NUMIZMATYKA:
19 pozycji,
1 - 19
- Cywiński Henryk - Dziesięć wieków pieniądza polskiego / LSW / W-wa / 1987 / str. 246 il. / 13x19 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Lekko obtarta okładka /
cena: 24.00 zł

- Gumowski Jan - Handbuch der polnischen Numismatik / Akademische Druck- u. Verlagsanstalt / Graz / 1960 / str. 226 il. tabl LVI / 19x27 cm / Opr.pł. / Stan dobry / Liczne ilustracje , mapka , tekst w j. niemieckim /
cena: 135.00 zł 

- Gumowski Marian - Wspomnienia numizmatyka / Wyd. Literackie / Kraków / 1965 / str. 151 il. / 13x20 cm / Opr.brosz. z obw. / Stan b. dobry / Ilutstracje /
cena: 36.00 zł

- Gumowski Marian , Pelczar Marian - Pieniądz gdański / Gdańskie Tow. Naukowe / Gdańsk / 1960 / str. 117 il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Liczne ilustracje /
cena: 36.00 zł

- Gumowski Marian oprac. - Corpus Nummorum Poloniae . Zeszyt 1 . Monety X i XI w. / PAU / Kraków / 1939 / str. 233 tabl. XLI / 18x25 cm / Bez opr. / Stan średni / Ilustracje na osobnych tablicach. Kolejne zeszyty nie ukazały się. Brak broszurowej okładki, pozycja do oprawy /
cena: 150.00 zł

- Gumowski Marjan - Mennica toruńska / Zarząd Miejski w Toruniu / Toruń / 1934 / str. 18 / 21x29 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Odbitka z monografii "Dzieje Torunia". Postrzępienia i ubytki dolnego marginesu broszurowej okładki. /
cena: 39.00 zł

- Gumowski Maryan - Wykopaliska monet polskich z w. X i XI / AU / Kraków / 1905 / str. 83 il. tabl. III / 18x26 cm / Opr.brosz. / Stan średni / Broszurowa okładka z ubytkami /
cena: 60.00 zł

- Gupieniec Anatol - Przewodnik po dziale numizmatycznym Muzeum Archeologicznego w Łodzi . Cz. I / Muzeum Acheologiczne w Łodzi / Łódź / 1954 / str. 147 il. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Starożytność i wczesne średniowiecze . Liczne ilustracje /
cena: 36.00 zł

- Haisig Marian oprac. - Śląsk na monetach , medalach i pieczęciach / Muzeum Śląskie / Wrocław / 1951 / str. 40 il. tabl. [6] / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Katalog wystawy /
cena: 36.00 zł

- Haupt Walther - Tabellen zur sachsischen Munzkunde / VEB Deutsche Verlag der Wissenschaften / Dresden / 1963 / str. 245 il. / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Liczne ilustracje /
cena: 45.00 zł

- Jabłoński Tadeusz - Polski pieniądz papierowy / Nakł. Koła Numizmatycznego / W-wa / 1964 / str. 73 il. / 15x21 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Opracowanie , katalog , ilustracje /
cena: 30.00 zł

- Kałkowski Tadeusz - Tysiąc lat monety polskiej / Wyd. Literackie / Kraków / 1963 / str. 261 il. / 22x30 cm / Opr.pł. z obw. / Stan średni / Liczne ilustracje w tekście /
cena: 45.00 zł

- Kowalski Marian - Vademecum kolekcjonera monet i banknotów polskich / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo / Wrocław / 1980 / str. 188 il. 40 / 13x20 cm / Opr.brosz. / Stan średni /
cena: 30.00 zł

- - autorzy / Materiały do bibliografii numizmatyki , medalografii , sfragistyki i heraldyki polskiej 1966 - 1970 / PTAiN / W-wa / 1973 / str. 106 / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry /
cena: 36.00 zł

- Morawiecki Lesław - Początki mennictwa rzymskiego / Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo / Wrocław / 1982 / str. 44 / 11x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / PAN Nauka dla wszystkich /
cena: 18.00 zł

- Rentzmann Wilhelm - Numismatisches Legenden - Lexicon des Mittelalters und der Neuzeit / Transpress / Berlin / 1977 / str. 191 247 46 / 16x22 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Reprint wydania z 1865 i 1866 roku /
cena: 60.00 zł

- Schlickeyse Friedrich W.A. , Pallmann Reinhold - Erklarung der Abkurzungen auf Munzen / Transpress / Berlin / 1978 / str. 511 44 9 / 15x21 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry / Krytyczne wydanie reprintu edycji z 1896 r /
cena: 75.00 zł

- Stoffel-Ożóg Ewa - Numizmatyka i medalierstwo . Katalog dzieł ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu / Wyd. Uniwersytetu Wrocławskiego / Wrocław / 1992 / str. 554 / 17x23 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Nakład 600 egz. /
cena: 120.00 zł

- Suchodolski Stanisław - Denar w kalecie . Trzy pierwsze stulecia monety polskiej / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo PAN / Wrocław / 1981 / str. 45 il.[26] / 20x17 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry /
cena: 15.00 zł

- Sukiennik Gabriela - Katalog starożytnych monet w zbiorach Biblioteki Zakładu Narodowego im. Ossolińskich / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo PAN / Wrocław / 1985 / str. 107 il. [28] / 17x24 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Opisy w j. angielskim /
cena: 36.00 zł

- Szwagrzyk Józef Andrzej - Pieniądz na ziemiach polskich X - XX w. / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo / Wrocław / 1973 / str. 360 il. [154] / 21x30 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
cena: 60.00 zł

- Szwagrzyk Józef Andrzej - Portrety na monetach i banknotach polskich / Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo / Wrocław / 1980 / str. 16 il. [141] / 20x18 cm / Opr.brosz. / Stan dobry / Liczne ilustracje /
cena: 24.00 zł

- Więcek Adam - Dzieje sztuki medalierskiej w Polsce / Wyd. Literackie / Kraków / 1972 / str. 401 [3] / 17 x 24 cm / Opr.pł. z obw. / Stan dobry /
cena: 36.00 zł

- Zagórski Ignacy - Monety dawnej Polski . Tablice I-LX / PTA . Wyd. Numizmatyczne / W-wa / 1969 / str. 8 tabl. LX / 17x23 cm / Opr.brosz. / Stan b. dobry / Reprint wydania z 1845 r. /
cena: 30.00 zł

- - autorzy / Zapiski Numizmatyczne , 1949 , nr 1 / Sekcja Numizmatyczna Polskiego Towarzystwa Archeologicznego / Wrocław / 1949 / str. 8, il. / 21x31 cm / Bez opr. / Stan średni / W treści m.in.- A. Szemiothowa- Technika wyrobu monet rzymskich za republiki cesarstwa. Nieprecyzyjnie rozerwane strony. /
cena: 24.00 zł

- - autorzy / Zapiski Numizmatyczne , 1949 , nr 2-3 / Sekcja Numizmatyczna Polskiego Towarzystwa Archeologicznego / Wrocław / 1949 / str. 16, il. / 21x31 cm / Bez opr. / Stan dobry / W treści m.in.- M. Haisig- Dawna moneta w dziejach kultury i sztuki; J. Łanowski- Narodziny banków. Liczne ilustracje. /
cena: 30.00 zł
