne ilustracje .Tekst w j. francuskim Pieczątka "Ze zbioru Jana Sas Zubrzyckiego" /
cena: 45.00 zł

- Bażan Mykoła - Mickiewicz w Odessie 1825 rok . Cykl poezji / Iskry / W-wa / 1962 / str. 76,il. / 12 x 19 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Wydanie dwujęzyczne polsko-rosyjskie , ilustracje Antonii Uniechowski /
cena: 27.00 zł

- Bechczyc Rudniccy Antoni i Maria - Dziw . Opowieść na tle życia prasłowian / Dom Książki Polskiej / W-wa / 1937 / str. 55 il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Układ graficzny i ilustracje (linoryty) Tadeusz Cieślewski syn /
cena: 150.00 zł

- Bechczyc-Rudnicka Maria - Godziny osobliwe / Wyd. Lubelskie / Lublin / 1966 / str. 280 il. / 13x19 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan dobry / Wspomnienia teatralne . Dedykacja autorki dla Marii Czanerle /
cena: 45.00 zł

- Bedier Józef - Dzieje Tristana i Izoldy / Książka i Wiedza / W-wa / 1949 / str. 204 [4], il. / 16x22 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Wstępem opatrzył T. Żeleński-Boy , ilustrował M. Jurgielewicz /
cena: 12.00 zł 

- Bednorz Zbyszko - Glossy śląskie / Wydawnictwo Michał Kowalski / Katowice / 1946 / str. 32 il. / 22x32 cm / Opr.ppł. / Stan dobry / Wydanie bibliofilskie na papierze czerpanym, w nakładzie 1000 egz. oferowany ma nr 486 , liczne ilustracje - drzeworyty Stanisława Jakubowskiego /
cena: 180.00 zł

- Benski Stanisław - Missing Pieces / Helen and Kurt Wolff Book / New York / 1979 / str. 157 / 14x22 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Translated by Walter Arndt . tekst w j. angielskim. Wybór opowiadań z tomów : Tyle ognia wokoło, Ta najwazniejsza cząsteczka, Cesarski walc, Ocaleni i Strażnik świąt. /
cena: 36.00 zł

- Berent Wacław - Zmierzch wodzów . Opowieści biograficzne / Gebethner i Wolff / W-wa / 1939 / str. 167 / 13x19 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / I wydanie , ładny egz. /
cena: 45.00 zł

- Bergson Leif - Der Griechische Alexanderroman Rezension / Almqvist & Wiksell / Stockholm / 1965 / str. 210 / 17x25 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Acta Universitstis Stockholmiensis . Opracowanie w j. niemieckim , tekst - greka /
cena: 120.00 zł

- Beylin Karolina - Dni powszednie Warszawy w latach 1880 - 1900 / PIW / W-wa / 1967 / str. 506 il. / 13x20 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Biblioteka Syrenki . Brak obwoluty . Dedykacja autorki /
cena: 30.00 zł

- Bianco Gerardo - La fonte greca delle metamorfosi di Apuleio / Paideia Editrice / Brascia / 1971 / str. 191 / 16x22 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Tekst w j.włoskim /
cena: 60.00 zł

- Bieleckij Platon - Gieogrij Iwanowicz Narbut / Iskusstwo / Leningrad / 1985 / str. 237 il. / 18x25 cm / Opr.karton. / Stan dobry / Liczne kolorowe ilustracje /
cena: 30.00 zł 

- Bieńkowski Władysław - Drogi wyjścia / Instytut Literacki / Paryż / 1971 / str. 84 / 13x21 cm / Opr.pł. / Stan b. dobry / Dokumenty . Biblioteka "Kultury" tom 206 . Bardzo ładna oprawa introligatorska . Współoprawne z: Micewski Andrzej- Współrządzić czy nie kłamać? , Król Marcin- Style politycznego myślenia /
cena: 120.00 zł

<<
<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>
>>